Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Въпрос за снимки
Автор: Icemat   
Дата:   04-01-09 11:46

Искам да достигна следното качество:
http://store.soliscompany.com/afclmeeashlo.html

Предложете какъв фотоапарат да ползвам.
Не се стремя към професионалното, тъй като нямам намерение да ставам фотограф, но искам да си направя няколко лични, но доброкачествени снимки.
Canon A720 ще свърши ли работа?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: artmika   
Дата:   04-01-09 11:48

Малко по-важно е ти какво ще можеш с посочения апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 11:51

Ако става дума само за няколко снимки, отиди на фотограф, да те снима! Ще ти излезне по-евтино и със сигурност по-качествено от някой твой опит. Не се заяждам, говоря сериозно!



Публикацията е редактирана (04-01-09 12:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: irusev   
Дата:   04-01-09 11:57

Формулирай по-добре въпроса си за да получиш адекватни отговори. Какво имаш впредвид под качество? Качество на изображение или ти харесва светлината... или младежа? И аз не се заяждам, но не се разбира какво точно питаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: Icemat   
Дата:   04-01-09 12:01

Леле, просто искам такова качество на снимката. Светлината си е добре. Не ми харесва младежа, харесвам си жени слава богу.

Освен това си разбих моя фотоапарат (Sony S650) на новогодишната нощ (не питайте как) и търся нов...който да става хем за снимки с приятели, хем за добре замислени снимки с готино качество.



Публикацията е редактирана (04-01-09 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: swan_   
Дата:   04-01-09 12:05

Намирисва ми на Керменал...[smilie3]

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: Icemat   
Дата:   04-01-09 12:09

А мен ми намирисва, че не следиш темата?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: irusev   
Дата:   04-01-09 12:09

Не, не! Тук има запетайки, точки, главни букви и скоби[smilie5] Няма да е той[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: irusev   
Дата:   04-01-09 12:12

Виж бе човек... Тук няма кой знае какво качвство, особено на тая резолюция няма как да се определи. Имаш една бяла стена с контакт, някакво осветление и модел. С каквото и да снимаш ще излезе същото, въпроса е как снимаш, не с какво.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: Icemat   
Дата:   04-01-09 12:15

Как снимаш не с какво? Irusev на твое място бих си изтрил всичките акаунти в фотографски сайтове. Ако нямаше значение с какво, нямаше да измислят професионалните апарати и всички щяхме да се снимаме с GSM-ите си.
Снимката е с доста добро качество, макар да не е на пълна резолюция, но щом се ползва за един от най-известните сайтове за пазаруване на дрехи и аксесоари в света, значи си го бива и апаратурата ползвана (предполагам) за направата на снимките там надминава вашите със светлинни години. Идвам тук като новак, а се оказва, че знам повече от коментиращите по темата ми?
Жалко, смятах, че тук има професионалисти, които ще обърнат внимание сериозно на темата.
Ще се оправя сам явно, както правя целия си живот.
Чао!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: artmika   
Дата:   04-01-09 12:17

Така зададена темата, няма как да получи сериозни отговори.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: chris73   
Дата:   04-01-09 12:18

Вземай един dslr и почвай. Протата с това снимат, мани сапунерите... Ама щом питаш, и един курс по фотография няма да е излишен...

П.С. Колегите искат да кажат, че не апарата, а фотографа прави снимката. И той е по-важен в случая (с своя опит, познания, усет). Но ти като новак, наблягаш на техниката, просто ще ти трябва време, за да осъзнаеш някои неща...



Публикацията е редактирана (04-01-09 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: irusev   
Дата:   04-01-09 12:23

След няколко поста ще оцениш опита ми да помогна. Аз отивам да си трия акаунта.[smilie5]



Публикацията е редактирана (04-01-09 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: Davidoff   
Дата:   04-01-09 12:25

Купонче сте си спретнали, а? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: Icemat   
Дата:   04-01-09 12:25

chris73 ти не разбра ли, че нямам интерес към професионални?
Добре нека задам въпроса като за второкласници, така може и да ме разберете.
Кажете ми някой много добър любителски фотоапарат, чиито снимки по качество, острота и яснота на снимката се наблюдават и при професионалните фотоапарати, нещо като изображението което посочих в началото на темата.

Така по ясен ли е въпроса?


Davidoff - Да! Проблем ли представлява за теб това, че сме си спретнали купон за нова година?! Ти какво прави на връх Нова година? Кефеше се на слънцето ли?



Публикацията е редактирана (04-01-09 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: Icemat   
Дата:   04-01-09 12:26

///////////



Публикацията е редактирана (04-01-09 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: Davidoff   
Дата:   04-01-09 12:28

Как проблем бе, кефя се и аз [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: chris73   
Дата:   04-01-09 12:39

Готин, dslr (огледално-рефлексните апарати) са най-различни класове, започват от любителски, за напреднали любители, полупрофесионални, професонални, и си има и подкатегории, така че...

Да отъждествяваш dslr с професионален апарат е най-голямата грешка на един аматьор... Ако преди беше разбираемо, заради цената, сега цената вече не е оправдание...


П.С. И ако може без обиди, че ще те изтрият [smile]



Публикацията е редактирана (04-01-09 12:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: Icemat   
Дата:   04-01-09 12:43

Добре chris, благодаря ти.
Но ти отново не следваш въпроса - аз уточних, че съм новак в тази област и затова се допитвам до вас. Ако съм краставичар, няма да искам мнение от вас как да си продавам краставиците. Не съм фотограф обаче, и затова се допитвам. Тук повече се опитвате да ме дразните, отколкото да ми помогнете.
Сега chris73, ще бъдеш ли по конкретен за два-три любителски но добри фотоапарата, били те DSLR клас или не.
Ето такъв отговор исках, останалите не може ли да покажете малко мозък, а не комплексираност по интернет форумите? И аз мога да вляза и да се дразня и да псувам всеки, но не ме влече, имам достатъчно сиво вещество, че да правя детински работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: charm   
Дата:   04-01-09 12:51

Много си пък раздразнителен ти, Icemat? :)

Регистрираш се преди няма и два часа, задаваш въпрос, а когато хората, от които търсиш помощ се опитат да конкретизират, за да ти дадат адекватен отговор, започваш да ги наричаш олигофрени и комплексари.

Ай по-полека, дечко, а?

Какви майки ви раждат такива натаралежени бее

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: d256h   
Дата:   04-01-09 12:51

Купи си непрофесионален Д80 Никон, сега цената му е спаднала и е подходящ за близките 622 години, при твоя случай!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: Icemat   
Дата:   04-01-09 12:55

d256h благодаря ти за конкретния, бърз и ясен отговор

charm, дечковците нямат изграден собствен бизнес както аз. Просто нямам време за глупости с каквито ми пълните главата в този форум. Нарочно зададох въпроса си кратък и ясен, за да ме разберат обитаците по сайта, които явно са доста. Затова съм и "раздразнителен"
И сега не започвайте ти и останалите да ме убеждавате, че аз съм комплексирания дечко, който обижда. Прочетете цялата тема отначало с всички мнения и ще видите кой започва да се дразни - аз или някой от другите потребители.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: Stoychev   
Дата:   04-01-09 12:57

Абе д40. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: mravunko   
Дата:   04-01-09 12:58

търся Д80 за 1 колега и навсякъде е изчерпан :) за 1000лв с китака си беше голяма далавера...d256h написа:

> Купи си непрофесионален Д80 Никон, сега цената му е спаднала и
> е подходящ за близките 622 години, при твоя случай!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за снимки
Автор: chris73   
Дата:   04-01-09 12:58

В този форум обичат да се майтапят с новодошлите, не им се връзвай... [smile]


Аз, ако сега започвах, бих взел това:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028542
Огледално-рефлексен апарат с два качествени обектива, които покриват първоначалните нужди на любителя-фотограф. На уникално ниска цена.


Другия вариант е нещо на старо от тук:
https://photo-forum.net/forum/list.php?f=2




Публикацията е редактирана (04-01-09 13:34)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »