Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: fartman2   
Дата:   13-12-08 15:20

До дни ще си купувам SLR апарат - някой измежду тези:
Olympus E-520 + 14-42mm KIT
-оферта от photosynthesis: 1100 лева

Nikon D60 + 18-55mmVR + Sandisk SDHC 4GB
-оферта от photosynthesis: 900 лева

Canon EOS 1000D + 18-55mmIS KIT + статив + чанта + Sandisk SDHC 4GB
-оферта от технополис: 1000 лева !!!

Начинаещ съм, но в общи линии съм наясно с предимствата и недостатъците на отделните модели. Наример Live view и D-lightening. По принцип ме интересува с така очерталите се оферти кой би трябвало да прави най-хубави снимки (включвам сякакъв тип фотографии-пейзажи, макро и микро доколкото е възможно, портрети, домашни снимки и т.н). Бъдещи упгрейди откъм обективи по принцип не планувам, но все пак бих се позаинтересувал от мнения за такива с подробности и за финансовата им гледна точка :). Отделно какъв е големият + за всяка марка ?
Гледайки доста ревюта и тестове така и не се убедих в категорично предимство на някой от моделите. При канон ми харесват естествените цветове, с които бие другите в някои от снимките, при олимпуса - топлите цветове, при никона яркостта и доста по живописните цветове (въпреки че в някои доста редки случай това води до малко нереална картина). В общи линии, ако нещата се свеждат само до това - дали за начинаещ ще е чак толкова голямо предимството на Live view ?


Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   13-12-08 15:27

LiveView на Олимпус е най-доброто възможно за DSLR и реално приложимо в снимачния процес. При макро снимки със статив може да се получи прекрасна рязкост и точност при ръчното фокусиране. Недостаък е леко по-високото ниво на шум. Страшно лесно меню има и настройките са ти под ръка с 2 function бутона ;) А Е-520 има и contrast detect АФ, който работи в LiveView и е достатъчно бърз и не трябва да сваля огледалото за да фокусира.

Китовото обективче 14-42 е не по-голямо от твърдак за 35 мм формата и е по-добро от 18-55VR и 18-55IS!

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: hav   
Дата:   13-12-08 15:37

Добави и Pentax в списъка.

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-12-08 16:11

д60 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: cicomanco   
Дата:   13-12-08 16:14

Оли за цената си ще ти даде най много![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-12-08 16:19

олито има най гаден имаифж преформънс :)
Дава ко дава? стабилизациики дранкулки...[smilie23]
Ако е оли да е е-30 най малко [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: hav   
Дата:   13-12-08 16:27

Pentax K200D kit с обектив FA 18-55mm + подарък статив ~ 900 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: VioletaSto100   
Дата:   13-12-08 16:37

Определено олимпусът от гореизборените [smilie3]. Може да погледнеш и Пентакс: Pentax K200D, Pentax K-m kit с обектив DAL 18-55mm + подарък 2GB SD карта (849), Pentax K200D kit с обектив FA 18-55mm + подарък статив (929)

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: fartman2   
Дата:   13-12-08 16:38

Нарочно слагам този Олимпус, защото 410/420 нямат стабилизация а за мен това е нещо задължително и все пак и никона, и канона в случая имат стабилизация в обективите - тя не е ли също толкова ефективна колкото при вградената в тялото на оли такава ?
Чакам по-обосновани мнения и отговори на въпросите, които съм задал.
По принцип, засега имам насоченост към д60, но ме притеснява едно нещо и то е посочено доста ясно в този сайт: http://www.cameralabs.com/reviews/Nikon_D60/outdoor_results.shtml
Тази синкавост на конкретната снимка според мен леко дава впечатление за нереални цветове. Това може ли да се коригира и дали често ще се добива такова впечатление от снимките?



Публикацията е редактирана (13-12-08 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: fartman2   
Дата:   13-12-08 16:44

По принцип съм чувал, че пентакс е добра марка за лентови апарати, дали се конкурира изобщо с тези 3 модела като резултати, отделно имайки предвид липсата на LiveView и фактът че използва 4 батерии.



Публикацията е редактирана (13-12-08 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: hav   
Дата:   13-12-08 16:59

Life view е по-голямо предимство точно за начинаещите, а не за някой, дето е щракал с огледален 10 години, и още преди да вдигне апарата знае какво ще излезе на снимката, и как влияят настроиките на резултата.

Ако наистина не планираш да купуваш обективи - отиди към Олито - китовите им обективи се твърди, че са по-добри от китовите на останалите. Пак, ако не планираш да купуваш други обективи - ти е все тая къде ще е стабилизацията. Да знаеш че хубавите обективи на Канон и Никон със стабилизация са леко по-скъпички.

Два пъти споменах Пентакс, и не само аз - въобще защо го отписа? Обикновено отношението далавера/цена при Пентакса е винаги на високо ниво.

Точно този Канон 1000D не е любим май на никой.

Може би най-универсален избор е Никон Д60 - т.е. сигурен си, че ще ти пасне, ще ти хареса, ще работиш лесно с него.

Едно съвсем лично мнение: обикновено първоначално човек, като се сблъска с огледален апарат повече му прави впечатление начина на снимане, боравенето с бутоните, лекотата и достъпността на настройките. Просто има някакъв момент на експериментиране. В този момент много не ти дреме за динамика на преекспониратине участъци, шум в тъмните, скорост на бързите снимки. На практика май и най-тъпия огледален апарат отвява най-яката сапунерка в качеството на картинката, така че не му мисли толкова - направо виж кой ще ти хареса повече на пипане и на гледане през визьора. Извинете за радикализма.

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: radkich   
Дата:   13-12-08 17:30

Сдобих се с D60 преди седмица , първият ми дслр апарат е и съм много доволен . Преди да си го купя се двуомях между него и канон 1000д . Мисля , че ако бях взел канона щях да съм еднакво доволен , така че не му мисли много е моето мнение [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: fartman2   
Дата:   13-12-08 17:35

radkich как са снимките забелязваш ли да има тенденция към синьото или си доволен ?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: radkich   
Дата:   13-12-08 17:42

Не съм забелязал такова нещо до момента , даже бях изумен колко реални са цветовете в сравнение със старият ми апарат

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: aleksander   
Дата:   13-12-08 17:45

Остави тая "синя тенденция"... нали ще снимаш в RAW :)

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: fartman2   
Дата:   13-12-08 18:03

Еми убедихте ме - Никона ще да е! [beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: hav   
Дата:   13-12-08 18:09

Никой не те е убеждавал - сам ще си си виновен! ние не носим никаква отговорност!
[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: laito   
Дата:   13-12-08 18:27

fartman2 НЕДЕЙ да си взимаш никон д60 аз в момента съм с него и си троша главата с тея обективи. Вземиси си канон няма да сажаляваш като изпълнение на картината са едно и също просто канона е по универсален по отношение на обективите. И не ми говори че няма да ъпгрейтваш обективите защото рано или късно ще го направиш, не зависимо какво мислиш сега.Има 2 варианта или ще си продадеш цялата техника или ще ъпгрейтваш.
Казвам ти да НЕ копуваш д60 защото нито никон нито сигма правят читави обективи (говоря за сравнително ефтини обективи на ф2.8) за ниските класове като д40,д40х и д60.Ако ще копуваш никон от д80 нагоре иначе недей ще съжаляваш някой ден.
Ще дам пример за да ме разберете правилно.

Обектив Sigma 24-70mm F/2.8 EX DG MACRO струва 800лв, това е сравнително качествено стъкло.Без никакви проблеми това го слагаш на канон и всичко заспива на никон д60 обаче това нещо няма да му работи афтофокуса, а същия такъв обектив направен СПЕЦИАЛНО за никон все още не излязал на пазара и цитирам дилъра на сигма за българия "очаква се цената му да е около 1500 лв ".А за никон да не говорин обектива им с тези параметри струва 2000лв.
И те така те, сега се надявам да ме разбереш за какво ти говоря.

С най добри пожелания и весели празници !!!

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: burningice   
Дата:   13-12-08 21:54

Ako си се спрял на Канон не взимай от тази марка модел с повече от 2 цифри в името. Ако си се спрял на 1000D, има едно копче, което стои върху обективите - AF/MF, то не работи в 70% от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: hav   
Дата:   13-12-08 23:17

Абе пичове, вие го изстреляхте човека в средата на джаз-бенда, при това в полунощ. Как ли ще спи?

Значи, не гледай марки толкова братле, просто за тия пари все ще има някоя треска за дялане.

Идеите в много случаи на фирмите са зарибявка към тяхната система. Просто иди в магазина и ги виж, пипни ги, и си вземи дръвцето, което най-много те кефи.

Я виж тук сравнение: извинявам се че цитирам този рекламен сайт, обаче не намерих друго подобно по това време.

Като отвориш линка продължи NEXT за да видиш сравнение на снимките. Не се влияй че ревюто е за Пентакс - просто там е сравнението. Друг е Канона, но 450D е по-добър от 1000D.
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk200d/page20.asp




Публикацията е редактирана (13-12-08 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-12-08 00:32

Зимай д80 :)

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: fartman2   
Дата:   14-12-08 12:33

За Д80 пари нямам, освен това не виждам чак толкова далавера в него без LiveView и при положение, че д90 има HD видео записване.
@hav - Тези сравнения вече ги бълнувам и не само от този сайт, доколкото изобщо конкретното сравнение е правдоподобно, тъй като мисля, че никона в него не е с китовия VR обектив. (отделно такива пиянски сравнения [smilie5] на някаква незнайна светлина не ги приемам за особено обективни [ezik]), а и така или иначе никакви изводи не си вадя от него, защото снимките са 1:1. Никона ходих до магазина пипах го и много ми хареса, но след това видях апарат с LiveView и се ядосах, че никона няма [smilie22].
@burningice - предполагам че не работи, защото такова копче има и отзад на тялото и явно, че оттам трябва да се пуска [smilie8] и точно това е голямото предимство на канона, че има вграден мотор за автофокусиране и евентуален бъдещ ъпгрейд няма да налага обектив с такъв бутон за разлика от ситуацията при никона (така поне аз си представих нещата).
@laito - това което казваш, че като изпълнение на картината са едно и също бих искал да ми го докажеш с повече от 2 семпъла (необработвани), защото не съм съгласен. След общо взето детайлно преравяне на всички възможни семпъли за канона и никона се убедих в 2 неща - никона прави по ярки и по-живи снимки (демек по хубави по всички параграфи поне за мен), а канона се справя малко по-добре на слаба светлина (въпреки че и това е вярно само в определени случаи). Колкото до бъдещ ъпгрейд откъм обективи - за да си купя обектив, който да струва повече от апарата, значи тряя или тотално да съм изтрещял или да се занимавам на професионално ниво - неща, които не вярвам да станат [smilie18]
Общо взето постовете ме филмираха още повече, но ми се струва, че LiveView е нещо, което дори за фотографите ще се превръща все повече и повече в улеснение, да не говорим, че вече всичко излиза с LiveView.



Публикацията е редактирана (14-12-08 12:36)

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-12-08 12:37

Батка мн си зле :)
Нито едно тяло на канон няма мотор в тялото :)
Тяхните мотори са в обективите.
При никон след д80 нагоре всички тела имат мотор и могат да задвижват безмоторни обективи както и моторни.
д40/д40х/д60 нямат мотор и могат да работят само с по новите моторни обективи :)Което като цяло не е проблем за един любител.

Лйв вюто е пълна скука....освен при сони [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: fartman2   
Дата:   14-12-08 12:53

@pd - явно бутона и няколко нереални поста в други форуми са ме заблудили.
Еми значи да чакам доставка на това "Nikon D80 kit с обектив AF-S DX 18-55mm VR -1000 лева" във фотопавилион тогава ???? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: D60 vs EOS1000D vs E-520
Автор: batzeto   
Дата:   14-12-08 13:03

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »