Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Сватбените фотографи....
Автор: Danhill   
Дата:   19-12-08 09:59

.... и видео оператори се събрахме вчера!!!
Говорихме за пари най-вече. Никой не каза колко взима ,но всички се съгласиха ,че трябва да се взима повече [smilie5] [smilie5] [smilie5] .
Също така решихме с гласуване ,че видеото ще е по-скъпо от снимките [smilie9] , а именно минимум 400лв за видео заснемане на цяла сватба и обработка и минимум 350лв за са снимчици на дискче (професионално нали[smilie24] )

Друго което обсъждахме е: що е то "професионален фотограф"? и се обединихме около мнението ,че такову животно вероятно няма [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Изказаха се мнения :
"клиентите са много прости и необразовани същеста" , "който не снима с качествена и скъпа техника да не се бърка в сватбения бизнес (ако обича)" , "хубаво е да се предават на клиентите 100бр снимки на хартия (за да има работа и за тези които имат мини лабове)"

Не стана дума за морал , качество и уважение към клиентите , ама карай ! та това ли е най-важното в края на краищата?


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: dreamer   
Дата:   19-12-08 10:05

Това дали е тъмно картелно споразумение споделено пред форма? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: Green   
Дата:   19-12-08 10:09

Май да... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: asahi   
Дата:   19-12-08 10:17

После ще се съберат сваДбарските фотографи и ще ви денонсират споразумението.

Къде се случва това, между другото?
Колко процента от практикуващите се събрахте?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: mitku   
Дата:   19-12-08 10:19

Поне е честен човека... ако само беше казал, че са се срещали и, че не може да каже какво са говорили, аз бих заложил, че точно за туй са говорили, което е описал - пари; "прости" клиенти; повече пари; "онези не-про-та" да не ни се бъркат"; още повече пари; клиентите да получават по-малко (т.е. - на клиента се да дадат снимките, максимум в 800x600, за да не може да му послужи за нищо освен гледане на монитора, че снимките били "авторски" на фотографа и ако клиента иска да си прави снимки - да си цака отделно по 5-10лв. на снимка на хартия, но без файловете в пълна резолюция... WTF [smilie10] ); още-още повече пари и т.н. [smilie5]
Нищо ново под Слънцето. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: Danhill   
Дата:   19-12-08 10:20

тъмничко беше на това място да![smilie18]

няма да видите снимки обаче защото тези които носиха фото апарати не снимаха защото никой не ги беше наел[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: БАЛЕВСКИ   
Дата:   19-12-08 10:21

Данчо,
Подходи позитивно! Самите ние има на какво да се учим - моралът е едно от нещата; общуването помежду ни също (а както някои казаха "трябва да се уважаваме!" Всъщност, кой кого и защо (не) уважава?!). Аз не съм очаквал да се разрешат някакви сериозни въпроси снощи, но възможността да се срещнем поставя едно добро начало.
За мен бе удоволствие да общуваме, да обменим опит с някои колеги, да споделим идеи, а в някои случаи може да си бъдем полезни един на друг, когато нямаме възможност да поемем ангажимент.
[beer]

П.П. Цените е ясно, че няма как да се "фиксират", а и никой не искаше всъщност това. Идеята бе да се сложи някакъв минимум, под който да не се слиза. Очевидно някои хора не могат да си направят сметка кое колко им струва. За умения не коментирам - клиента оценява и плаща за това.


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: ejko   
Дата:   19-12-08 10:23

А как става като се съберат сватбените труженици така автоматично да почнат масово да снимат по добре, че да може така автоматично и също толкова масово да почне да се "взима повече"[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: boncho_marinov   
Дата:   19-12-08 10:28

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: Danhill   
Дата:   19-12-08 10:29

Балевски, вчера се запознахме с теб и ми беше много приятно !

на срещата имаше и други положителни неща нямаше скандали и се постави начало на взаимотношения на сътрудничество в условията на конкуренция [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: Danhill   
Дата:   19-12-08 10:50

Между другото настроенията наистина бяха положителни и по нищо не приличаха на ежбите във форума [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: ilia_dm   
Дата:   19-12-08 10:51

Предлагате ли и виртуален албум ?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: БАЛЕВСКИ   
Дата:   19-12-08 10:52

ilia_dm,
Всеки предлага различни продукти, от което и цената се определя.


Danhill,
Имаш Л.С.


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: pepi34   
Дата:   19-12-08 10:52

Стана въпрос за това че това е първото стъпало(тоест сбирката) и трябва дя се изминат още, така че за морала - ами колега организираи ти втората сбирка и постави на първо четене темата за морала.А и не е много морално тази тема да се поставя тук, според мен, сватбената фотография е отделен раздел от фотографията с неговите особености,може би е за друг форум, аз например не обсъждам как се снимат птици в полет защото не снимам и не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: Danhill   
Дата:   19-12-08 10:54

ilia_dm написа:

> Предлагате ли и виртуален албум ?


Да ! но първо трябва да Ви снимаме![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: Danhill   
Дата:   19-12-08 10:59

ще я организирам ! разбира се щом искате !
но нека мине малко време и да осмислим всички станалото и да си направим нужните изводи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: antoan   
Дата:   19-12-08 11:03

Браво, добър мнимум сте сложили!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: pepi34   
Дата:   19-12-08 11:07

бяхме там всеки да си каже мнението, верно че бяхме натиснати с времето , но след като никои не постави този въпрос, ако трябва аз лично ще го поставя на следващата среща, а трябва ли изобщо да се поставя, какъв професионалист е този дето няма качество, уважение и морал?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: Danhill   
Дата:   19-12-08 11:13

започнах с лека ирония ! моля Ви се да продължим с положителни настроения

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: джъмбо   
Дата:   19-12-08 11:22

и как ще следите кой спазва минимума????

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: БАЛЕВСКИ   
Дата:   19-12-08 11:27

Джъмбо, не мисля, че някой иска да следи някого. Който иска да бъде коректен към клиентите, нека бъде коректен и към колегите - интересът е взаимен, доколкото схванах. Всеки сам оценява уменията си, вложените труд, средства в техника и време.
Несамооценяването на някои на мен не ми пречи - има място за всеки под слънцето.
Гот ми бе, че се запознах с нови хора; останалото - времето ще покаже!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: джъмбо   
Дата:   19-12-08 11:49

ми.... аз затова питам.... ти си казал цена...
и 3 дена преди сватбата ти се обаждат и викат не стааа един за твоите пари предложи да снима и на видео.....

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: Danhill   
Дата:   19-12-08 12:00

и ти да не би да си намаляваш цената?

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: джъмбо   
Дата:   19-12-08 12:04

цъ
гадно копеленце съм тип максималист

Отговори на това съобщение
 Re: Сватбените фотографи....
Автор: БАЛЕВСКИ   
Дата:   19-12-08 12:04

Джъмбо,
Не ми се е случвало, но преди да му пожелая весело тържество, ще му обърна внимание, че фото-видеооператора ще държи видеокамерата с дясната ръка, докато с лявата натиска в същото време копчето на апарата (дали прекадрира - не ме интересува, а явно и клиента). Не искам клиенти, които нямат отношение към фотозаснемането. За хора без претенции има колеги, които ще му снимат сватбата за по-малко пари (може и на бартер - само срещу ядене и пиене) [beer]
Знаеш, че на пазара се срещат интересите - очаквания и възможности, претенции и резултати.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »