Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимане/пътуване/пазаруване в Тайван
Автор: nikolav   
Дата:   19-12-08 13:15

Здравейте!
Предстои ми едно пътуване до Тайван Януари и първото питане ми е относно носенето на техника. Ще съм с едно тяло и 2-3 обектива (Tokina 12-24, Canon 28-135 IS). Мисля си за деклариране по митници да си приготвя лист със серийните номера на техниката. Добра идея ли е?

Относно снимането... Предполагам ще съм в Тайпе. Общо взето нищо не знам за там, но все си мисля, че е културна държава. Има ли някой идея рисковано ли е да се носи човек с апарат (30D) на врата и раница на рамо?

По въпроса за парите, кое е най-добре – долари, травъл чекове, кредитна/дебитна карта?

Изобщо, ако някой е бил там и може да препоръча нещо ще ми е от полза.

А за пазаруването... Не че търся нещо конкретно, а и с курса на долара, но... да видим... Някой може ли да препоръча магазини в Тайпе?


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане/пътуване/пазаруване в Тайван
Автор: AndreyIst   
Дата:   19-12-08 13:44

Здравей, работих в Националния Университет на Тайван. Живях точно в Тайпе. Държавата е крайно културна, няма нападения и бандитизъм, полицията пипа много здраво. Няма никакъкв риск да се снима по улиците никъде. Нямат религиозни и прочее ограничения.

можеш да питаш на влизане трябва ли да декларираш нещо - аз не декларирах и нямах проблеми.

Носи си американски долари - всяка банка работи с тях. малко е тромаво с обмяната - не става за секунди, а се попълват разни неща.

Мисълта, че технеката е евтина е огромна заблуда. Никак не е - повярвай ми. За електроуледи и зарядни - волтажа е 110 волта със специален адаптор - трябва да си купиш от първия магазин.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане/пътуване/пазаруване в Тайван
Автор: canonio   
Дата:   19-12-08 13:52

Тайван е с висок стандарт на живот и със много отворено население.
Нямаш грижи със снимането и хотелите.

Направи си дебитна карта виза, да не ходиш да сменяш пари, а да си теглиш от банкоматите.

Всичко е много скъпо, не само техниката, ами и храната.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане/пътуване/пазаруване в Тайван
Автор: asahi   
Дата:   19-12-08 13:55

Внимавай с наркотиците - не прощават.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане/пътуване/пазаруване в Тайван
Автор: nikolav   
Дата:   20-12-08 12:16

Мерси, Asahi, ще се пазя :)
canonio, конкретно Visa ли?
Имам и кредитна и дебитна, но са MasterCard. По-проблемно ли е това?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане/пътуване/пазаруване в Тайван
Автор: asahi   
Дата:   20-12-08 12:18

Не се пази - не помисляй.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане/пътуване/пазаруване в Тайван
Автор: nikolav   
Дата:   20-12-08 15:06

Асахи, шегувам се все пак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане/пътуване/пазаруване в Тайван
Автор: AndreyIst   
Дата:   20-12-08 15:18

Така е така се подписва декларация при издаване на визата - там няма еднократна доза. пък и не са подписали хартата за правата на човека - процеса е под 24 часа. Наказанието - смъртно.

Да посетиш National Palace Museum - цялото национално богатство на Китай е там. Да не се направиш на боклук-бизнесмен, който отива само да си свърши работата и да се прибере. Музея е умопомрачителен. Няма такъв в света. Бих те насочил към още 20тина неща, но едва ли ще имаш време.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане/пътуване/пазаруване в Тайван
Автор: nikolav   
Дата:   20-12-08 17:30

Мерси, Андрей!
Всъщност ще съм цяла седмица там и не е по работа, но все още не ми е ясна програмата. Нямам идея дали и колко свободно време ще имам и какво ще има организирано.
Единствено ми препоръчаха да си направя екскурзия до Тароко (ако го казвам правилно) и ще се опитам да я направя.
Каквото и друго да ми препоръчаш, осбено в Тайпе ще ми е добре дошло.

http://www.npm.gov.tw/en/home.htm
предполагам имаш в предвид?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »