Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Открадната техника!
Автор: nedelcho   
Дата:   28-12-08 22:31

Здравейте драги съфорумници.
Вчера 27.12.2008 между 14 и 16 часа на паркинга до МОЛ Варна (новия мол) беше открадната следната техника от колата:

фотоапарат NIKON F50
обектив NIKOR 35-80 D филтър hoya UV
обектив Tokina RMC 35-105
обектив NIKON E 50
обектив PHOTOLINE 70-210

три ленти - една Fuji 100 и две Fuji Superia 200.
и чанта събираща всичко това с марката Lowepro.
Лентите не са проявявани.
На апарата има закачена глава на статив HAMA.

Серииния номер на обектив Tokina RMC 35-105 е 81000700.

Моля на някой ако му попадне тази техника в ръцете да се обади на телефон 0899945476.

И дано не се случва на някой от вас подобно нещо...

Неделчо Христов

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: marto   
Дата:   28-12-08 22:32

уффф, пак ли бе... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: sokola   
Дата:   28-12-08 22:39

[smilie10] Ужас!
Поредният обран колега.
Време е да се въведат Крумовите закони!

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: canonio   
Дата:   28-12-08 22:43

Ако колата е била на някой от паркингите, има поне 10 камери, дето са заснели историята...
Крадците трябва да го знаят, освен ако не са някои прималели наркомани...
Най-вероятно не си спрял на паркинг...



Публикацията е редактирана (28-12-08 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: nedelcho   
Дата:   28-12-08 22:44

Марто - от колата докато ни е нямало . . .
И за колегата по-долу - крайно време е. Това посред бял ден...
Още и още не мога да повярвам... Крайна наглост.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: platinum   
Дата:   28-12-08 22:44

Техниката без лентите и главата за статив е моята, всъщност всичкото, което имах. Бях я дал на Недко да поснима малко и ето ти Коледно щастие. Сега ще си щракам пак със Зенита.[smilie2].

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: nedelcho   
Дата:   28-12-08 22:48

Canonino - спрях да паркинга до МОЛ-а. Тоест неохраняемия. Аз си го мислих това с камерите, но там няма асфалт даже а е черен път. Всичко беше заето на паркинг местата в МОЛ.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: asahi   
Дата:   28-12-08 22:49

Уведоми полицията. Всъщност трябва вече да си го направил.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: marto   
Дата:   28-12-08 22:56

Както и да си налееш една водка...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: canonio   
Дата:   28-12-08 22:58

nedelcho,
това не е паркинг, а изорана земя, подготвена за следващият безумен строеж. Граничи с гробищата (друго безумие)...
Рай за наркомани и гастрольори... Гадна работа..
Бог да пази децата, роднините и приятелите ни. Кризата чвно не е там, където я търсим...

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: stirka   
Дата:   28-12-08 22:59

да им изсъхнат ръчичките на противните наркомани и крадци

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: nedelcho   
Дата:   28-12-08 23:40

Понеже по неясна за мен причина не мога да си редактирам първия пост. Така, че :
Серииния номер на обектив 50mm Nikon lens series E 1:1.8, е 2574774

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: platinum   
Дата:   28-12-08 23:42

И на тези, които ще препродадат нещата. По тая логика бая народ трябва да е... сега и да пия и да не пия все това. А така съм си ги събирал [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: Myth   
Дата:   29-12-08 00:21

Гадна история, наистина Крумови закони в това отношение трябват. Но пък как ще си оставиш техниката в колата бе човек, след като се е събирала в раницата... Никога не си оставям раницата в колата направо съм... на тая тема оня ден дори искаха да съм си оставил раницата в Метро на сейф казах им, че са луди и няма да я оставя е пуснаха ме....

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   29-12-08 00:22

В колата не оставям нищо, което струва над 50лв дори и за 5 минути.
Дано ги намериш!


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: PakNeZNAM   
Дата:   29-12-08 01:25

на една позната преди няколко дни от същият паркинг посред бял ден са и разбили колата, откраднали са сд-то й, взели са си и панела от жабката и са си заминали - а тя е имала 20 минути работа в мол-а

и за да не е съвсем спам поста ми - дано да се намери открадната ти техника! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: ahaya   
Дата:   29-12-08 18:20

Продадох си старото тяло на един познат. Преди два дни му бях на гости и разбрах,че са му откраднали К100 от апартамента. Отключили обикновен патрон на вратата взели апарата от чантата и след това дори са заключили. Така,че всичко ценно с мен. В колата не оставям нищо. По паркингите има хора, които си изкарват добри пари. Краде се и в малките улички около центъра. Особено ако колата е с регистрация от друга област. Дано се намери Неделчо, а най-гадното е, че апарата е на причтел.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: prostudio   
Дата:   29-12-08 18:53

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: pmartinov   
Дата:   29-12-08 18:59

Ако вие не знаете как да си опазите техниката никой не може да ви я опази ...


Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: martinrousev   
Дата:   29-12-08 19:32

nedelcho, ти беше от Добрич, нали? Само от интерес питам. Колата с 'ТХ' регистрация ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: mitku   
Дата:   29-12-08 19:43

Не само, че никога не оставям НИЩО ценно в колата. А туй пък: да си оставя апарата в колата е направо абсурд, абсолютно невъзможно да се случи - когато съм някъде навън с апарата, той не се отделя от мен на повече от ръка разстояние. Аз дори и празна чанта не оставям в колата, за да не ми разбият някое стъкло заради глупости, някой ако я види вътре и да си помисли, че има нещо в нея - ако човек не се пази сам, няма спасение.
Съжалявам за колегата и загубата му, но такваз е голата действителност по нашенско. [smilie2]



Публикацията е редактирана (29-12-08 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: free_will   
Дата:   30-12-08 00:16

Проблема както не веднъж съм казвал е в това , че тъмните хора , които се занимават с подобна деиност имат благоприятна среда да развиват това. Те се събират на групи изграждат си силни структури и така необезпокоявани живеят на гърба на тези които работят и с честен труд си изкарват парите . За да бъде спряно това , трябва и разумните работещи (честни) хора да почнат да създават организации ,които да бранят техните интереси. Привидно това би трябвало да е полицията , но тя е повече на тъмната страна от колкото на правдата .
Трябва да се почне от най-малкото ,а именно
колегите които сме тук каквато и изгодна оферта за крадена техника да получим да не я приемаме да уведомим веднага раздел тука в сайта или просто да напишем тема . Това да ни стане като етикет .
Трябва да се проверява редовно вестник позванете , както и заложните къщи особено в близоста до мола и най вече автогарата .
По битака .
Но според мен не станем ли всички съпричастни към случващото се около нас
нищо няма да стане .
ПС: Все пак си мисля ,че камерите на мола обхващат и четерите му страни.
И още един съвет от мен , за да задвижиш машината трябват определени инструменти .
Това да отидеш и да пуснеш жалба е просто като девник да отразиш някъде ,че са ти откраднали нещо и кога точно е станало .
Добри инструменти са журналистите и общественоста , ако има снимки към него паркинг , а полицията не ги е изискала ... Обърни се към всяко предаване и телевизия за която се сетиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: asahi   
Дата:   30-12-08 00:44

Нещо лесно, което може да се направи от администраторите на фото-сайтовете в Бг е да се направи списък в табличен вид с издирваната техника и серийните номера. Така с едно просто търсене с Ctrl+F ще могат да се проверяват серийни номера за съвпадение. Външният вид на страницата може да бъде таблица с колони:
- наименование;
- сериен номер;
- линк към темата за кражбата.
Информацията от тази страница може да се обменя с другите сайтове, може да и се даде лесен URL за достъп през мобилни телефони.

Ще го предложа на местните админи.

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: mitku   
Дата:   30-12-08 00:47

... И всички обяви - задължително със сериен номер. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Открадната техника!
Автор: asahi   
Дата:   30-12-08 00:49

В момента тук има страница с издирвана техника, но тя е по-скоро черн астатистика, отколкото удобен инструмент за сравнение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »