Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 прашинка в оптиката
Автор: kefalcho   
Дата:   21-12-08 21:22

Забелязах че имам прашинка в обектива(fine pix s5700)възможно ли е да е от производителя????Или вследствие неправилна експлоатация?И дали трябва да го почистя(в сервиз)?Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: прашинка в оптиката
Автор: Prakticar   
Дата:   21-12-08 21:38

Не пречи, не го барай.

Отговори на това съобщение
 Re: прашинка в оптиката
Автор: acklay   
Дата:   21-12-08 21:39

слагаш ли му филтър на обектива? отпред пластмасата и лещите на не са плътно прилепнали и много неща могат да влязат оттам.

Отговори на това съобщение
 Re: прашинка в оптиката
Автор: kefalcho   
Дата:   22-12-08 16:33

Несъм сложил още филтър,мисля да му купя UV ,но понеже сега прохождам във фотографията първо набирам информация(апарата е втора употреба,още в гаранция 1год.)и сигурно се престаравам но сега съм по спокоен.Благодаря.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: прашинка в оптиката
Автор: zograffa   
Дата:   22-12-08 19:12

UV задължително на всички обективи не са много скъпи и ако не друго ,то поне предпазват оптиката

Отговори на това съобщение
 Re: прашинка в оптиката
Автор: asahi   
Дата:   22-12-08 19:40

Кефалчо, не се връзвай за една прашинка.
Филтър се слага когато трябва, в останалите случаи - капачка. Апарата се съхранява в чиста раница (чанта) и се бърше и чисти от време на време.
Филтърът често и пречи.

Отговори на това съобщение
 Re: прашинка в оптиката
Автор: kefalcho   
Дата:   22-12-08 22:12

Съгласен съм ,имам чиста чанта ,капачка и комплект за почистване[smile].Но филтъра ще взема и за да експериментирам а след това и стативче.А аз отбелязах че е втора употреба с остатъчна гаранция.Личи си ,че предния собственик го е пазил. Като новобранец съм благодарен за коментарите.Обнадеждаващо е.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   22-12-08 22:37

събери някоя друга стотинка за поляризационен филтър. За предпазване си има капачки и сенници, асахи ти е казал вече.

Отговори на това съобщение
 Re: прашинка в оптиката
Автор: kefalcho   
Дата:   22-12-08 22:44

Има още бая да чета,ама ще ми светне.Не съм попаднал пляризационния при кои условия се използва.Ако има някъде да прочета нещо по въпроса.Мерси.



Публикацията е редактирана (23-12-08 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: прашинка в оптиката
Автор: Prakticar   
Дата:   23-12-08 17:18

Четвъртото поле горе, в червено, е "търсене". Ще има да четеш през целите коледни празници. Е, е трябва сам да отделиш зърното от плявата, но усилието си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: прашинка в оптиката
Автор: kefalcho   
Дата:   24-12-08 16:27

Благодаря.[beer] И Весела Коледа.И на всички да се сбъднат желанията.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »