Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: paradizio   
Дата:   31-12-08 15:48

Здрвейте,
Проблема ми е следния - прекарвам страшно много време зад монитора и в резултат на това очите ми бавно и сигурно дават фира. Част от вината за това хвърлям върху скапаният монитор, който ползвам. Зная, че един приличен монитор няма да ми реши напълно проблема, но вероятно е стъпка в правилната посока. Препоръчайте ми монитор, който е подходящ за фото обрабока. Не държа да е TFT може и да е CRT, въпроса е да ми щади зъркелите и малкото мозък, който ми е останал [smilie7] Отворен съм км всякакви предложения в тази насока. Питането ми е бюджетно и ще хубаво да се съобразим с цена 400-600 лв.
Мерси на всички пичове предварително! [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: e-mil   
Дата:   31-12-08 16:59

Всъщност мониторът не може да ти повреди очите, но това иска по-дълго обяснение, а в момента нямам време.

Иначе е хубаво да си смениш монитора, но по други причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: n1x0n   
Дата:   31-12-08 17:06

Очите се уморяват от това че са фокусирани твърде близо за твърде дълго време. Вторият проблем е втренчването - забавя ти се честотата на мигане и очите ти се пресушават.

Тези проблеми с нов монитор няма да ги решиш.

Ако усещаш задълбочаващи се проблеми с очите - действай в друга посока - намали драстично времето пред ПЦ-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: christal   
Дата:   31-12-08 17:40

Мда... И друго, изравни си околното осветление с това на монитора. Избягвай и светлите фонове.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: asahi   
Дата:   31-12-08 19:17

Иключеният монитор е най-щадящ.
Калибрираният монитор се понася по-леко.
Давай си 15 минути на час почивка. Взирай се в безкрайността, ако може и да е зелена.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: skandalen   
Дата:   31-12-08 22:24

Като начало задължително се насочи към TFT !
Това като първо и задължително условие!!! Там вече избирай монитор ,който да става за фотообработка.
Само ще ти подскажа да избираш между модели на марките :
http://www.iiyama.com/ms_GL/Home

и
http://www.eizo.com/products/lcd/index.asp



Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: n1x0n   
Дата:   01-01-09 13:14

iiyama просто ги забравете когато говорим за фото обработка. Не са правили монитор с матрица различна от TN - от 2004-та. Бяха голяма фирма във времената на CRT мониторите, ама вече не са.

Във високия ценови клас LCD-та са Eizo и NEC, в средния - Dell, Samsung, Apple, LG, Philips, Sony...

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: imitev   
Дата:   01-01-09 13:50


Кои модели в средния клас препоръчваш?

По русенско няма много налични за да видя на място, а не ми се ходи до сф в момента...

Намислил съм да си купувам 19-21" ТФТ, защото моят нек лцд взе да сдава багажа...

Калибратор вече си купих личен iOneDisplay2, така че няма да имам проблеми с настройките - просто монитора трябва да може да се настрои [beer] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: jokevcv   
Дата:   01-01-09 14:27

Е n1x0n "в средния - Dell, Samsung, Apple, LG, Philips, Sony...", откога apple минаха в средния клас? Според мен те не произвеждат нищо в среден клас, можеби продуктите си ги делят вътрешно на среден и висок клас ама да кажеш че мониторите на apple са среден клас. http://www.apple.com/displays/cinema/

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: mitakabus   
Дата:   01-01-09 15:12

TFT-тата също дразнят очите. Визирам пресния ми опис с 2 броя Асус 19 и 20" широкоекранни!
У дома съм с 24" Дел с S-PVA, нямам проблеми да стоя пред него цял ден. Обаче когато отидех на работното си място и седнех пред АСУС-а , за 1 час работа и ми се замайваше главата . Усещах едно натоварване в очите - излизайки навън и вглеждайки се в нещо зелено ми се успокояваха очите за около 15-20мин. Смених го с 20" - същата работа! У дома имам и един ЛГ 22" с ТВ тунер. Той също натоварва много очите! Черния текст изглежда като сив направо и това допълнително товари! Обаче аз го ползвам само за ТВ закачен на стойка на една стена - и не ми пука за ТВ е идеален! Сега на работа съм с един АСУС PW201 серията с ВА матрица. Еми не ми товари въобще очите. Черното е добре - проблема му е обаче разфокусирания текст на този Асус. И за да не кажете , че е от бройката, не е! Минаха ми 7-8 броя от този модел - всичките са си така !! Не знам дали не е от лъскавото покритие, но текста изглежда като леко размазан - същата работа както и Леново ЛХ22" модела...иначе за фотообработка този АСУС е идеален. Проблема е , че от около 2-3 месеца го няма наличен и не го внасят. Не знам каква е причината, но го няма и това е !



Публикацията е редактирана (01-01-09 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: k7   
Дата:   01-01-09 21:05

Аз мога да изкажа впечатление за Леново Л220х.Имам го от месец и съм мега доволен.Не ми е дребен шрифта, не ми мори очите,не ми е размазан текста, намерих си профил тук правен с паяка и си пляскам с ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: mitakabus   
Дата:   01-01-09 21:21

Абе не знам какво си намерил ама аз два броя каквито и профили да им слагам този ефект на рамазан - нефокусиран текст го има...те си пишат хората , чудя се дали да не направя една рекламация - проблема е , че от 2 - 2 са с еднакво изображение..[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: k7   
Дата:   01-01-09 21:46

Аз казвам какво виждам на моя.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: skandalen   
Дата:   01-01-09 21:48

Аз пък знам че на какви ли не CRT след 2-3 часа работа направо плачех.
Първото LCD което си купих беше едно LG среден клас и просто се родих.
По 7-8 часа нон-стоп дневно без никакво сълзене и парене в очите. Никой не може да ме убеди в противното.



Публикацията е редактирана (01-01-09 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: Sumuelll   
Дата:   01-01-09 23:04

По време на една кампания ми изгоря ЦРТто, бърз преглед в темите нещата Извън Ейзо и Нек клоняха към Леновото и си гу купих- вече половин година- МН съм довелен- да пиксела е по-малък, но това го намирам за Огромен плюс. След калибрация е чуТен. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: takiki   
Дата:   11-01-09 23:05

Знам, че няма нищо общо с темата, но аз ти предлагам да си вземеш очила с анти-рефлексна защита, които ще ги слагаш, когато си пред монитора. Аз и много мои приятелки използваме такива очила.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: NI   
Дата:   11-01-09 23:41

имаш ЛС! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: lizaastar   
Дата:   11-01-09 23:53

S-IPS матрица през DVI задължително

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор за фотообработка който мори очите най-малко
Автор: psychoiho   
Дата:   12-01-09 00:58

apple не правят монитори висок клас, прав е никсъна.

очите от монитор се изморяват ако са слаби по рождение, тогава първо отиди на очен лекар, после сменяй монитора; другия вариант е при смотана видеокарта + смотан монитор. за 4-500 лева 20" хубав монитор за фотообработка няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »