Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 изчезнали снимки!
Автор: laer   
Дата:   26-12-08 09:49

Здравейте! Честити празници!
Случи ми се нещо необичайно. Може би кошмара за всеки фотограф. Изчезна ми фото архива ден преди да го запиша на дискове.
Въпросната папка, която съдържаше грижливо подредени тематични папки с почти всичките ми фотографии изчезна онзи ден! Подвижния диск на който се намира не отчита освободено пространство - приблизително 200 гб. трябваше да се видятсвободни ако беше изтрита. Но не! Стоят си пълни. Странното е, че като дам селект на всички файлове вътре в диска излиза че са заети само 100 гб. А като дам пропъртис на целия диск от менюто My Computer излизат че всичко - 320 гб са заети. Това е и размерът на диска WD 320 gb.
Помагайте![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: screaming_elmo   
Дата:   26-12-08 09:58

погледни, да не би без да искаш да си ги скрил
my computer > tools > folder options > view > show hidden files and folders

успех

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: laer   
Дата:   26-12-08 10:34

това беше първото, което сторих. благодаря, нещо друго ще да е...

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: ogich   
Дата:   26-12-08 10:45

Опитай с някоя програма за възстановяване на повредени дискове, като например GetDataBack

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: niki_niki   
Дата:   26-12-08 10:48

виж да не си го преместил случайно някъде .. пусни един сърч за някоя снимка и виж къде се намира. лош вариант е да си ги изтрил .. ако си ги трил е най-добре да занесеш диска за да се пробва на друг компютър да се възстановят но от практиката мога да кажа че не винаги се успява с това начинание

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: laer   
Дата:   26-12-08 11:54

благодаря, но и тези неща ги направих. използвах 12 програми за възстановяване и нищо...това е пълен парадокс в практиката ми...

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: sit   
Дата:   26-12-08 12:05

сигурно има bad sector диска ти и там са се намирали снимките ти може би наистина само с някоя програма за възстановяване.. и ако това проработи по добре си намери нов хард да нямаш същия проблем пак. Другата възможност е да си дръпнал кабела докато е имало трансфер и да се е загубила така информацията.ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: sas   
Дата:   26-12-08 12:15

Пич, свържи се с ето тези хора http://www.itemav.com/

Ще ти струва около 90 лв.

Доста пъти съм носил дефектирали дискове, които и компютър не ги вижда и са ми вадели данните. Номер едно са.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: magnifico   
Дата:   26-12-08 12:18

От сега нататък да знаеш, че след като копираш снимките на ПС-то, веднага се записват и на СД/ДВД. После и още едно, с обработени файлове. Аз поне, така процедирам [smile]
Сега не прави глупости. Не записвай нищо на харда, ами изчакай след празниците и го занеси на професионалисти, за да не съжаляваш.
Успех [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: Тед   
Дата:   26-12-08 13:32

Автор: laer

Ако имаш някой фен с Линукс машина /може и на друг Windows, но Линукса задължително/ - закачете харда.

Ако не видите там нещата - работата е дебела.
Успех.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   26-12-08 13:48

Вероятно вече си го правил, но тъй като не си написал, пробва ли следната последователност?

1. спираш компютъра;
2. спираш диска;
3. пускаш компютъра;
4. като зареди, пускаш диска;
5. проверяваш файловата система с каквото имаш, включително SCANDISK/CHKDSK.
6. Ако ти каже, че нещо не е наред... по-добре сподели първо тук и едва след това се съгласявай "да го оправи Windows". Не включвай опциите за автоматична поправка.

Ако и това не помогне, гасиш го, опаковаш го и следваш съвета на sas.

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: bobo21   
Дата:   26-12-08 14:49

Един (дано не е закъснял) съвет.
В никакъв случай не позволявай на възстановяваща програма да "оправи" проблема, защото това е най-сигурният начин безвъзвратно да загубиш данните.
Щом са толкова ценни се обърни към специалисти, които се занимават с това.

Ще познаеш истинските специалисти по това, че познават перфектно структурата на файловата система, от която ще възстановяват данни и не ползват за възстановяване на данни никакви автоматични програми.

Лично аз познавам много добре структурата на файловата система FAT и трябва да кажа, че автоматичните програми правят невъобразими поразии.

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: xborox   
Дата:   26-12-08 15:12

За Итема [beer] Веднъж ми спасиха няколко месеца труд за 100 лева [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: dvda   
Дата:   26-12-08 17:05

Опитай следното

аз имах подобен проблем
при мен файловете изчезваха и се появяваха и както ти си писал на папките показва една големина (примерно 100гб), а на диска показва, че са заети повече.
Проблема при мен беша скапано УСБ на кутията на външния диск.
Може при теб тока в УСБ-тата на компютъра пък да е малко, следствие на скапано захранване на компютъра или нещо друго.
Ако можеш и искаш извади ХДД от кутията му и го включи директно в компютъра
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: asahi   
Дата:   26-12-08 17:49

Проблеми съм срещал десетки, но тотално изчезване на информацията се случва много твърде рядко и обикновено е съпроводено с множество странични ефекти.

Пусни един сърч за джипег или роу (каквото е там разширението при реб). Ако помниш име на папка - още по-бързо става. НАй често са мувнати в някоя забита директория при бързо цъкане с мишката.

За заобикаляне на проблема ползвам шорткъти.

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: zdimitrov   
Дата:   27-12-08 13:39

R-Studio.Network.Edition

Огромен плюс на програмата е, че никога не пише върху "проблемния" диск. Чете и каквото може възстановява върху друг диск.

И както са писали колегите - никакво писане върху диска.

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: laer   
Дата:   27-12-08 17:57

ай. за жалост доста от нещата дето не бива да ги правя вече съм ги сторил, но сега се чух с хората от фирмата и ми дадоха някаква надежда, пък ще видим!

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: Orlin   
Дата:   27-12-08 18:37

Един съвет (макар и позакъснял).

Foolproof method:
1. Връщаш се от снимки. Копираш на диска. Копираш ВСИЧКО на DVD озаглавено Raw.
2. Преименуваш, триеш, подреждаш, поставяш рейтинг.
3. Обработваш това което е спешно (за показване, даване на клиент и т.н.)
4. Записваш на официално DVD.
5. ЧАК СЕГА триеш (ако е необходимо) снимките от картите.
6. Ако е важно, правиш още едно копие на ВТОРО DVD, което съхраняваш ОТДЕЛНО от първото.
7. На всеки 6-8 години копираш информацията от официалните носители на нов (най-често по-добър и по-обемен) носител.
8. Съхраняваш си архива подреден и на място, където няма да изчезне по някаква външна причина.
9. Знаеш, че въпреки всички мерки за съхранение, след N на брой години снимките ти няма да са качили нито грам стойност и дори и ти няма да си наясно защо ги пазиш.


Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: d_mo   
Дата:   28-12-08 07:56

инсталирай си това: http://www.puppylinux.org/
на флашка или диск
зареждаш от там и гледаш какво имаш на диска и ако е останало нещо го копираш на друго място

Отговори на това съобщение
 Re: изчезнали снимки!
Автор: plamss   
Дата:   28-12-08 08:31

Надеждата умира последна. Пусни тази вълшебна "съветска" програма HDD Regenerator, която създава бут дискета и се зарежда преди Уина. Оправя бед сектори на много ниско ниво и не зависи от файловата с/ма. Ако проблема ти е бед сектор това е програмата! Изваждала ме е от много тежки ситуации. При твоя 320Гб ще работи повече от ден в/у диска. Успех и Бог да пази данните ни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »