Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 светкавица за пентакс к10д
Автор: fmj   
Дата:   15-12-08 19:49

интересувам се от такава придобивка така че помагайте[smile] в фотопавил.има Falcon Eyes. Sigma .Pentax.мнения за и против

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: ahaya   
Дата:   15-12-08 22:53

Апарат пентакс > светкавица пентакс[smilie24] Това е най-логично.Аз направих така, и не съжалявам.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: fmj   
Дата:   16-12-08 00:30

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: GenaDP   
Дата:   16-12-08 00:37

Най-често лафът "you get what you pay for" е верен. Погледни им спицификациите и решавай.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: Fellow   
Дата:   16-12-08 09:22

Преди месец и нещо се сдобих с тази:
Falcon Eyes DSL-386AFZ за Pentax

цък

За сега съм доволен. Зарежда бързо, особено от акумулатори, напълно се разбира със фотоапарата(К100Д), има дифузьор и отражател и е доста по ефтина от пентаксовата. Ако те интересува нещо конкретно - питай.

Нещо с линка не се плучава, но ще си я намериш във ФП.



Публикацията е редактирана (17-12-08 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: ahaya   
Дата:   16-12-08 18:00

Всичко си има своята цена, за това, което ни предлага. Ти си реши дали си готов да я платиш.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: fmj   
Дата:   16-12-08 18:06

днес пипнах фалкона тоя 386 afz на пръв поглед ми направи добро впечатление трябва да го пробвам с тялото или да не правя експерименти[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: BotsRevenge   
Дата:   16-12-08 18:17

Аз преди на К100Д ползвах Sigma EF-500 DG Super. Мощна светкавица, всички екстри:
- Чупеща се глава във всички посоки
- Автофокусна лампа
- Високоскоростна синхронизация
- Стробоскопичен режим
- Няколко подчинени режима + фотоклетка
- Бързо зареждане
- Доволен набор от ръчно задавани мощности (май беше до 1/64, което не е Екстра, но е добре)
- Синхронизация по второ перде
-

Общо взето всичко, което предлага и пентакската AF-540FGZ.

Всичко много хубаво, обаче за съжаление гената е прав. Понеже сигмата е два пъти по-евтина от пентакската светкавица, съответно не всичко е на 6.
Случвало ми се е неведнъж автофокусната лампа на светкавицата да не се включва в пълна тъмница и да се налага да рестартирам светкавицата, тялото, да вадя, да слагам... досадна работа.

Нерядко след 1-2 святкания на високоскоростна синхронизация светкавицата отказваше да светне за 4-5 или повече секунци.
Безжичната синхронизация с К100Дто с неговата вградена светкавица беше невъзможна. С К10Д и К20Д вероятно положението е различно.

Меренето й също не беше перфектно. Обикновено имаше нужда от +1 бленда компенсация.

Като цяло светкавицата ми вършеше работа, обаче не е като да не ми е опъвала нервите на моменти.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: ahaya   
Дата:   16-12-08 18:31

Няма стандартни ситуации.Всичко е толкова различно: таван, фон/ има или няма/ , цветове на обектите, контрст, разстояние до обектите или фона... Изобщо добре трябва да се познавате с апарата и свткавицата ако искаш добри резултати.И ако добвим непослушание на светкавицата сме я загазили и сме изпуснали момента.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: fmj   
Дата:   16-12-08 19:59

[smilie11] разрабочиците не вземат ли това под внимание

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: BotsRevenge   
Дата:   16-12-08 20:09

Ако питаш за сигмата - май го взимат под внимание. Проблемите, които описах, май са оправени в по-късните бройки от същия модел, но не съм се интересувал по-задълбочено, за да съм сигурен.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: chris73   
Дата:   17-12-08 00:38

Доколко маркови са светкавиците на Falcon Eyes? В каталога им има и професионални светкавици, гледам са хонконгска фирма...

Интересувам се най-вече в сравнение с алтернативите от Sigma и Metz... Иначе гледам имат интересен продукт - стандартна светкавица + ринг.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=18&base=1&product=4086



http://www.photopavilion.com/i/products/Flashes/2008/DMR_888.jpg


http://www.studiolight-bg.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=&product_id=296&category_i...




Публикацията е редактирана (17-12-08 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: GenaDP   
Дата:   17-12-08 00:49

Доколко маркови са светкавиците на Falcon Eyes

В какви мерки искаш да ти отговорим - сантиметри, килограми, или градуси?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавица за пентакс к10д
Автор: fmj   
Дата:   17-12-08 22:26

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »