Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за избор на сапунерка
Автор: TPOXATA   
Дата:   15-12-08 19:30

Здравейте,
Като цяло досега съм си доволен от фотоапарата, но започна фокуса да го няма от време на време и доста хубави и наповторими кадри съм изтървал поради тази причина.
Та дойде един момент, в който се насочих към избор на нов фотоапарат. Първоначално бях харесал Сони Т77 (главно заради размерите му и дисплея, както и някои...като се замислих непотребни функции). От един магазин обаче ме посъветваха да бягам далеч от такива дисплеи, тъй като били уязвими доста и много лесно можели да се повредят.
Братовчедка ми обаче има един стар Иксус, който доста ми хвана окото като цяло. Даже сякаш сега Иксус 80 и 85 са моделите, които съм почти решен да купя (което не означава, че не мога да бъда разубеден).
Иска ми се да имам по-компактен фотоапарат (не че не искам и професионален, но няма парички сега за такова удоволствие), който да няма само един режим Ауто и няколко сцени, а и малко повече възможност за експериментиране и т.н.
Взех си първият фотоапарат на сляпо - без да се посъветвам с никой и май леко сбърках. Не че не съм доволен, но с времето започнах да искам прекалено много от него :) Не искам и с този да става така (поне първите месеци).
Затова ви моля да ми кажете какво ви е мнението за тези два модела на Канон (които за жалост май нямат възможност за много настройки) и кои според вас се вписват в критериите ми. Цената, която бих могъл да платя е 400лв. ориентировъчно.

Благодаря ви предварително, надявам се да можете да ми помогнете да избера най-доброто в този ценови диапазон :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: burnmaster   
Дата:   15-12-08 19:34

Търси си употребяван Canon PS A630-640
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: doca   
Дата:   15-12-08 19:34

Въх мама....почна се............

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: hav   
Дата:   15-12-08 19:47

Panasonic Lumix LX3 [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: TPOXATA   
Дата:   15-12-08 20:04

Този последният ми хареса, но не се вписва в най-важното изискване, а именно - цената :(

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: Стоев   
Дата:   15-12-08 23:07

Панасоник[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: TPOXATA   
Дата:   16-12-08 18:45

Моля ви, дайте някакъв съвет... Ако ще и да няма толкова ръчни настройки, просто да е до към 400лв. и да е по-добро от Иксус 85 примерно и да е компактно.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: hav   
Дата:   16-12-08 19:15

Това Фужи било яко F100d:

http://www.digitalcamerareview.com/default.asp?newsID=3440

Ама цената май е над 400 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: vladihg   
Дата:   16-12-08 20:07

ЦЪК ТУК


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: TPOXATA   
Дата:   16-12-08 23:26

Това Фужи ми хареса, но като марка надеждно ли е? На мен ми звучи малко като...

Иначе какво ще кажете за слените модели:
Олимпус MJU 840

Panasonic DMC-FX100

Samsung i7

И освен това за IXUS 80 и 85 никой не каза нищо? Няма ли доволни от тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: Moonchild   
Дата:   17-12-08 00:24

Повече никога да не си споменал марката Samsung [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: hav   
Дата:   17-12-08 06:23

Не купувай запунерка според марката!
Това, че Fuji, Pentax, Olympus, Sigma не хвърлят 40% от печалбата си за реклама като Canon, Panasonic, Nikon, Sony не значи, че не е хубава марка. Хубава марка би трябвало за значи добър контрол на качеството на производство. Нищо повече. Сравянват се апарати, обективи, матрици, не марки. Това като съвет. Иначе всеки се изкушава от марката. Аз примерно искам да пише отгоре на Canon-a нещо по-така, например Coca-Cola, щото е много яка марка. [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: digitalgab   
Дата:   17-12-08 08:00

Питай японците откъде идва името Фуджи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: vladihg   
Дата:   17-12-08 09:57

С такъв въпрос показващ, че не знаеш един от националните им символи - ще е кръвна обида за тях[ezik]
http://4coolpics.com/showpicfull.php?id=6996




Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: NikNikolov   
Дата:   17-12-08 10:33

Panasonic DMC-FX100 , ползвам го като трети апарат, повече от 6 месеца Винаги е с мен, калъфчето му е на колана до GSM . Благодарение на него съм хванал доста снимки, които са ме заварили неподготвен. С по голяма матрица е, и перфектна оптика Leica WIDE. Препоръчвам !

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: surg   
Дата:   17-12-08 13:40

ако искаш компактност с възможно наи добро качество на образ ( изненадващ) само с ауто режими си вземи наи скъпият иксус, с широк или не обектив, от теж зависи
ако искаш и ръчни режими
Канон А650 ( 640, 630, ако ги намериш), или А720,

или изобщо някои от серията 5 или 6 ХХ
но и А1000,тои няма ръчни режими

иначе можеш да си екпериментираш с всичко останало...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: vitkovski54   
Дата:   17-12-08 21:41

Здравейте всички форумци и фотографи!
Някой би ли ме светнал за марката sigma модел DP1. Имам оферта за 3 броя по за 700 български левчета ама понеже не разполагам с такива авоари, търся нвкой друг мераклия за да си разпределим разходите поравно. Иначе успях да пробвам машинката - доста добре се справя даже и със недостиг на светлина. Освен това има и едно неизползвано боди на същата марка с инициали SD14, което се предлага за 1200 кинта, което ми се вижда нещо много малко в сравнение на това което искат в техно магазините. Аз по професия съм корабен агент но по призвание и опит имам претенции за фотограф от средна величина и бих предпочел еселер камерата пред сапунерките. Въпроса ми е дали някой от вас знае нещо за обективите на SD14 и дали ги има на нашия пазар?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: hav   
Дата:   18-12-08 06:42

Има обективи, поне имат оффиц. представител. Sigma е най-големия производител на обективи, може би. Не се притеснявай, че за SD14 няма да има такива. Фирмата отското притежава производителя на специален тип матрици, които са трислойни и имат много по-добри характеристики от стандартните матрици. Проблема е, че имат ниска резолюция, но пък тази резолюция е с много по-голям детайл. Грубо казано ти трябва стандартна матрица с два пъти повече пиксели, за същия детайл като матрицита на Сигма. Примерно 5МР матрица на има общо 15мегапиксела - три слоя по 5 МР. Те дават снимка с качество (естествено относително) на 8~10 МР стандартна матрица.

Иначе DP1 тук върви по 1000 лева с ДДС точно. Т.е. даваш 300 лева по-малко. Това е сапунерка с огромна матрица и прави много хубави снимки, които са видимо по-добри от (почти) всички сапунерки. Общо взето се води специален тип апарат, презназначен за хора, които обикновено снимат с огледален, но сапунерката им трябва за по-инкогнито снимки, на места, където не може да мъкнеш голямата ютия (огледалния), или просто за кеф, че може да си я носиш в джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: vitkovski54   
Дата:   18-12-08 10:08

Благодаря за бързия отговор, hav. Аз се бях ориентирал към онова fujifilm fine pix s 1000 fd от последните промоции на метро най вече заради вариото. За разлика от фуджито, сигмата няма вариооптика а Борко от фото фобо ми каза че байонета на периферията на оригиналния обектив на сигмата където се щрака капачката служел за монтаж на допълнителни обективи които били както за 50 мм, така и за дългофокусни такива. И у мен се яви притеснение точно за това, че не съм сигурен дали ще открия някъде у нас такива приставки освен че и цените им ще бъдат със сигурност минимум трицифрени което обезмисля оскъпяването - при закупуване на приставките цената ще надхвърли тази на еселер ютиййка. А обектива на DP1 сигмата си е твърд 17 мм което позволява снимане само от 30 до 300 см. като разстоянията от 2 метра нагоре правят доста изкривяване на детайлите по периферията. Това означава че ако се снима на безкрайност определено резултатите ще са винаги фишай.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: sirkhann   
Дата:   18-12-08 10:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: sirkhann   
Дата:   18-12-08 10:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: sirkhann   
Дата:   18-12-08 10:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: digitalgab   
Дата:   18-12-08 12:44

Чакай до пролетта, ще видим ново от Фуджифилм. Те затова развиха сензора, щото сегашния не им позволяваше да качват мегапиксели и същевременно да се реши проблема с шума. Въпреки това 60fd е перфектен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: vitkovski54   
Дата:   18-12-08 23:06

Здравейте отново, диги мераклии, познавачи и маниаци! Доста изненадващо бързо се развиват нещата със сапунерките сигма. Едната вече е продадена и то за 800 кинта, а онази цена от 700 беше за трите наведнъж като продавача ми заяви че определял такава цена само за мен защото наистина сме приятели и бизнес партньори от 1976 година.така че останаха само два броя които все още чакат своя мераклия и със сигурност ще успея да го убедя да ги остави на цената от 700 нашенски мъни. Ако някой прояви интерес, да ми даде нишан на мейла и да си определим начин за директен контакт. Аз лично съм решил да си щракам засега с моите аналогови олимпуси докато пристигне от щатите след около 6 месеца един малък еселер канон на който все още не знам модела и цената но знам със сигурност че е само малко по-голям от сапунерка и ще бъде със сменяеми обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на сапунерка
Автор: TPOXATA   
Дата:   19-12-08 16:47

Мнение за Sony W150?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »