Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: danielstamatov   
Дата:   01-01-09 10:44

Здравейте и Честита Нова Година.

Става въпрос за

С доставката, ще ми излезе около 400 лв, което си е много добра цена.

Но никога не съм пазарувал от epay до сега. Какви проблеми мога да имам и как мога да си застраховам пратката. Също така, е трябва ли да плащем мито на митницата и колко е?

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от epay?
Автор: danielstamatov   
Дата:   01-01-09 10:45

Линът е много дълъг, затова не излиза в темата, но става въпрос за нов Pentax 16-45/f4 от Хонг Конг,



Публикацията е редактирана (01-01-09 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от epay?
Автор: ffwd   
Дата:   01-01-09 10:47

Ebay и ePay нямат много общо. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от epay?
Автор: Славов   
Дата:   01-01-09 10:53

От друго място в Хонг Конг съм пазарувал над 10 пъти, нещата са идвали винаги.....

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: danielstamatov   
Дата:   01-01-09 10:58

Мда, съжелавам за грешката. Да си на работа от 08:00 на 1ви не се отразява добре.
Славов, а имал ли си проблеми на митницата?



Публикацията е редактирана (01-01-09 10:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: vinse   
Дата:   01-01-09 11:55

Може да имаш, може да нямаш. Мисля, че обективите не се обмитяват, но им се слага 20% ДДС задължително (все пак идват от азия а те са малко далече от ЕС [smilie5]) може да договориш с продавача да пише стоката на по-ниска цена или да я прати като "подарък", но на митницата ако преценят може да те накарат да отвориш пратката и пак ще ти сложат 20% ДДС. Абе шансовете пратката да я задържът на митницата и да те накарат да си платиш е да кажеме 50% [smile] Ако стоката е обявена на реалната и цена (която да кажеме е няколко стотачки) то тогава вероятността да платиш ДДС-то скача на 100% :)

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: asahi   
Дата:   01-01-09 12:52

Обективите се обмитяват. Ако стоката ти трябва и цената е изгодна взимай без да се притесняващ.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: martinrousev   
Дата:   01-01-09 13:10

Вземи си от ebay.co.uk Паунда е 2 лева и няма митници от UK до тук. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: Petri   
Дата:   01-01-09 13:59

Това не е вярно за UK. Обмитяват си, че и ДДС си плащаш ако сумата минава прага. От опит го казвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: chris73   
Дата:   01-01-09 14:06

Ако там (в Англия) е платено ДДС, не виждам как тука ще ти искат пак. Все пак сме в ЕС.

С e-bay може би е различно, защото е online магазин...



Публикацията е редактирана (01-01-09 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: martinrousev   
Дата:   01-01-09 14:14

Европейски съюз - свободно движение на хора и стоки

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: liyana   
Дата:   01-01-09 14:15

Често си поръчвам от Ибей и всяка поръчка над 40 евро минава през митница, без значение дали е от ЕС или САЩ. Затова за колкото си поръчаш обективчетата, смятай 20% ДДС и вече според обявената цена - може и мито. Ако не е обявена реалната цена, вероятността да ти ги отворят е много голяма и тогава ще береш повече ядове. Аз чудо видях с една по-голяма пратка, в която имаше апарат, други подаръци и се оказа, че не са ми сложили всяка фактура по отделно, та с извлечения от кредитни карти, с търсене на цени по интернет - голямо чудо видях. Най-хубаво е да си намираш кой да ти ги носи на ръка, след като си ги платиш по мрежата.
Успех:))

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: spa   
Дата:   01-01-09 14:16

По добре си го вземи от УК. По бърза поща, без мито и ддс. Само да си намериш доставка до БГ или ако имаш прятел да го вземе от локален вносител там.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: martinrousev   
Дата:   01-01-09 14:26

liyana, за нова техника ли говориш? С втора употреба как стоят нещата?

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: thumper   
Дата:   01-01-09 14:41

Както вече вметнаха най-важно е дали е нов обективът или е втора ръка,защото ако е нов единствените ти проблеми могат да са по митниците и пощите-неща които са сравнително уредени. Ако техниката е ползвана вече по-трудно се разрешават проблемите.
Аз лично от Хонг Конг още не съм поръчвал,но отдавна се каня да го направя. Иначе от щатите и от Англия нещата ми идват средно за около седмица. Колкото до облагането с мито на обектива - има си митчески каталог,в който е описана всяка една стока как се обмитява. До колкото помня DSLR не се облагат с мито. За обективите до колкото помня имаше специална клауза - провери го това. А ДДС плащат всички - от или извън ЕС. Аз лично още не съм плащал,но все пак пак теоретично се дължи ДДС за всичко.
Но ако си новак в Ebay първо изчети подробно как се пазарува,купи няколко евтини неща и така предприемай покпка на нещо скъпо.
Айде успех и да кажеш как е протекла покупкопродажбата,че да знаем [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-01-09 14:44

абе виж че тя си го е написала поръчала един контейнер фототехника и да митничаите проверили.

За един обектив.....най-лошия вариант плащаш още 20% по-вероятно нищо просто си пристига в пощата и това е. Виж те някой от търговците от хонг конг си пишат ако има проблеми за някои евро държави (виждал съм за Италия, Франция, БГ). Мисля че с наще митничари за малки неща няма проблеми.

Тъпо е че няма да имаш гаранцийка и ако обектива му има нещо - проблем с фокуса или подобно ....

Ако може от Европата от Великобритания е по-добре. Гаранцийте важат поне на уважаваниите марки.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: zhabazelena   
Дата:   01-01-09 14:52

Ако го получиш с нормална поща /не ДЧЛ например/ и стоката е до 200 Евро, би трябвало да не ти вземат нищо. Помоли ги да ти пратят обектива със стандартна поща.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: djfroggy   
Дата:   01-01-09 15:05

Често пазарувам от Ибей-Германия, тъй като обективите за Минолта Сони ги няма много тук втора рука.До сега съм взел 11 обектова,някои от които на цена над 1000евро,застраховани надлежно с обявена цена.Няма мито и ДДС,но това е само от Германия и Австрия.

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: sauron69   
Дата:   01-01-09 16:06

Преди няколко дни ми пристигна обектив, от Англия, поръчан от англиски магазин в ebay.co.uk, и нямах никакви проблеми- ДДС-то си е начислено още в Англия, никакви мита и такси нямах. Взех си го от моята пощенска станция [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: Petri   
Дата:   01-01-09 16:36

Имал си късмет, или обектива не е бил скъп [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: borisyankov   
Дата:   01-01-09 17:16

Petri, liyana, какво сте пили снощи?

Може да си купиш техника за десет хиляди лева и няма да бъде обмитена ако идва от Европейският Съюз. UK е в EU. Точка.


Конкретно за обектива от първия постинг - ще ти струва 450лв на кредитната карта (толкова го намерих в ebay) и после като дойде тук ще си платиш 20-26% от горе (ДДС - 20%, ставка - колкото е там). И ще дадеш към 20лв за попълване на митнически документи.

Сам си изчисли дали те устройват 580лв.

Други проблеми няма да имаш. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: danielstamatov   
Дата:   01-01-09 17:21

Ами обективът, който гледах е от ebay.co.uk, но това не е от особено значение, тъй като шипинга е от Хонг Конг. Но с тази евтина лира, както и да го смятам, с ддс, мито и т.н. пак мисля, че ще ми излезе по-изгодно, от колкото ако го взема от тук.
Благодаря на всички за помощта. [smilie24]



Публикацията е редактирана (01-01-09 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: sauron69   
Дата:   01-01-09 17:38

Обективът с доставката струваше 430 паунда [smilie18] . И какви ДДС-та и мита ви гонят за страни от Европейския съюз, незнам. Щом ДДС то е начислено в друга страна от ЕС, естествено че няма да ти вземат ДДС тук [beer] .

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: thumper   
Дата:   01-01-09 17:46

Да,сигурно ще ти излезе по-евтино,дори и да платиш мито и ДДС,но въпросът е КОЛКО по-евтино,защото рискът също се оценя в пари.И гаранцията се включва в цената.
Просто помисли дали покупка за по-малко пари кеш всъщност ти излиза по-изгодно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Да си взема ли обектив от ebay?
Автор: mirmiracle   
Дата:   01-01-09 17:53

здр - по принцип често пазарувам от ибей - особенно когато се видя с пари. Най-важното запомни от мен добре е рейтинга на продавача и фиидбака. Ако всичко там е наред значи няма проблеми. По принцип съм чел че пазаруването от Китай (Хонг Конг) не било много надеждно, но след като вече съм купил към 10-на стоки оттам и всичко си дойде здраво и навреме - значи проблем няма. Китайските пощи са от най - евтините и добрите в света - дават ти тракинг номер и по всяко време знаеш къде ти е стоката. Видиш ли че доставката е безплатна значи се вкл. в цената на продукта (нищо че е почти без пари). От китай пристига за седмица а в България се бави още толкова. Задължително застраховай пратката ако имаш такава възможност, за да не направиш новогодишен подарък на някой злонамерен митничар. Митото е за стоки над 40 долъра някъде, но ако продукта е под 2 кг няма проблем. Китайците знаят за нашето мито и пращат по принцип като ГИФТ (подарък) за да си спестят и те неприятности. Също са и много културни и учтиви хора и често използват "you my friend" [smilie19] Пазарувай смело!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »