Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой да е работил с basICColor?
Автор: mixmike   
Дата:   22-12-08 11:36

Препоръчаха ми го като много по-добър от дефолтния софт на spyder2, и наистина е така, но версията която аз имам ми прави проблем.
След настройките и калибрацията ми изписва "calculating profile - please wait". Ами...чаках сигурно над един час, и нищо не се случи. Така си и остана?!?[smilie11]
Дали моята версия е кофти или се чака повече.

Проблема е такъв, че стария ми монитор се калибрираше перфектно със софта на spyder-а, но при новия ( Lenovo220X ) не се получава.
Дори след калибрация цветовете са ужасно наситени специално към червено и жълто и ужасно топли (въпреки че ръчно съм го направил 6500К) Също и високия контраст си остава. Понеже не съм много на "ТИ" с процеса, ползвам wizard-a, но не се получава. Затова и ме насочиха към basICColor, която наистина изглежда доста по прецизна и с повече настройки по криви, температура, LUT и т.н. но и с нея се получава пък проблема с "please wait"

Дайте някакво решение, моля![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е работил с basICColor?
Автор: Canon   
Дата:   22-12-08 12:04

Lenovo220X и мен ме интересува [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е работил с basICColor?
Автор: mixmike   
Дата:   22-12-08 12:16

Canon - ако те интересува монитора - IBS в дианабад [smilie5], ако е за калибрирането [smilie24]

сега пък качих елементарния софт на Express-а и калибрирах...Този път се получи, няма го червеното и жълтото, няма ги наситените цветове, няма ги прекалено топлите тонове[smilie11]
и снимките ми "на око" изглеждат точно както би трябвало след ретуша[smilie11]
Явно...проработи[smilie11]

но все пак въпросите по-горе си остават, ако някой има мнение по тях[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е работил с basICColor?
Автор: n1x0n   
Дата:   22-12-08 16:44

basICColor със i1 Display 2 работи перфектно без забивания - поне на 3 конфигурации/монитора съм го пробвал.

Възможно е да има някакви разминавания по замерванията и наистина да неможе да го сметне - макар че би трябвало просто да даде грешка в такъв случай.

Докато работиш със basICColor - не задавай ръчно температурата - във Settings>Color Temperature избери "other white point" и "chromaticity coordinates" и кликни на "Measure". Той ще си замери сам.

В Tonal Response Curve пробвай да зададеш гама 2.2, нищо че L* е "recommended"

В Luminance/Contrast Ratio също ползвай Measure за White/Black Luminance - настрой си White Luminance чрез контролите на монитора - докато в прозореца за мерене не ти стане 115-120 cd/m2.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е работил с basICColor?
Автор: Kanonir   
Дата:   22-12-08 17:45

Никсън туй ново леново може и да не може да падне само с контролите на монитора до 115-120 cd/m2, по вероятно е да не ще под 140 даже, за другото си прав!

П.С. винаги като го видя се чудя защо са оставили L* като "recommended"


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е работил с basICColor?
Автор: ecobo   
Дата:   22-12-08 17:52

Тоя софт платен ли е? И колко струва?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да е работил с basICColor?
Автор: asahi   
Дата:   22-12-08 17:56

Какво прави повече от Pantone Color Vision Pro?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »