Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Изчерпахме темата.
Автор: caro-anton   
Дата:   03-01-09 11:28

http://www.argentumcamera.com


Работи на базата на Линхоф, камерите са много леки и компактни, цената е достъпна, въобще - супер, само може би са малко по-фрагилни...

Но има и малко снимки прикачени, интересно ми беше да науча, че унгарците и в това ни превъзхождат, освен във всичко друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-01-09 11:33

ее тоя 3-ката как се гъне [smilie18]
Яко..

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: nomadsl   
Дата:   03-01-09 14:17

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: BotsRevenge   
Дата:   03-01-09 14:24

Много приятни.

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: e-mil   
Дата:   03-01-09 14:53

Камерите - интересни. Браво!
Това, дето смяташ, че унгарците ни превъзхождат ни във всичко не е добре, да не говорим, че не е и вярно.
А това че казваш "фрагилни", вместо "чупливи" или "крехки", пък е съвсем зле. [smilie23]

Покрай другото обърни внимание, че нямат ни един телефон изписан на сайта си, както и че ползват GMail за електронна поща, макар да имат сайт. Ако това беше електронен магазин, всеки щеше да ти каже, че работата е съмнителна.
Разбира се, може да не са мошенници, а просто неопитни търговци. Те могат да си го позволят - нали и без това ни превъзхождат във всичко. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-01-09 14:55

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: caro-anton   
Дата:   03-01-09 15:03

Емиле,
да ти кажа, че за мен думата фрагилна е родна, не е чуждица.

Живял ли си в Унгария, че знаеш толкова много? Как е на унгарски "заповядай" и "добър ден" ?

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: e-mil   
Дата:   03-01-09 15:13

И какво като ти е родна думата? Обръщаш се към българи в български форум.
Като влезеш в унгарски форум ползваш ли български думи, щото и те са ти родни?... Не. Ползваш думи според публиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: PiToMeN   
Дата:   03-01-09 15:16

e-mil, в унгарската версия на сайта има всичко:
argentum camera manufactura

Mûhely: Nyíregyháza, Búza tér 10.

Soltész István

4400 Nyíregyháza, Benczúr Gyula tér 11.

tel: 30 9536 552

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: e-mil   
Дата:   03-01-09 15:24

Е, тъй де. Нали и аз това казвам - неопитни търговци. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: lipostok   
Дата:   03-01-09 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: fisk   
Дата:   03-01-09 16:34

"фрагилна е родна"

фото-форум™

родните думи, по-горе ги написаха, а вие или сте фотограф, или език различен от български е табу..


Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: pasha   
Дата:   03-01-09 18:42

Подкрепям е-мил!!! Писнало ми е от "модерни" българи /или каквито и да било/ дето говорят на българите на всякакъв друг език ама не и на български!!! Сигурно ще сме по-готина нация ако си захвърлим родния език. Нищо - може евро съюза да го включи в някоя програма за опазване на културното наследство на Европа. Ясно е, че ние няма да го направим! Каро-Антон - що си мислиш, че си единствения пич дето може да се изхвърля с думички дето даже в българския тълковен речник на чуждиците ги няма!? Сигурен съм, че поне 50% от хората тук знаят поне един чужд /различен от български - презастраховам се да не ми скочиш и на мен с номера, че на теб ти е роден/ език! Ако не знаеш как е "Fragile" на български, питай - ще ти помогнем!!! С две думи - УВАЖАВАЙТЕ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: mirmiracle   
Дата:   03-01-09 19:03

Може би за caro-anton френският език произлиза от българския. Fragile е френска дума - има я в английския, сигурно и в още няколко езика, но не и в българския. Някои хора за да се изтъкнат или за да бъдат оригинални използват чужди думи, като понякога дори не знаят значението им. (справка: "Парламентален контрол" - Петък сутрин по Канал1) [smilie18]



Публикацията е редактирана (03-01-09 19:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: mirmiracle   
Дата:   03-01-09 19:05

[beer]



Публикацията е редактирана (03-01-09 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: Lalinda   
Дата:   03-01-09 19:18

Да, само че мошеник на български се пише с едно н.

С две н се пише на руски.
То и думата си е руска, но нейсе.

***

mirmiracle, fragilis пък изобщо е латинска дума, нейсе и на това. Идва от frangere, чупя.

***

pasha, и ти уважавай българския език - ако не друго, използвай и пълния член.

Следя с интерес подобни прения из форума.
[ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: pasha   
Дата:   03-01-09 19:38

Уважавам го като не го заменям с чужди езици в общуването си с българи! Тук не става въпрос за правопис и правоговор. Ако пича беше объркал българска дума едва ли някой щеше да го направи на въпрос. Ама да заместваш български с чужди думи си е съвсем друго нещо. Видях си грешката още преди да ти прочета поста. Мерси все пак!

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: icikonti   
Дата:   03-01-09 19:40

Темата все пак е за големия формат.
Това е то.... със спирането на производството на филми и хартия от гигантските производители, се налага т.н."бутиково производство".Скъпо и в малки серии.Другата алтернатива са китайците с ширпотребата си.
Тук вероятно се касае за едва прохождащ бутиков производител, който му е хванал цаката на големия формат/за това и цените му все още са ниски/.
Така ще стане и с фотохартията и с много други работи.
Иначе големия формат си е голям формат, но става само за изложба, за нета НЕ.Все едно гърмиш с базука по мравки....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: mirmiracle   
Дата:   03-01-09 19:47

Lalinda, pasha е пропуснала едно пълно членуване само - това не означава, че не уважава българския език. Всеки прави грешки и ако от това правим генерални заключения, накрая ще излезе, че всички сме неграмотни...
Аз пък латински не съм учил, така че ...

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: pasha   
Дата:   03-01-09 19:55

леко уточнение - Паша е пропуснаЛ!!! [smile] Ника ми не е свързан с българското женско име "Паша"! Има си различни корени.

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: mirmiracle   
Дата:   03-01-09 19:56

Приема се [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: chicken   
Дата:   03-01-09 19:58

Преди време ми се караха във форума, че съм се изразявал селски. Кадъра не се поорязвал примерно, ами се кропел. И т.н. и т.н. Интересно (всъщност нищо интересно няма), ако се поразровят писанията на гореизказалите се, дали няма да се окаже, че са просто чисто български лопати. От фурнаджийските.
А ПО ТЕМАТА, caro-anton, не трябваше да публикуваш тази връзка (да не казвам линк) към страничката (да не е сайт) на братята унгарци (за които и аз смятам че са по-напред от нас в какво ли не. което си е обяснимо, то от българина по- _____ няма) Направо виждам как наш съфорумец вече е зарязал днес закупения филмов Никон (да му е честит)и купчината желязо наречена Киев, хванал е теслата, и материалите за лампови усилватели се превръщат в.... абе и аз не знам какво ще излезе, но ще има безсънни нощи [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: Lalinda   
Дата:   03-01-09 20:34

mirmiracle,
pasha e писал и ПИЧА, вместо ПИЧЪТ по-нататък (в следващия си пост), което ме навежда на мисълта, че така си пише човекът (т. е. пашата).

Впрочем, още в първия си пост и Евросъюзът е изписан поне с три грешки: нито е членуван с пълен член, въпреки че е подлог, нито е с главна буква, пък и не зная защо е изписан разделено.

Освен това, няма и такова животно като "Български тълковен речник на чуждиците", има "Речник на чуждите думи в българския език". Както и да е.

Винаги ми е било чудно как може да се пише и говори в защита на (лексиката на) българския език, пък въпросите за правописа и правоговора да остават на заден план...

Нищо лично.
Със здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: caro-anton   
Дата:   03-01-09 21:06

Ла Линда, няма как да те черпя бира, но поне мога да ти пратя една имагинерна...
[beer]

А на всички радетели за чист български език сигурно им е убягнало, че може би съм от смесен брак и името ми Anton Caro не е най-българското на планетата. Честито и много здраве на печелившите.

Отговори на това съобщение
 Re: Вижте един унгарец какво прави.
Автор: damiaven   
Дата:   03-01-09 21:07

Като ви чета "лингвистичните" закачки, ми иде да ви препоръчам едно книжле: "Ако импресионистите бяха зъболекари".
Темата е за евтини, голямоформатни камери...
За да работиш с такива формати, е необходимо да отговаряш на едно/ или няколко/ от следните изисквания:
1. Да си много, много утвърдено име.
2. Да си маниак.
3. Да имаш волски нерви.
4.Да копираш оптично.Може и контактно.
5. Да имаш роднина в някой склад на "ИЛФОРД", може и "КОДАК".
6. Да смачкаш с валяк всичката си цифрова техника и после да я залееш с азотна киселина.
7.Да си малко сноб. Всъщност много.

Желая ви приятни занимания.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »