Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: pifakiz   
Дата:   04-01-09 16:41

Първо Ч.Н.Г. на всички колеги![beer]


Знам, че много хора ще реагират "остро" на моето предложение, но съм сигурен, че ще има и много колеги, които ще ме подкрепят!

Не смятате ли вече, че базара се "зарина", меко казано от спам?

Човек пуска тема, че продава техниката си, и веднага се започва:

- "ти луд ли си, тя струва толкова в магазина, еди къде си.....";
-"абе то в Щатите е еди колко, ти искаш много";
- "предлагам ти ...../примерно 50% от обявената цена/, защото толкова струва";
- "ще поемеш ли куриера, че да ми излезе по-тънко";

...и още много подобни коментари, които ежедневно препълват излишно базара![smilie23]

Според мен продавача/купувача е решил за каква сума е готов да се раздели с техниката си, и няма мужда от подобни "коментари"![smilie23]

Реших да пусна подобно предложение, защото членувам и в един друг форум, при който този проблем е решен по много лесен начин!

Това е форума - http://www.smartphones-world.com/forum/viewforum.php?f=41



Просто в дадена тема в базара да има право да пише само автора й, а всички други заинтересовани купувачи/продавачи да отправят своите "критики", пазарлъци, предложения и т.н., на лични съобщения, без да спамят излишно в самата тема, и тя да става с десетки поста, от които само 5 са смислени!

Също така, темата да може да се "ъпва" от автора и, минимум през 24 часа, а не непрекъснато ,както сме били свидетели да се преви не веднъж.

Може също така да се премахне и ограничението, да не може да се редактира първия пост на темата от автора и.

Как мислите, не е ли добро предложение?



Предварително Ви благодаря за отделените 2 минути да прочетете това, и ще се радвам ако ме разберете и подкрепите![beer]

Не знам само какъв ефект може да има, дори и повечето колеги да мислят като мен?Може пък и да подейства![smilie24]


Поздарви и лек ден на всички[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   04-01-09 16:46

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

със 2 (3) ръце за

наистина ни е писнало от пд разбирачи (пд-псевдо [smilie5])

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: mitku   
Дата:   04-01-09 16:47

Аз съм напълно съгласен с написаното. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   04-01-09 16:47

стига да е програмно лесно осъществимо



Публикацията е редактирана (04-01-09 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: admin   
Дата:   04-01-09 16:49

Предложенията са добри и сме ги обмисляли.
Но...
Всъщност всеки автор на тема може да ползва бутон СПАМ. На който спамът му пречи си го ползва и няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: chris73   
Дата:   04-01-09 16:54

@pifakiz

Аз мисля, че ако този, който пуска тема в базара, може да трие коментарите на другите, както е сега с коментарите под снимките, много спамери биха се откзали да подбиват цената... В момента продавачите са ощетени.

За съм да можеш да повдигаш темата на 24 часа, а за тези, които се оливат - предупреждение и наказание.

И задължително, който купува или продава, да е длъжен да остави телефон или мейл за връзка, също и да напише къде се намира стоката, както и цена и кратко описание.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: asahi   
Дата:   04-01-09 17:04

Точното описание на продукта, линк към производителя, актуална снимка, описание на състояние, произход, остатъчна гаранция, семпли, координати на продавача, условия за доставка са далеч по-важни атрибути на добре написаната обява.

Понякога е полезно да ориентираш продавача в пазарните тенденции. Ей завчера се продаваше Д200 за 1400лв на година без гаранция, а Фуджи С5 Про е със 100 лева по-евтино мово с гаранция и е същото това Д200 + други благинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: cicomanco   
Дата:   04-01-09 17:08

Подкрепям идеята , а относно бутона - Админе, когато натисна бутона "спам" , вече е твърде късно...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 17:13

[smilie24]
Съгласен съм с повечето предложения.
Имам питане обаче...какво да правим примерно, когато някой вкара от щатите 2-3 нещица и ги обяви за продан с цена по-висока или равна на тази в България, но без гаранция и иинформация за целостта и произхода на стоката. Излиза, че не трябва да пишем на познатите ни от форума, че цената на същото нещо е по-ефтино в Павилиона. Гадничко ми звучи?!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: cicomanco   
Дата:   04-01-09 17:19

....[smilie18] [smilie18] [smilie18]....ебаси примера даде.... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 17:19

е ми..[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: pifakiz   
Дата:   04-01-09 17:19

Просто не съм вярвал, че всички ще ме подкрепите!Благодаря Ви![beer]

Крайно време е с общи усилия да се преборим със спама.[smilie24]

d256h - съгласен съм с теб, обаче, едва ли някой колега ще купи нещо от друг, преди да се е "допитал" до неговата цена на нов в БГ!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 17:21

Има не рядко такива обяви. Но предложенията ти ги подкрепям, особено това за ъпването. Също и за лимит в броя обяви ..

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: mitku   
Дата:   04-01-09 17:21

Ами - така излиза, d256h. И така е правилно. Продавачът има право да иска и 10-пъти по-висока цена - туй си е негова работа. А купувачите имат право да НЕ купуват, но не да спамят... особено пък тези, които нямат никакво намерение да купуват.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: pifakiz   
Дата:   04-01-09 17:24

mitku - много точно казано[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: alextu   
Дата:   04-01-09 17:24

Ааа, не съм съгласен с повечето неща.
Веднъж ми се случи да се спася от кофти сделка със скенер, защото в обявата беше писал купувач, който познаваше въпросния скенер и продавача и знаеше за скрит дефект.
Втори път пък купих на добра цена, защото след няколко мнения и показани по-добри цени на пазара, продавача свали цената. Щях да се мина, не знаех за това че има понижение на цените на модела.
Абе мненията са коректив в много случаи! Помагат на купувача и го пазят от кофти продавачи и спекуланти-куфарни търговци.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 17:27

Значи, ако постовете са в полза на продавача не е спам, а ако са в полза на купувача е спам?

Аре стига, аман от хитреци!

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: slivenski   
Дата:   04-01-09 17:32

Трябва добре да се преценява дали дадено мнение е спам, или наистина ориентира страните относно реалната пазарна картина... И продавачът, и купувачът заслужават защита на интересите си. [smilie21] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: admin   
Дата:   04-01-09 17:37

Затова сме сложили бутон спам. За да преценим за какво става въпрос преди да бъде изтрито мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 17:42

Обаче постоянното Ъпване и пускането по 20 теми наистина дразни, трябва да се направи нещо..



Публикацията е редактирана (04-01-09 17:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: borisyankov   
Дата:   04-01-09 17:55

За мен да наречеш мненията на съфорумци/колеги по темите като СПАМ е меко казано обидно.

Обсъждането на цена/продукт може да е в ущърб понякога на продавача, но и купувачът има право на информация, нали?

Аз съм изцяло против бутона за спам в Базара. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Значи продавача да цензурира постовете които не го устройват така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 18:02

Моя опит до сега в базара сочи следното. Повечето, които продават или купуват се знаем. Ако видим непознат, проверяваме кога се е регистрирал, разпитваме за него, дали някой го познава и т.н. В този смисъл, относително лесно се познава, кой продавач е с добри намерения и кой е хитрец на дребно. Също така няколко лева не са от значение, защото днес колегата ще ти направи отстъпка, утре ти на него, нещата се завъртат. Проблемни са хитреците, които криейки се зад анонимността на мрежата, гледат да гепнат повечко. Такива много ме дразнят и не трябва да има никаква прошка за тях, камо ли да им се огажда с разни рестрикции за подпомагане на 'пъкленото им дело' !
[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: chris73   
Дата:   04-01-09 18:10

За такива може да има определени изисквания, преди да можеш да пускаш теми в базара - примерно регистрация не по-нова от 6 месеца, определен брой качени снимки и/или определен брой постове в основния форум.



Публикацията е редактирана (04-01-09 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 18:14

ами какво да правим с постоянното Ъпване и пускане по 30 отделни теми за 30 неща, които могат да се обявят за продажба само в една тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Как лесно можем да избегнем излишния спам в секцията базар?
Автор: mitku   
Дата:   04-01-09 19:00

Мога да цитирам правилата за продажби от форумът, където аз "пребивавам" - HardwareBG Форум. Туй е есин от най-големите форуми в БГ и правилата доста сме ги обмисляли и наистина работят:

----------------------------------------------
Правила на раздел "Далавери" във форума на HardwareBG.com

1. Задължително е в заглавието на темата да се упомене характера на сделката (в заглавието задължително трябва да се каже дали става въпрос за продажба, замяна или търг*).
Например:
- Продавам записвачка модел ХХХ.
- Заменям записвачка модел XXX за записвачка модел YYY.
- Купувам записвачка модел ХХХ.
- Продавам на търг* записвачка модел ХХХ
Теми, в чието заглавие не фигурира характерът на сделката ще се трият без предупреждение!
-----
* Правилата за обявяване на търг търсете в края на поста.

2. Задължително е в темата да присъства кратко описание на продаваните/търсените компоненти с техните основни характеристики.

3. Забранено е пускането на многобройни теми от един и същи потребител. Всички покупки или продажби трябва да се групират в една тема в конкретния раздел, определен за целта. Всеки потребител има право да има само по една активна тема в раздели "Купува" и "Продава", както и по един активен търг в съответните раздели.

5. Забранено е пускането на теми от името на друго лице.

6. Забранено е "bump"-ването на теми от авторите им по-често от веднъж на 24часа!

7. Задължително е упоменаването на цена в обявите в "Продава", освен ако обявата не е конкретно и само за размяна. Обяви без обявена цена ще се трият без предупреждение!

8. Забранена е продажбата на пиратски софтуер!

9. Забранена е продажбата на CD-KEY-ове без оригиналните носители на софтуера (FDD/CD-ROM/DVD-ROM и т.н.).

10. Забранено е да се публикуват линкове към други сайтове, освен ако не става въпрос за показване на снимков материал и спецификации. Строго се забранява публикуването на линкове и препратки към други обяви, базари, търгове и ценови листи!

11. Забраняват се публични коментари по обявената цена, освен ако самият автор изрично не е упоменал, че приема такива! Пазарлъците следва да се извършват посредством лични съобщения. Ако не сте доволни от цената - пишете PM на търговеца, а не пишете в самата тема!

12. Задължително е инициаторът на дадена сделка да упомене e-mail адрес и/или телефон, messenger account (ICQ, MSN, Yahoo, Skype) за връзка и местонахождението си в темата. Изключения се приемат само ако информацията се съдържа в сигнатурата на конкретния човек.

13. Забранено е пускането на теми от дилъри, вносители и търговци! За техни обяви има специален раздел, озаглавен „Продават”.

14. Забраняват се реклами на вносители, дилъри и търговци!

15. Забраняват се "проучвания" за цена на даден компонент или стока!

16. Забранява се продажбата на услуги!

17. Постове от типа "Имаш PM" са нежелателни и ще бъдат трити.

18. Право да участват в разделите "Продава" и "Купува" получават само потребителите, които са регистрирани минимум от 6 месеца и имат над 120 поста в останалите раздели на форума на HardwareBG.com.




Общи условия

- HardwareBG.com не носи отговорност за сделки, сключени благодарение на кореспонденция във форум-а.
- HardwareBG.com не носи отговорност за нанесени морални или материални щети на потребители на форума.
- По-горе изброените правила важат за всички членове на форума!
- Изключения няма и няма да има!
- При неспазване на правилата ще се предприемат сурови мерки, включително и крайни (ban)!
- Администрацията на HardwareBG.com си запазва правото да променя, мести, трие всякакви постове и теми при неспазване на по-горе изброените правила!
- Администрацията на HardwareBG.com също така си запазва правото да "ban"-не всеки потребител, по всяко време, заради неспазване на правилата!
- Всеки потребител носи лична отговорност за сделките, които сключва! При доказване на неблагонадеждност и злонамереност от страна на потребител, администрацията на HardwareBG.com си запазва правото да забрани достъпа на този потребител до форума!




Полезни съвети при търговия във форума

1. Винаги пазете разписката, която удостоверява, че сте изпратили стоката.
2. Винаги искайте трите имена, адреса и телефонният номер на човека, с когото търгувате. За да сте сигурни - обадете се на телефона, който ви е посочен! За предпочитане е телефонът да е стационарен, а не мобилен.
3. Ако се съмнявате в коректността на даден търговец, направете проучване с PM до модератор или други потребители на форума.
4. Ако имате проблем със закупената стока, веднага се свържете с продавача. Не се опитвайте да отстраните проблема сам! Ако имате телефона му - обадете се.
5. Когато ползвате куриерска услуга, за предпочитане е плащането да се извърши с наложен платеж.
6. Ако плащате предварително, направете проучване за благонадеждността на търговеца.
7. Пазете кореспонденцията с търговеца/купувача.
8. Вземайте под внимание датата на регистрация и броя на постовете на даден участник, когато сключвате сделка с него.
9. Ако дадена сделка ви изглежда прекалено хубава, за да е истина, има голям шанс да е така. Затова внимавайте!


* Правила при обявяване на търг
Задължително е обявяващият търга да заяви следните неща:
- Какво се продава с кратко описание .
- Начална цена за наддаване.
- Стъпка за наддаване.
- Блиц цена (цена, на която би продал стоката веднага).
- Краен срок на търга.

При приключване на търга (изтичане на крайният му срок) стоката се продава на човека, посочил най-високата цена. При положение, че продаващият стоката се отказва от търга и не желае да продаде стоката на достигнатата цена, следва ban за продавача. Ако купувачът не закупи стоката на договорената от него цена, следва ban за купувача!
----------------------------------------------

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »