Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: virtus   
Дата:   26-12-08 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: darksorrow   
Дата:   27-12-08 01:47

аз съм за коментиране на идеята ултрабанални и стари като форума идеи, които са лишени и от каквато и да била мисъл, преди автора да натрака двата реда, да бъдат трити при пръв админски поглед.

весели и на теб.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: sue   
Дата:   27-12-08 05:06

ей, ама dark...много dark си и без никакво sorrow отряза този крехък полет на фантазията :)

весели на всички!


Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: DPSN   
Дата:   27-12-08 05:47

Добре започва темата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: biso   
Дата:   27-12-08 08:49

абе virtus,
такъв раздел вече има бе пич.

под графичен дизайн някой разбира прекомерна употреба на обработващи програми и пренатруфени снимки [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-12-08 09:08

аз съм за раздел "експеримент" [smilie24]
И за раздел "Комп обработка"

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: gecata   
Дата:   27-12-08 09:28

Та с кво го снимаш графичния дизайн викаш?

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-12-08 09:33

"ком обработка" е нужно да има.
Или нещо от рода на раздел за снимки с особена намеса на фотошоп и алтернативите.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: virtus   
Дата:   27-12-08 10:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: gecata   
Дата:   27-12-08 11:36

virtus, (гецата, гецата)....
По скоро въпросът ти трябва да е насочен към тези автори чийто неща уж са снимки но май фототапарат не е влизал в употреба.

Значи споделяме една и съща идея, а откриването на такава галерия определена като графичен дизайн би размило и без това вече тънката граница между фотографията и компютърно генерираните изображения.
От друга страна използването на програми за редактиране на изображението е просто задължително.
Дозата прави отровата!
Въпрос на морал и отговорност е степента на редактиране и манипулиране на изображението, а наличието им във форума-въпрос на модериране.
Все пак за графичен дизайн си има отделни форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: exile   
Дата:   27-12-08 11:42

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

и как с потни кунки посегнахте и на графичния дизайн...

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: pstoev   
Дата:   27-12-08 11:50

аз все така продължавам да се чудя,защо са ви така големи и затворени капаците...от как има фотография на фотографите все са им били недостатъчни изразните средства и не са спирали да умуват какво да добавят...това е защото у един творец винаги има мисъл,той иска да обогати произведението си та да е по-интересно и да създава въпроси!!!!!защото тогава твореца се чувства доволен от себе си.иначе живопистта още щеше да е в пещерите и с въглен:)...защо все вървите назад,фотографията не е щрак,щрак и готово..снимки всеки може да прави фанал фотоапарат,фотографии е трудно:)

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: virtus   
Дата:   27-12-08 12:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: Lalinda   
Дата:   27-12-08 12:45

Но много от това, което е "в пещерите и с въглен" е много по-окрилено и дори артистично от това, което се показва с най-съвременните обработки...

Не мисля, че проблемът е в изразните средства, а в това какво искаш да кажеш или покажеш...

Аз лично съм против лепенето на птички за драматизиране на сюжета и не го смятам за кой знае какво изразно средство, а просто за баналност.

Боя се и че сюжетите с лепени птички си приличат като две капки вода, независимо от автора... и се ужасявам от мисълта да има нарочна галерия точно за тях.

Банализирането на драскането също ми е досадно - в крайна сметка, кой от вас не би могъл да си представи и сам всеки - или кой да е - кадър надраскан, а и с птичка в някой от ъглите му, вкл. и тониран в блатистозелено?

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: pishman   
Дата:   27-12-08 15:27

Лалинда, няма как да не се съгласи човек с тебе [smilie5]
Само бих поспорил за критерия "банално" и приложимостта му към всяка хуманоидна проява. Лично аз не виждам кое в класическата фотография НЕ би могло да бъде характеризирано като "банално"... Може би дълго търсен прозорец във Венеция, извън туристическите "мравешки пътеки" ?!
Няма значение категоризирането на дадена творба, а дали е "облъхната", дали има заряда, който да я открои от продукта на милиардите ежедневни щраквания на затвор-ите по цял свят...
Хич не харесвам графичните дизайнери, но обвинявам себе си за това - не тях...
Весели празници [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: virtus   
Дата:   27-12-08 20:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: jokevcv   
Дата:   27-12-08 20:48

"http://www.artmosphere.bg/salon_varna/index.htm
На този линк много добреса го написали -текста под експериментална фотография.
Но явно зимата отново някой изненада и отново се загубихме в превода"
[smilie24] Аз съм за идеята. Може да не е точно нов раздел, но по някакъв начин трябва да се знае кое е снимка и кое снимка с последвала обработка. Предполагам идея като; Когато се качва обработена снимка да се качва и оригинала е твърде натоварващо за системата, но трябва да се направи нещо.
Напълно съм съгласен с virtus

Отговори на това съобщение
 Re: за и против нов раздел-графичен дизайн или фантастика
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-12-08 23:42

Ей, хора празниците ли не ви понасят та изтрещяхте така ?
Какво значение има как е създадена една снимка? Има си конкурси с условия и раздели и такива със свободна тема . Има си журита и те решават , а при нас си има админи (собственици)...[smile]

Даже цитирания фиапски салон във Варна е показателен с това, че снимките извън раздел "експеримент" са не по- малко обработени с фотошоп, което може да прави само чест на журито.

Защо някои тук си мечтаят за раздели, алинеи, правилници и какви ли не подобни бюрократщини, а не вземат да си налегнат парцалите и да поснимат и понаучат нещо от Фотошопа?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »