Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Себестойност на Отпечатака при Canon IX4000
Автор: apsi   
Дата:   03-01-09 17:13

Някой може ли да ми каже каква е себестойността на отпечатака на този принтер.
Интересува ме предимно А4 и А3

Благодаря на отзовалите се!

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на Отпечатака при Canon IX4000
Автор: moketa   
Дата:   03-01-09 18:17

Разходът на мастило за една снимка А-4 със смесен сюжет с не много голяма плътност на някой цвят /например пейзаж, но не зимен/ е около 3,5 милилитра. Цената вече зависи дали ползваш оригинални касети или ги пълниш- една оригинална касета CLI-8 е към 23 лв с вместимост около 13 мл, черната тип PGI-5BK е малко по-скъпа, но и по-голяма. Ако използваш наливни мастила и се научиш да си пълниш касетите- 100мл струват 10-12 лв, което означава че едно зареждане ще ти излиза към 1,20-1,30 лв.! Аз имам принтера от две години и досега съм презаредил касетите над 200 пъти. В началото докато беше с оригиналните касети отпечатах десетина различни снимки и календари на А-3 и А-4, след това отпечатах същите със заредени касети и не забелязах голяма разлика. Разликата при използването на по-качествени хартии е по-забележима от тази при оригинални касети и заредени.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на Отпечатака при Canon IX4000
Автор: apsi   
Дата:   04-01-09 13:42

moketa, Благодаря ти че се отзова на запитването ми!
А би ли ми казал какви мастила ползваш и от каде ги копуваш.
В един електронен магазин жидях че за този модел принтери има система за постояно подажане на мастило, за 140 лева.
С нея няма ли да е по лесно отколкото да се пълнят касетите?

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на Отпечатака при Canon IX4000
Автор: moketa   
Дата:   04-01-09 19:02

Ако печаташ до към 200-300 стр.А-4/примерно/ на месец, по-добре ще е да си зареждаш ръчно касетите. Ако ти тръгне /дай боже!/ повече работата- можеш да си купиш СНПМ- Система за непрекъснато подаване на мастилото. Виж в тази фирма-http://procart-bg.com/. Както казах всичко зависи от цената която ти е изгодна- единичното зареждане е добър вариант при нередовна работа и нередовни поръчки. Ако ти се отвори дълга серия печат и по-редовни поръчки- монтирай си СНПМ. Изгодното е при зареждането на касетите е това, че пълниш сам оригиналните касети и не даваш допълнително пари /от 100-130лв/ за СНПМ. Имай пред вид, че след като свърши мастилото в оригиналната касета, принтерът изключва автоматичното следене на нивото на мастилото и ти трябва да го следиш "ръчно"- т.е. от време на време да изваждаш касетите една по една от главата и да гледаш колко мастило има в резервоарчето.Това трябва да го правиш редовно, защото ако продължиш да печаташ с някоя празна касета може да се запуши или повреди печатащата глава. По-добре е да ги допълваш отколкото да ги
чакаш до свършат напълно.

Отговори на това съобщение
 Re: Себестойност на Отпечатака при Canon IX4000
Автор: apsi   
Дата:   13-01-09 10:31

Много ти благодаря отново!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »