Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Грешка в обектива
Автор: yordanp   
Дата:   15-12-08 23:41

Здравейте, не знам дали тука е мястото да попитам, но имам такъв проблем със фотоапарата ми (Canon power shot s3). При опита да включа не ми излиза обектива напред, а ми изписва "грешка на обектива". Пробвах да му заредя батериити, да го посуша да не би да е влязла влага, но нямаше полза и чесно казано нямам представа какъв може да е проблема. Някои ако е имал подобен проблем, да пише. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: bordon   
Дата:   15-12-08 23:51

И като сложиш новозаредени батерии пак ли не излиза обектива ? [smilie11]
Този проблем от кога е ?


Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: asahi   
Дата:   15-12-08 23:54

Да е падал?
Във всички случаи трябва да потърсиш сервиз.
Ако има гаранция в Бг - Пан сервиз.
Ако няма гаранция в Бг - Зентекс.
Ако си луд - Бушона.
И трите са в София. Адреси и телефони - от Гугъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: sashky   
Дата:   15-12-08 23:57

А това "от кога е проблема", с какво ще промени нещатата или просто искаш да си съпричастен ?

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: asahi   
Дата:   16-12-08 00:02

Няколко по-безсмислени въпроса:
А какво се храните напоследък?
Имате ли близки роднини с такива оплаквания?
За първи път ли усещате такива симптоми?
Проблемът сутрин ли е по-изразен или се наблюдава и вечер?

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: bordon   
Дата:   16-12-08 00:08

Питам, защото имах една сапунерка която започна да прави нещо подобно - с батерии които бяха на около 1 год. От начало дори и при заредени батерии се включваше и след окола половин минута се изключваше автоматично. Дори в един случай спря да работи и обектива си остана неприбран. След още няколко опита вече не можеше да изкара обектива изобщо. [smilie11]
Въпреки че при мен не се е появявало подобно съобщение.[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: sashky   
Дата:   16-12-08 00:11

аз мислех да се изгавря от началото, ама си помислих, че човека не му е до шегички.
Иначе бих казал:
Смени обектива [smilie5]
Иначе се насочи към сервизите и в никакъв случай не се опитвай да разглобиш апарата или да издърпваш обектива със сила.
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: yordanp   
Дата:   16-12-08 00:48

Май за сервиз плаче(смяна на обектива). Фотоапарата е купуван от Гърция. По-лошото е, че гаранцията му изтече преди 2 седмици, а е счупен от една седмица.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: zed   
Дата:   16-12-08 00:56

Трябва ти сервиз!!!
Вероятни проблеми са:
- изпускане, което е довело до разместване на сегментите на корпуса на обектива, и от там на татък моторчето не може да изкара обектива до изходно положение.
- замърсени части от механичната част на обектива /примерно пясък или лепкави течности/. Резултата за мотора е същия.

Вероятно трябва да се отвори корпуса на обектива и да се почисти.

Това е лекият вариант на проблема.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: yordanp   
Дата:   20-01-09 13:53

А можете ли да ми препоръчате някой сервиз за цифрови фотоапарати във Русе. Намерих един, който предполагам ще ми разреши проблема, но е във Пловдив, малко ми е далечко.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: asahi   
Дата:   20-01-09 13:58

Куриерите и те парно плащат. Давай им го да го носят.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: yordanp   
Дата:   20-01-10 10:57

Намерих сервиз в Пловдив, фотоапаратът беше поправен и ми дадоха гаранция 6 месеца, но на 7-мия месец пак такъв проблем (този път обектива беше излязал напред, но не се прибираше). Отново го пратих в същият сервиз, като този път ми казаха, че може би ще се наложи смяна на обектива(цена за сега не ми споменаха). Знаете ли призблизително каква може да е цената на един такъв обектив ( http://a.img-dpreview.com/reviews/CanonS3IS/Images/Canon_S3_3q.jpg )?

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: shpexy   
Дата:   20-01-10 18:25

Преди време и аз имах същия проблем с една сапунерка. Помислих си, че батерийте са сдухали - смених ги с 2300мА и тръгна, но изкара 2 дни! Погребах го директно от балкона без да слизам до долу! Посъбрах малко пари за ДСЛР, но то пък ми мина мерака [smilie3] [smilie21] Но този Канон донякъде си заслужава ремонта и го носи в сервиза. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: landstar   
Дата:   20-01-10 18:56

Най-вероятно е проблема на една хубава филмова минолта, която имам /И ТЪРСЯ ДА ПОДАРЯ НА ПОДХОДЯЩ ЧОВЕК/ - самия обектив се командва от лентов кабел, който прекъсва и иска ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: asahi   
Дата:   20-01-10 21:35

Данчо, понеже не се вслушваш в съветите ни едва ли ще ни е приятно да почваме разговора отначало.

Отговори на това съобщение
 Re: Грешка в обектива
Автор: rhyan   
Дата:   20-01-10 22:16

Ми да започнем вярно от начало.

S2 S3 S5 и разни други канонски сапунери с оптика, която се прибира в тялото имат този проблем. Най-често причината може да е прах между отделните подвижни сегменти на обектива.

Ако наистина не си го изпускал 'по очи' много е вероятно да се е натрупал прах или да е влязла песачинка между обектива и корпуса. Затова - Отиваш в аптеката и питаш дали случайно не продават 'дамски душ'. Ако продават би трябвало да струва между 2 и 5лв. Ако не продават - отиваш до фотопавильона в Русе и си купуваш духалка от най-големите дето имат. Духалката изглежда така
http://www.photopavilion.com/i/products/Accesories/Cleaning_kits/giottos_cl2710_76x132.jpg



Колкото е по-голяма толкова по-добре.

Старателно мини с нея по ръба на обектива като свалиш капачката за закачване на аксесоари. Ако си късметлия ще сработи. Ако не си - търси сервиз. Ако пък си ентусиаст със здрави нерви и ти се занимава...
Чети тук и наслука

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »