Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: sas   
Дата:   25-12-08 13:49

малка книжка "На Фокус"
- полезни съвети и отговори на често задавани фотографски въпроси, може да бъде намерена в:

* магазините на Фотопавилион http://photopavilion.com/

и онлайн от тях: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=114&product=4210


* магазините на Фотосинтезис http://photosynthesis.bg/


* книжарниците на Пингвините http://www.pingvinite.bg/?cid=4

и онлайн от тях: http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=28847


* книжарницата в Мол София на 2 етаж - Сиела

* Фото "Братя Трейман" - ул.Граф Игнатиев 74
или ул.Витоша 112


книжарници Пингвините имат обекти в следните градове:
* София
* Пловдив
* Варна
* Бургас
* Русе
* Ст.Загора
* Сливен
* Свищов
* Велико Търново
* Разград
* Плевен
* Видин
* Горна Оряховица
* Добрич
* Ловеч
* Лом
* Хасково
* Казанлък
* Козлодуй
* Габрово
* Монтана
* Айтос

Има ли някой от форумците от тези градове?

Ето и детайли


Приятно четене!

Екипът на Фото Форум

Отговори на това съобщение
 Re: малка книжка На Фокус - къде да купя?
Автор: chris73   
Дата:   25-12-08 14:00

Щом е наша, ще я вземеме, пък и не е толкова малка - 130 страници...

Отговори на това съобщение
 Re: малка книжка На Фокус - къде да купя?
Автор: Kermenal   
Дата:   25-12-08 14:13

аз я имам вече [smilie3] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: dobriquet   
Дата:   25-12-08 18:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: asahi   
Дата:   25-12-08 19:15

За чукчите, дето не са читатели, има и картинки.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: Insight   
Дата:   25-12-08 20:30

На фото-щанда в Техномаркет.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: danbi   
Дата:   25-12-08 23:59

Също така в ORANGE в МОЛ Варна.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: sas   
Дата:   26-12-08 11:48

В Orange книгите са на Пингвините, тъй че това се включваше в горното описание [smilie25].

Все пак благодаря за пояснението.

За Техномаркет си мисля, че не се продават, а се дават със закупен фотоапарат Панасоник, поне такава е промоцията в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: shiki   
Дата:   26-12-08 15:53

Аз я имам подарък от авторите....[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: tnt   
Дата:   26-12-08 19:42

Автор: asahi
Дата: 25-12-08 19:15

За чукчите, дето не са читатели, има и картинки.[smilie5]


на това разчитах! Ще трябва да си я взема [smilie5]

Весели празници [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   26-12-08 19:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-08 00:18

Книжката кефи много. ПОочти я изчетох! Много е лесна за четене, кратки статии разделени на отдлени незавими почти параграфи с подходящи илюстрации.

Супер е!

Ако направят и голяма книга в този стил ама повече детайли ще изядат хляба на Майкъл Фрийман и Националното Географско Дружество!!!

Купувайте докато има, после ще стане рядко продавана класика.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: El_Fuego   
Дата:   27-12-08 19:01

hotsnail написа:

> Ако направят и голяма книга в този стил ама повече детайли ще
> изядат хляба на Майкъл Фрийман и Националното Географско
> Дружество!!!

На Фриймън надали, виж - на NG може.
Ама първо трябва да се оправят правописните грешки, които са поне по една (често и по повече от една) на всяка страница.
Още никой не си е признал кой е виновен за тях...


Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: asahi   
Дата:   27-12-08 19:06

То голям праз да изядеш хляба на Фрийман в България. Има-няма един багажник хляб.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: boni   
Дата:   27-12-08 20:17

Ел Фуего - да има липси на запетаи и пълни членове на места, за това сме си виновни ние и многото промени, които правехме накрая. Иначе сериозни грешки не мисля, че има.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   28-12-08 09:40

Книжката е добра. Честно казано не намерих нищо ново за себе си в нея, но за прохождащи във фотографията е едно чудесно начало. Това че тук-там имало грешки не мисля че е фатално. Явно са бързали и не е имало време за корекци. Взех си няколко и ги подаравям на приятели. Не мисля, че това ще изяде хляба на когото и да е било. Пожелавам успех на екипа и да се замислят за сформиране на нещо като екип от видни български фотографи (практици) с помощта на който да се направи по-специализирано издание за напреднали. Успех и весели празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка На Фокус - от къде да купя?
Автор: white   
Дата:   28-12-08 14:52

El_Fuego написа:

> Ама първо трябва да се оправят правописните грешки, които са
> поне по една (често и по повече от една) на всяка страница.
> Още никой не си е признал кой е виновен за тях...
>

El_Fuego Какво те учудва не мога да разбера, ами нивото на Книгоиздаването в Б-я е такова - Куцо, кьораво и сакато тръгна да издава книги, книжки, книжлета... Пазара е затрупан яко с какви ли не халтурки... Колко издателства ползват услугите на Редактор имаш ли представа, защото аз имам...Всеки дето е решил да се прави на издател с 2 бона излишни, набира нещо на компа си, пуска една редактираща програмка и хоп в печетницата - искам да издам това - няма проблеми дай 2 бона - след 2 седмици човека вече се е наредил в Листата на Книгоиздателите [smilie7] Да не говорим, че книги можеш да намериш в...хранителния магазин до вас, в хипермаркетите за....техника, в...цветарските магазини, в...бензиностанциите...и на много места, дето не им е място...
С две думи - свиркай си, халтурата я е имало,има я, и ще я има...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: boxer   
Дата:   28-12-08 15:23

Тая работа стана малко като, да кажа аз че сестра ти е курва, пък ти после доказвай че нямаш сестра.
Няколкото дежурни плювачи в сайта.
Цитирайте ги да ги видим тия грешки, защото аз не ги видях, а четох внимателно книжката.
Хареса ми и не смятам, че е халтура или че с нещо отсъпва на подобните четива в жанра.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: El_Fuego   
Дата:   28-12-08 16:24

boxer написа:


> Няколкото дежурни плювачи в сайта.
> Цитирайте ги да ги видим тия грешки, защото аз не ги видях, а
> четох внимателно книжката.



Тоя рефрен "дежурни плювачи" можеш да си го завреш дълбоко откъм южния край на гърба.

Аз си купих книжката и я прочетох цялата.
Това, че не си видял грешките, само говори за нивото ти на грамотност.
А няма да ги цитирам, защото трябва да пиша цял ден, освен това вече подарих книжката на един абсолютно начинаещ, защото информацията в нея все пак ще му е полезна.

На пренебрежимо малко места в текста (в сравнение с броя на правописните грешки) същият може да се редактира и стилово, но това не е такава болка за умиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: boni   
Дата:   28-12-08 17:04

Хайде сега, не се карайте за глупости.
Вярно е, както казва Ел Фуего, в книжката има пропуски на пълен член и запетаи. Има и някои стилистични пропуски, които също могат да се редактират. Това е факт, който ни е известен още преди да пристигнат първите бройки. В същото време не мисля, че има сериозни правописни грешки в думи.
Предложение - който иска да извади правописните грешки, да ги опише и да ги прати на мейла ни. За всяка грешка в дума, ще пилучи 3лв, за всеки пълен член - 1лв, за всяка запетая -1лв. Ако са толкова много, както твърдите, ще изкарате добри пари[smilie3]
Ако обаче пропусне дори една грешка, няма да получи нищо:)
Върху книжката работиха професионален дизайнер и редактор, така че г-н White не е прав. Всъщност 12-те хиляди бройки които отпечатахме, струват значително повече от 2 бона:)
Както казах, грешката е наша и се дължи на не съвсем добра огранизация от наша страна. В края на работата направиме доста промени, които изпратихме директно в печатницата в Сингапур без редакция. Това беше изцяло наш пропуск.
Дали е халтура или не, сами преценете. Имате възможност да я прочетете цялата напълно безплатно до 9-ти януари в НДК. Ако не ви хареса, няма да си я купите просто и нищо не губите:) Ако ви хареса, но не желаете да давате пари, преснимайте си я със сапунерката и си я четете на компа:)[beer]



Публикацията е редактирана (28-12-08 17:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: ka7   
Дата:   28-12-08 17:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: J0R0   
Дата:   28-12-08 18:15

Аз лично смятам, че заяждането на тема няколко запетайки, когато става дума за фотографски продукт е заяждане на дребно. Основното все пак е съдържанието и смисълът на казаното и показаното.

Попадал съм на подобни издания, в които има меко казано неадекватни от фотографска гледна точка тези. А това, според мен, е по-лошият вариант, отколкото няколко пропуснати запетаи.

Вероятно с подобно издание сме подразнили някои хора с финансови интереси в издателския бизнес. В крайна сметка читателите решават кое издание е добро и кое не е добро.

Това че всеки може да напише и издаде книга не е лошо. Това е по-добрият вариант, отколкото забраните в обществото, в което живяхме до преди 20 години. Ако white или някой друг смята тази книга за халтура, никой не му пречи да напише, илюстрира и издаде своя книга, която да запълни празнината в стойностната литература по въпроса.

Весели празници ви пожелавам!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: shpexy   
Дата:   28-12-08 22:05

Еее, сега повечето Разбирачи трябва да се "присмиват" (за да не съм НЕцензурен) на начинаещите ли?! Или фенклуба на Никон да се изсмива на Канон....?! И ние си мечтаем за Д40; Д700(абсолютната ми мечта)та дори и за Д90 :))и то с "белите обективи за по 2-3 бона" 200мм...
Всички сте били като нас! Вярно, повечето (или малцинството)са от по-заможни семейства, и когато Сте казали: Мамооо (Татко) искам "приличен" апарат, Мама (Татко) казва "какъв да е?!"
"Ти" можеш ли да правиш прилични снимки с играчка, която се равнява на камерата на телефона ти (по всички критерий) ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: asahi   
Дата:   28-12-08 22:15

Не ти схванах в детайли мисълта.
На въпроса в последното изречение - да. Далеч по-важно е умението и светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Малка книжка НA ФОКУС - от къде да купя?
Автор: white   
Дата:   28-12-08 23:46

J0R0 написа:
Ако white или някой друг смята тази
> книга за халтура, никой не му пречи да напише, илюстрира и
> издаде своя книга, която да запълни празнината в стойностната
> литература по въпроса......
> Вероятно с подобно издание сме подразнили някои хора с
> финансови интереси в издателския бизнес. В крайна сметка
> читателите решават кое издание е добро и кое не е добро.....


Г-н J0R0, пишем и издаваме стойностна литература десетки години преди Вие да решите да се правите И НА ИЗДАТЕЛИ...Благодарение на халтурките именно, големите книжарници, изритват книги като нашите с думите: "Сори, ама тия са харчат, вашите рядко" Аз лично се радвам на този факт, ако стойностната литература стане масова...като вашата например: - 12 000 тираж [smilie11], определено тогава нещо не е наред...
И накрая, за какви финансови интереси говорите, ще ме уморите от смях [smilie18] Кой бизнесмен ще иска да финансира нещо, което не е халтурка и не се продава на пазара...масово...Докато Вие се похвалихте, че имате доста спонсори, изводите си направете сами...И накрая, ако масовката за вас е мярка за култура, то ви пожелавам седващия път 120 000 тираж...[smilie18]

п.п. Забравих, нашите книги се превеждат на няколко езика,надявам се и вашите [smilie7]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »