Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Оразмеряване на снимка
Автор: yordanp   
Дата:   14-12-08 12:38

Здравейте, имам един простичък въпрос на който не успях да намеря отговор.[smilie11] Искам да намаля размерите на една снимка, до такива, че да се вижда изцяло на 19 инчов екран. Интересува ме каква широчина и каква височина трябва да и задам в см?

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка
Автор: asahi   
Дата:   14-12-08 12:42

Не в сантиметри, а в пиксели. Провери с колко пиксела ти е текущия размер на монитора. Ако си с 19" TFT предполагам, че е 1280х1024 пиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка
Автор: yordanp   
Дата:   14-12-08 13:00

Грешка исках да кажа пиксели. Да,19инчов е монитора, но защо като я направя 1280x1024px ми се вижда по голяма, т.е ми изкача плъчгача за преместване(целта ми беше да го избегна този плъчгач)?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-12-08 13:05

Ами може би монитора ти е настроен на по-ниска резолюция, провери каква е. Освен това не забравяй че и taskбар-а заема място от екрана [smilie3]
Каква е идеята на упражнението? Best fit не ти ли върши работа?



Публикацията е редактирана (14-12-08 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка
Автор: jrr   
Дата:   14-12-08 13:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка
Автор: asahi   
Дата:   14-12-08 13:07

В каква програма го гледаш и в какъв режим?
Щом виждаш плъзгачи значи програмата заема част от пространството на монитора и съответно ти "изяжда" пиксели на изображението.

Аз ползвам Faststone Image Viewer и в Viewer Full Screen Mode покрива целия екран без плъзгачи.
Във фотошоп с Tab, F, F също стигаш до пълноекранно превю.

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка
Автор: yordanp   
Дата:   14-12-08 13:20

Става въпрос за една карта, която искам да кача на един сайт. Целта ми е да излиза цялата на 19инча и да не се виждат плъчгачи.



Публикацията е редактирана (14-12-08 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка
Автор: asahi   
Дата:   14-12-08 13:27

Това е за уебаджии.
Само на 19" монитори ли ще се гледа сайта?

Отговори на това съобщение
 Re: Оразмеряване на снимка
Автор: yordanp   
Дата:   14-12-08 13:41

:) вярно, че тук влизам в друг раздел. картата във сайта ще е във проценти и ще се нагажда и на 19 и 17 инчов екран. Целта ми е на 19 инч. екран да се вижда във реални размери. Мога и да я направя със размери за 17 инч. екран, но предполагам е по-добре да се свие от 19 на 17инч., от колкото да се разпъне от 17 на 19инч (относно загубата на качество).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »