Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Поредното лошо откопирване...
Автор: kaloyan   
Дата:   12-12-08 10:53

Такаа, наскоро имах курсова задача, която беше свързана с България, снимах пейзажи. Стигна се до момента, в който трябваше да изкарвам дадена снимка 20/30. Дадох я в FUJI, и на Кодак, казвам имената, защото заслужават критиката. В момента, в който взех 2те снимки от фотото, нямаше никаква прилика с оригинала. От Кодак, снимката беше видимо МНОГО червена, без контраст, без нищо ( изкарах и 20,30 снимки от един рожден ден, беше същия резултат). Взех я от Фуджи-то, и какво да кажа... всеки път хората, които работят в студията им все започват да си играят с снимките на хората, на които аз съм бил свидетел. Добавят малко червено, синьо, зелено... само се чудя, щом съм дал 1 снимка 20/30 защо си правят труда да я оправят, като не съм им казал нищо. Другия проблем беше, че се виждаха недостатъците на машината, с която работят. На места снимката беше размазана и на точки, в които боята не достигаше.

- По-късно ще добавя и снимки, за да се уверите за какво става дума.


Таа така. Скоро имам отново курсова задача да снимам Портрети и Пейзажи. Бихте ли ми казали, къде мога да дам снимките си 20/30 и да излизат така, както са при мен? Някакъв съвет за настройки преди откопиране? Какъв формат и т.н

Само да поясня, проблема не е в мен, защото Ту ги изкарват, Ту не...

Благодаря на всички, предварително, които ще ми помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: ejko   
Дата:   12-12-08 10:58

Ако искаш д ане ти пипат снимките им казвай изришно. Ако нищо не кажеш и ги пипат.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: kaloyan   
Дата:   12-12-08 11:05

С къв зор ще пипат снимките на хората? Толко "добре" ги пипат, че слагат някакви измислени Ретуши в стил "А, това аз ли съм на тая снимка?!"
Кажете как да си подготвя снимките тогава и къде да ги дам, размер 20/30 :)

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: ecobo   
Дата:   12-12-08 11:10

Дай ги при Деков

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: ejko   
Дата:   12-12-08 11:16

Аз от деков съм доволен и от едно фото срещу НДК, срещу пилоните. Но и на двете места трябва да кажеш да не ти ги пипат. Просто винаги се коригира снимката, ако не си споменал, че не искаш това.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: canonio   
Дата:   12-12-08 11:19

Мън мън мън...

в София поне си имате къде да печатате дребни поръчки... В другите градове трагедията е пълна....

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: Пешо   
Дата:   12-12-08 11:21

В бг има едно единствено Фуджи и един единствен Кодак ще знаеш....Или да хвърляме боб, кое фото си имал предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: ejko   
Дата:   12-12-08 11:21

в смисъл? Другаде няма къде да се отпечатат 2-3 снимки във формат 20х30?

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: Atrox   
Дата:   12-12-08 11:25

Така снимките в ателиетата ги пипат винаги се защото се предполага че повечето клиенти си щракат с някое Benq или Vivitar и едни корекции не биха им се отразили зле. Ако не искаш корекции просто трябва да кажеш... И сега относно Фуджито ако си го занесъл в тези които са Pro Photo Center вариянта... "да не достига боя" :D е почти изключен.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: canonio   
Дата:   12-12-08 11:30

Ежко,
във Варна има едно фото, дето печата близък до 20/30 размер. И е зверски скъпо, но се стараят да изкарат качество.

Всичко друго е рекламни агенции, където много се усложняват нещата...И за 2-3 снимки не си заслужава...

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: dizela   
Дата:   12-12-08 12:33

Калояне погледни този сайт . Качеството им е много добро, копирал съм до 18х24. Има опция да ги пуснеш със или без корекция. Онлайн поръчката е по евтина, отколкото да ги занесеш в някое от ателиетата им. Ако качеството не ти харесва можеш да им ги върнеш за да си ги оправят. Другото хубаво нещо е, че можеш да си ги вземеш от което ателие решиш. Ако решиш да си дадеш снимките там, драсни едно ЛС за да ти дам размерите с които работи машината. Успех.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: asahi   
Дата:   12-12-08 12:48

Калояне,

Голяма част от отговорността за качеството на изображението пада изцяло върху теб. За да ти вървят нещата и да не се налага да пускаш такива теми:

1. Калибрирай си монитора.
2. Попитай в конкретното фото какви са изискванията за файловете - размер, пиксели, цветно пространство.
3. Направи си тестов файл с цветни и сиви скали според изискванията на ателието.
4. Дай да ти го отпечатат без никакви корекции. Изрично им го кажи. Запомни името на оператора.
5. Ако си доволен от т.4 подготви си файловете по същия начин. Ако се налага някаква промяна в яркост/контраст/сатурация - направи я.
6. Дай си файловете за печат като изрично посочиш, че не трябва да се правят корекции. По възможност на същия оператор.
7. Ако не се получи добър резултат не им плащай и повечче не ходи там.

Пропуснеш ли нещо от гореизброеното - сам си си виновен.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: lucky_lychano   
Дата:   12-12-08 12:59

asahi [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Като толкова много разбирате,казвате без корекции,и после се оплаквате евентуално.
Това за Фуджи и недостиг на боя,беше голяма простотия!

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: fove   
Дата:   12-12-08 13:03

asahi[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   12-12-08 13:19

на крива ракета космоса и виновен се казва...

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: asahi   
Дата:   12-12-08 13:21

Това за точките и "боята" може и да е дефект в проявяването. Със сигурност трябва да го има и по съседните снимки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   12-12-08 13:37

във фуджито в ХИТ Обеля печатат добре. Казваш без корекции, правиш ги в sRGB като ги ошарпиш на 0.3/240% в PS USM, и сядаш да пиеш кафе докато станат (за половин час ще са готови).

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: bobby__   
Дата:   12-12-08 13:42

Дано да не е от "Младост" човека...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   12-12-08 13:49

ми.. късмет[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: Atrox   
Дата:   12-12-08 14:08

Да заповяда във Фуджито в Хит Младост :D

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: ejko   
Дата:   12-12-08 14:11

Снимките си ги давай само придружени със цветен профил направо хахаха [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: kadar   
Дата:   12-12-08 14:32

Много писания за 2,3 снимки :) Ако бяха 200,300 кой знае какво щеше да е :)))
А и още не е ясно за кой град става дума ???

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: cicomanco   
Дата:   12-12-08 15:21

Пробвай при Велимира-ъгъла на Ботев и Пиротска точно на спирката на трамвай 20.Машината е коника , копира с 400dpi и копистите са безупречни.Няма хър - мър при рекламация , да не говорим , че рядко имат такива!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: asahi   
Дата:   12-12-08 15:34

Пробвай тук, пробвай там...

Докато сам не си направиш файловете читави никакви проби няма да ти оправят нещата. Най-много някой да седне и да ти оправи файловете, но не е гаранция, че следващия път ще го направи или че ще го направи точно като предния път.

Отговори на това съобщение
 Re: Поредното лошо откопирване...
Автор: aivi   
Дата:   12-12-08 15:35

Доволна съм от едно фото в Ст.град, намира се в нов червен блок по пътя на 94 и 280 преди зала Хр.Ботев.Вадила съм копия 40 см по-дългата страна ... хората имат отношение към това което правят.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »