Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 търся цветен профил за EPSON R300
Автор: miton   
Дата:   14-12-08 02:22

От къде да намеря цжетен профил за този принтер или как мога да променя оригиналния?
С мастила от прокарт тъмните участъци са тъмночервени, някой мъчил ли се е да коригира цветния профил на принтера?

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: miton   
Дата:   14-12-08 02:23

да се чете цВетен[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: GenaDP   
Дата:   14-12-08 02:28

Цветен профил за принтер НЯМА. Има цветен профил за принтер+мастило+хартия+резолюция на печат.

Мога да ти направя профил, какъвто ти трябва - с/у скромните 80лв., плюс още 4-5лв. за куриера, по който ще пратиш нужните разпечатки.

Иначе в сайта на прокарт има разни профили - можеш да ги пробваш, докато намериш такъв, който горе-долу да ти върши работа. Тази опция е безплатна.

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: miton   
Дата:   14-12-08 02:33

ясно че е за комплект с консумативи, по скоро се чудя как да го коригирам някак си за да са исползваеми прокартските мастила за печатане на не особено важни снимки, с техните профили червенее здраво.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: GenaDP   
Дата:   14-12-08 02:42

Прокартските профили са създавани с друг принтер, не с твоя. Не знам става ли ясно за кои точно мастила са - те продават на различни производители. Правят с някакъв хардуер на ColorVision (май PrintFix PRO, за който съм чувал, че понякога има проблеми с избиване на някой цвят) - тъй че може проблемът да е в профила, въпреки че е за правилната комбинация принтер/хартия/мастило...

За редакция на профили можеш да ползваш Eye One Match от 3-та версия нагоре.



Публикацията е редактирана (14-12-08 08:24)

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: miton   
Дата:   14-12-08 02:43

[beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: rlk   
Дата:   14-12-08 08:11

Казват, че Eye One Match не работи софтуера за корекция на профилите ако нямаш закачен колориметър (както е и при Colorvision). Какви са вариантите в този случай? Аз имам PrintFix, но и при него е така. Може да прави корекции, но само със закачен хардуер и то само на профили правени с него.


Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: lukcheto   
Дата:   14-12-08 09:26

за каква хартия ти трябва профил?

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: asahi   
Дата:   14-12-08 10:25

От една страна правите проблема по-голям като работите с неизвестни мастила, от друга страна се чудите защо пътят за заобикаляне става по-дълъг.

Онези партномера на епсънските мастила и хартии означават гаранция за постоянно качество.

Отклоненията в тъмните цветове се различават по-трудно от уредите и по-качествените колориметри (спектрофотометри) там имат изявено предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-12-08 11:13

МАлко встрани от темата:

GenaDP написа:
> Мога да ти направя профил, какъвто ти трябва - с/у скромните 80лв., плюс още 4-5лв. за куриера, по който ще пратиш нужните разпечатки.

Някакви отстъпки за "количество" има ли? [smilie5]
Какво ще ми струва калибрирането на три монитора и два принтера (единия принтер е само с черни мастила)?
Във Варна съм.

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: GenaDP   
Дата:   14-12-08 11:29

Ще има. Звънни ми по телефона, но след 17-ти, че в момента съм затрупан с работа...

Апропо, трябва предварително да решиш дали всички монитори трябва да показват изображенията еднакво, или всеки да показва най-доброто според възможностите си.

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: 3df   
Дата:   14-12-08 18:12

....С мастила от прокарт тъмните участъци са тъмночервени.....

Най добре не си разбъзиквай принтерчето.

Просто смени хартията. С друга хартия резултатут ще е друг.

Пробвай с хартията на ИНКТЕК 105 грама за документи. На тази хартия черното излиза черно. поне при мен със мастила купени от Прокарт и Епсон принтер.



Публикацията е редактирана (14-12-08 18:38)

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: GenaDP   
Дата:   14-12-08 18:35

мастила Прокарт

Явно е твърде трудно за разбиране, че такова нещо НЯМА. Прокарт са търговци, те мастила не правят, а само внасят и продават. И не внасят само от една фирма. Самите производители пък правят различни видове мастила - пигментни, на водна основа, на водна основа с УВ защита, сублимационни, солвентни...

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: nelvis   
Дата:   14-12-08 21:41

Нещо бъркаш с този принтер.Имах ги два ,а сега работя с р220-нямам проблеми,особено със системата за непрекъснат пе4ат.Пробвай с разли4ните настройки-семиглози,премиум,фото и т.н.,независимо от това каква ти е хартията.Мастилата ти какви са ИНКТЕК или какви/явно не са оригинални/.Дай малко подробности на ЛПр.или ми го продай,4е откак един приятел се спъна в кабелите и потроши последния,много страдам....[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: pepi34   
Дата:   14-12-08 23:54

Колега обади се в офиса им във варна на шефа им казва се Вичо и ще ти реши проблема, аз редовно си патя като си сменят доставчика и все ми намират решение, а точно сега и аз бачкам с р300 и едно р200 имам и нямам проблеми с техните ув мастила и хартия матова 108гр, а профилите много пъти не са им верни, по добре съм си с оригиналния.

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: boncho_marinov   
Дата:   15-12-08 00:12

http://support.epson.ru/driver_list.asp?product=348&uos=35

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: miton   
Дата:   15-12-08 00:18

Благодаря за съветите,ще пробвам още някои варианти, мастилата са INK 2000 на водна основа, на всички хартии леко червенеят тъмните участъци, ще си поиграя още малко с смяна на цветните профили които събрах от нета, дано го вкарам в пътя[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-12-08 00:20

Това нещо драйвер за ЦМИК има ли или емулира РГБ?

Отговори на това съобщение
 Re: търся цветен профил за EPSON R300
Автор: GenaDP   
Дата:   15-12-08 00:23

CMYK се ползва при RIP-овете. Нормалните принтерски драйвери лапат в RGB.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »