Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Подготовка на снимките за изпращане
Автор: Мишо06   
Дата:   29-12-08 20:30

Не съм начинаещ като фотограф, но не съм много на ти с компютъра.Моля ви, дайте ми съвет, как да обработвам снимките си за да ги приведа в размер подходящ за изпращане (напр. във фотофорум)!
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Подготовка на снимките за изпращане
Автор: artmika   
Дата:   29-12-08 20:37

Размерът на снимките, които публикувате не трябва да надвишава 950 пиксела по хоризонтала. Файловете не могат да бъдат по-големи от 250 КВ. Приемат се файлове във формат JPEG.

ВАЖНО!
За да се показват снимките коректно във всички браузъри, файловите имена не бива да съдържат специални символи и кирилица. В противен случай рискувате на мястото на снимката ви да се появи празен квадрат.

ВАЖНО!
Някои браузъри не четат JPEG-а, когато е записан в CMYK mode. Ако искате да сте сигурни, че всички останали ще виждат снимките ви, записвайте файловете си в RGB mode.

Отговори на това съобщение
 Re: Подготовка на снимките за изпращане
Автор: magnifico   
Дата:   29-12-08 20:41

artmika, не си изцяло по темата [smilie3] Човекът пита как се прави [smilie3]
Мишо06,
ето ти отговора - http://www.4coolpics.com/article.php?id=9




Публикацията е редактирана (29-12-08 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Подготовка на снимките за изпращане
Автор: artmika   
Дата:   29-12-08 20:42

"как да обработвам снимките си за да ги приведа в размер подходящ за изпращане (напр. във фотофорум)!"
на мен това ми звучи да е по темата.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Подготовка на снимките за изпращане
Автор: asahi   
Дата:   29-12-08 20:43

Да допълня - sRGB.

Отговори на това съобщение
 Re: Подготовка на снимките за изпращане
Автор: magnifico   
Дата:   29-12-08 20:47

Според мен пита за начина по който да си ги обработи, ама карай, той ще си каже [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Подготовка на снимките за изпращане
Автор: chicken   
Дата:   29-12-08 21:05

"напр." не означава ли например? Ами ако не във фотофорум. Аз в моята страница ги "пращам" на 750 пиксела кеф ми по хоризонталата кеф ми по вертикалата, пък диагонала колкото излезе.Ама ако искам мога да си ги "пращам" и цели.[smilie7]
А, сега обръщам внимание на линка на magnifico, ми той предостатъчен и точен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »