Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon PowerShot SX10 IS или ...?
Автор: momomo   
Дата:   15-12-08 22:52

Ами това е - чудя се дали да си купя Canon PowerShot SX10 IS или ще препоръчате нещо по-добро на същата цена..?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS или ...?
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-12-08 23:04

Гледах го за тези пари е невероятен апарат, тествах го набързо в Техномаркет и ми допада, харесва ми че е компактен, и е турбо зум, фокусира много бързо и точно до 300-350мм, след това се мъчи, но за целта предполагам трябва да имаш твърда ръка, ако се използва статив или моно под мисля че всичко ще е ОК!

Последния месец тествах доста сапунерки и това може би е най доброто.

Другия вариянт е Панасоник ФЗ-50, много солидно тяло бързо фокусира, но като че ли крайния резултат с Канона по ми допада, а и все пак търся компактен хипер зум.

Друго апаратче което ми хареса е Сони Н-10, вокусира страшно бързо и точно, недостатък му е че почва от 38мм и няма гнездо за външна светкавица, както и това че зума не може да се ползва докато се записва клип ;)

Следващия модел на СОНИ Н-9, Н-50 не ми допадна, въпреки че много се колебаех дали да не си го взема фокусир доста по бавно и неточно от гореизброените и също няма гнездо за външна светкавица.

Бих се радвал ако някой сподели мнение и снимки от Панасоник ФЗ-28

В базара се продава едно Сони Ф828 с невероятна оптика, в ДП-Ревю го сравняват с Канон-10Д, ако не те притеснява че е 2-ра ръка е също много добро предложение

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS или ...?
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-12-08 23:06

Хиперзумовете на олимпус не ми допаднаха, въпреки че преди време имах Олимпус 500 или 360 (не си спомням модела 10х) Ултра зум не си спомням точно модела, бях го зел за жената но не им хареса че било много голямо ;)

правеше невероятни снимки ..

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS или ...?
Автор: momomo   
Дата:   16-12-08 00:14

А другото е, че ми казаха, че дали ще взема този канон или някоя по-обикновена сапунерка за до 300-400лв все ще правя същите снимки.
И тогава защо да дам 800лв за тоя Канон...?!
[smilie11]



Публикацията е редактирана (16-12-08 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS или ...?
Автор: PeterPAN   
Дата:   16-12-08 08:27

Бе то и с Д300 и А900 се същите снимки ще правиш така че снимай си с GSM-a[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS или ...?
Автор: batzeto   
Дата:   16-12-08 11:04

Жалко за подробното обяснение на PeterPAN, дано е в помощ на малко по-сериозно настроените с въпроси съфорумци. Аз лично му благодаря за положения труд.
Като допълнение само ще вметна, че ако не е меродавен зум-а при избора на сапонерка, може да се погледне и по-старите модели от S серията на Канон, 5-цата и 3-ката се оказаха доста сполучливи модели, а шумът не им е по-голям на високо ИСО от въпросния SX10, макар и с подобрени характеристики. Виж нещата при G10-тката са различни. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS или ...?
Автор: momomo   
Дата:   16-12-08 21:34

Благодаря ви за отговорите. Колкото и да ви звучи несериозно въпросът ми, за мен колебанието е много голямо. Не мога да си позволя да взема нещо за повече пари, а ако ги вложа в дслр, ще трябва да дам отделно и за обектив. И ако искам да снимам различни неща ще ми трябват различни обективи.. и в същото време не съм чак такъв фотограф, че да правя подобна инвестиция... дори нямам умението да боравя с това, което ще ми е в ръцете...
Затова се спрях на Канон sx10... и когато вчера ми казаха, че с него ще си правя същите снимки ми е едно такова.. съвсем неясно какво да правя.
Сигурно ще взема канона. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PowerShot SX10 IS или ...?
Автор: batzeto   
Дата:   16-12-08 22:14

Мисля, че избора ти ще оправдае средствата ти напълно!
СКИЙ ТУК

Късмет!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »