Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кам кодери и видео камери
Автор: thatsmeufo   
Дата:   08-12-08 22:17

Здравейте, чудех се къде да попитам за компетентно мнение или поне мнение от хора, които имат опит с видео камери и реших да попитам тук.
Каква видео камера да си взема в евтиния ценови диапазон?
Кам кодер, който записва на СД карта или
Варянит 2: Камера, която записва на Мини ДВД
Какви са плюсовете и минусите на двата вариянта ?
Аз мисля, че кодера, който записва на карта излиза по-евтино, но ме притеснява да няма проблеми със скоростта при четене/запис на картата? Колко ГБ ще ми трябват за 2 часа видео? Качеството добро ли ще е при това?
Ако взимам мини ДВД- то към коя марка да се ориентирам? Аз избягвам Сони, защото не обичам да плащам за марка повече, отколкото заслужава, но може би греша. Ориентирал съм се към Панасоник и Канон.
Благодаря за помоща предварително ;)


Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   08-12-08 22:54

Наскоро ми подариха Кам кодер с 4 ГБ памет и в ДВД формат става около 2часа и малко, а при НД- 1 час.

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: dedopop   
Дата:   08-12-08 23:34

Мини ДВ



Публикацията е редактирана (08-12-08 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: 3DFEN   
Дата:   09-12-08 11:03

Преди време имаше подобна тема.
Някои изводи
...Кам кодер, който записва на СД карта или...
Тези със СД все още не са на нужното ниво.
....Варянит 2: Камера, която записва на Мини ДВД...
Наред с другите недостатъци за мен основният, е че при приключване на записа - диска в никакъв случай не трябва да се мести камерата. Резуктатът е непрочитаем файл и почти изгубена информация.


dedopop
го е казал: Мини ДВ
"Мини ДВ" не "Мини ДВД" има разлика!!!
Мини ДВ касетите за момента държат все още първенство и качество, а и обработката е много по лесна. Недостатък - 1 час видео - 1 час прехвърляне.
Не винаги новите технологии измествт и не са по добри от по старите такива.



Публикацията е редактирана (09-12-08 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: IvcheTo   
Дата:   09-12-08 11:04

мини дв

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: zaiko   
Дата:   09-12-08 11:13

Кам-коРдер. Идва от Camera и Recorder.


Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: папач   
Дата:   09-12-08 11:38

Двд камерата пише директно на диск,но трябва да се финализира за да може да се гледа от друго двд у-во и това е най лесния вариант за направа на двд но без обработка.
При евентуално редактиране на материала ще се наложи повторно компресиране в двд формат от което ще пострада качеството.
Камерите които работят с карта са по-съвременен вариант,но обикновенно предлагат запис с по-висока резолюция,а това изисква записване на по-голями и не популярни /за сега/ носители от сорта на блурей.Няма да има проблем с качеството на двучасов материал заради съвременната компресия която ползват,сравнено с това от камерите записващи на 8 см. двд диск.
Мини дв касетите за сега са най използвани и качествени,но си е цяла наука редакцията на материала и записа му на двд както и при камерите с карта.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: dedopop   
Дата:   09-12-08 12:11

Ама е голям кеф като свалиш записа на компютъра от мини ДВ камера, направиш монтаж, нацъкащ ефекти, преходи, музичка, коментар, надписи и още шаренийки, врътнеш го на ДВД, ама всичко това да се направи мераклийската и после да сравниваш записа с другите, дето са снимали и им видиш физиономиите, щото са дали по над 1500 лв. за свръх новите "технологии" с ДВД, хард или някаква карта памет.
И като почнат да искат "дай и на мен едно двд", щото записа нещо я тъмен, я тресе, я паметта се прецакала, я диска не е финализиран, я файловия формат е тотално непознат и не се чете от нищо, даже и от специализирания софтуер дето идва с камерата.
Те тогава на човек му става ясно какво е предимството на миниДВ - ами все още недостижима технология. Била остаряла...
Е, аз затова се наричам ДЕДО поп, щото съм стар човек и ме е страх от новото.
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: Tonidi   
Дата:   09-12-08 12:49

[smile] [smilie24] миниДВ [smilie24][smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: thatsmeufo   
Дата:   11-12-08 01:02

Ами колеги, взех си Сони ДЦР 35Е. 30ГБ кам коРдер. Получих го преди няколко часа и вече мога да дам първи впечатления. Като изключим, тъч скриина и найт вижъна (има инфраред), не виждам качеството да е по-добро от това на мини ДВ, 1:1. Имам апарат Канон А540, бас ловя, че с изклчение на зуумването по време на снимане вади същото качество. Вярно че я получих в 19 часа и я пробвам на тъмно и на лампа, ама като че ли очаквах доста по-добро качество от камерата в сравнение с апарата. За качеството на снимки няма да говорим, може да се сравнява с това на телефон с циф камера. Надявам се утре като го изкарам на слънце да ми извади пефектно качество, щото моя канон през деня го вади, ако камерата не го вади- толкова по-зле за камерата!
Добрата новина в случая е, че я купувам от Англия и ми излиза 450 лв, като за сравнение в техномаркет същата е 620лв.
Оставам с впечатлението, че един ДСЛР фотоапарат, който зуумва докато прави клип би бил в пъти по-добър от тази камера.
ето един линк за любознателните, да видят какво съм си купил:
текст http://www.sony.co.uk/product/sdh-hard-disk-drive/dcr-sr35e
п.с. само ме притеснява, че тоя ХДД, ако камерата случайно се изпусне или нещо от сорта, ще стане кофти...



Публикацията е редактирана (11-12-08 01:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: thatsmeufo   
Дата:   11-12-08 19:39

След като го изкарах през деня, установих, че качеството е като на фотоапарата ми, ама просто има зуум по време на снимане. Ама то файда- тая стабилизация на картината почти не върши работа и дори и на 1х видеото излиза с треперене, представете си на 40х (колкото е оптичното приближение) без статив какъв е ефекта... Колкото до файловете- доста е удобно, в сравнение с канона ми, който използва стари таблици (или просто защото записва на мемори карта) и за 2ГБ записва 16 мин видео. Камерата прави клиповете с малко по-прилични размери, но пак не са малки. За 1на минута 85МБ в сравнение с фотоапарата 128МБ/мин. Но мен, ако питате, камкордера е излишни пари ако не е хай-дефинишън.

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: e-mil   
Дата:   11-12-08 22:02

Не виждам как може качеството да е 1:1 с МиниДВ, след като пишеш с 85МБ в минута. Това означава че за 1 час ще ти е малко над 5ГБ - тоест информацията във видеото е наполовина на МиниДВ.
То си и пише на сайта: Handycam quality.

А за да оценяваш кое струва излишни пари, ще ти трябва доста повечко опит с видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: thatsmeufo   
Дата:   12-12-08 02:42

е-мил, това какво значеше? Че миниДВ вади по-добро качество от тая камера? Иначе камерата ми трябва за заснемане и обработка на любителски клипове.

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: ffwd   
Дата:   12-12-08 05:16

DVCPRO50 не е HD, при това е 2GB/1min и си струва всеки байт.. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: ahaya   
Дата:   12-12-08 09:31

http://photosynthesis.bg/?article=85
Аз съм за мини ДВ.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: e-mil   
Дата:   12-12-08 10:44

thatsmeufo
Точно това значи. Камера със същата оптика, но на МиниДВ ще изкара по-добро качество.

При това МиниДВ е любителски формат. ffwd се опитва да ти каже, че има и професионални формати базирани на ДВ компресията, с които любителските HD камери по 1000 долара съвсем не могат да се сравнят.
Уловката е там, че потребителското видео само по размер е HD - иначе ползват твърде голяма компресия, за да събират повече часове на стандартните носители.

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: gbdesign   
Дата:   12-12-08 14:12

XDCam е истинатна...само дето камерчетата са по 100К евра[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: simon4o_bg   
Дата:   20-08-10 19:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: siluet   
Дата:   20-08-10 20:29

Kodak Zi8, винаги ми е в джоба и не пропускам важни моменти от растежа на децата ми, влиза почти във всякакъв мек калъф за подводни снимки, работи с външен стерео микрофон...

http://store.kodak.ca/store/ekconsus/en_CA/pd/Zi8_Pocket_Video_Camera/productID.156585800


Последният модел от Кодак е и водоустойчив http://store.kodak.ca/store/ekconsus/en_CA/pd/PLAYSPORT_Video_Camera/productID.169976100


ето и едно клипче от последния уикенд, гледайте го на 720р,

http://www.youtube.com/watch?v=aZQgT01df7w

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: ipolit   
Дата:   20-08-10 20:34

Като цяло май всичко е ташак, поне докато не излезе това на цена от около 2000 долара

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/jfhi0948.JPG


http://a.img-dpreview.com/news/1004/panasonic/AG-AF100.jpg


УФ, чакат го на 6000 долара



Публикацията е редактирана (20-08-10 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: 3DF   
Дата:   20-08-10 21:10

.....Как да сваля записа от Мини ДВ камера JVC на DVD-диск, защото записа е много ценен, снимали сме бебето и не искам да го дам на някой разбирко да го оплеска..? Моля Ви ,помогнете ми.[smile].....

1.Ако си нямаш идея, как става. Иди в някое фото . Там предлагат прехвърляне на касети на ДВД .
10 - 15 лв на час.

Това е най лесния варянт.
2. Ако мимаш или твой приятел има ДВД рекордер с хард диск. Пак става лесно.


3. Ако искаш да правиш филмче с начало и край и редакция. Трябва ти компютьр, платка с вход 1394 . Програма и после обработваш. Ако и това ти е трудно . Даваш на колеги от форума, които се навият да ти направят услугата с редакцията. Цялото упражнение за един час филм трае някоюлко часа прехвърляне, обработка и запис. и разбира се няма да ти струва 10 лв.


.....и не искам да го дам на някой разбирко да го оплеска..?......

Няма да го оплеска никой. Поне в първата част от упражнението. А тя е сваляне на суровия файл в компа. После си имаш свален файл на харддиска.
После вече при обработката може да се оплеска. Но касетата от камерата ти остава.



Публикацията е редактирана (20-08-10 21:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: agop4o   
Дата:   20-08-10 21:12

dedopop
--а нещо да кажеш за камерите с фул ейч ди.като качество не са ли много ама много по добри от ес ди камерите пък било и на мини диви носител

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: dedopop   
Дата:   20-08-10 23:25

Не съм дорасъл за ХД камера все още. Не смея да давам съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: mariana88   
Дата:   21-08-10 12:32

Много стара тази тема.По-добре да бяхте пуснали нова.



Публикацията е редактирана (21-08-10 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Кам кодери и видео камери
Автор: siluet   
Дата:   23-08-10 21:59

7D and Zi8

http://www.youtube.com/watch?v=lwFxbIMjcxs



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »