Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: nikodima   
Дата:   08-12-08 11:27

Само не разбрах дали до Коледа ще мога да си купя въпросния фотоапарат от тук или да се спасявам и да го поръчвам както винаги от някъде другаде???

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: freestyler   
Дата:   08-12-08 11:36

Със сигурност, търговците ще направят всичко възможно апарата да е тук преди коледа ...

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: borisyankov   
Дата:   08-12-08 12:06

Ще го има до седмица-две.
Друг е въпроса кога ще се изпълнят преордерите, че да остане и за другите които не са го капарирали.

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: Тед   
Дата:   08-12-08 15:25

В момента в US е само пре-ордер.Не се продава като наличност.
Ако някой не ме изненада с някой линк.
За UK е отделен въпрос.

Но да не съм черен пророк, Борка, на тази цена ъпсурт павилиона да го предлага.
Ще е нагоре, за съжаление.[smilie7]

Дано съм опроверган изцяло от бъдещето.



Публикацията е редактирана (08-12-08 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: shotlandetsawildlife   
Дата:   08-12-08 16:54

4,000 лв го гледам в една топла страна сега. но и тук страшно много го търсят.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   08-12-08 17:04

ще го има в продажбата когато дойде [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: PakNeZNAM   
Дата:   08-12-08 17:28

5Д II Body 2400 Евро от Хонг Конг с безплатна доставка до Германия гледам в ebay. Но отгоре ще дойде и импорт мито, което е 20% мисля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: ecobo   
Дата:   08-12-08 17:36

Що бързате бре? Не се знае още читав ли е хапарата, не сме му видели кусурите... Пък и не виждам какво толкова ще ви даде повече от старото 5Д. Е, малко повече пиксели, ама те са за сметка на други работи... Пък и на колко хора им трябват повече от 12Мп? Тъй че, не бързайте чак толкоз много [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   08-12-08 17:51

много са нещата много кобо... лошо ако не виждаш, въпреки че старото 5Д си цепи като картинка...

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: ecobo   
Дата:   08-12-08 17:52

много са, ама наистина ли са ти нужни [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: otvorenia   
Дата:   08-12-08 17:53

ekobo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: JeT   
Дата:   08-12-08 17:55

Според КАНОН България до края на тази седмица няма да има 5Д Мк2 в България.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: ecobo   
Дата:   08-12-08 17:57

Може би и аз ще си го купя, но едва към края на пролетта, като му се нормализира цената и като му се видят всичките плюсове и минуси [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-08 17:59

ecobo: Ее, като цяло картината на новото 5Д не е ли по-добра, като цветове, като динамика, констраст и т.н. от старото? Все пак по-нов процесор, нови технологии. За шума пък да не говорим - използваемо 6400 е нещо много важно в ред ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: ecobo   
Дата:   08-12-08 18:00

Ще видим, засега е така, ама дали няма да му изскочат ред кусури, като почне масово да се ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: otvorenia   
Дата:   09-12-08 22:39

Аз също ще го купя най рано края на март, началото на април, когато всичко вече ще се знае.

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: джъмбо   
Дата:   09-12-08 22:42

стискам палци да има щастливи узери като мен преди 1 година по това време.... наистина страхотно чувство [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: otvorenia   
Дата:   10-12-08 01:46

Цената ще му падне бързо до около 2400-2300$.
Защо ли ?
1) 50Д започна със стартова цена $1400 края на Октомври и сега началото на Декември вече е $1095. И това след като няма да има скоро нов кроп модел на Канон.
Защо го поевтиняват. Отговора е най вече заради конкуренцията Никон.

2) Никон традиционно продава по скъпо от Канон и държи цени, този път пак изненада.
Видях в магазина дето съм пазарувал в Хонг Конг цена на Д700 - $2300. Просто не мога да повярвам, може и да са сбъркали цената.
В Азия Никон се цени много повече от Канон и е трудно да постигнеш Щатски цени на телата на Никон.
За мене свалянето на цената на Д700 е да разколебае бъдещите купувачи на 5Дмк2.
Право да си кажа и аз се замислям и само наличието на просветлените твърди Л обективи ме спира.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   10-12-08 01:54

оги просветлени или светлосилни [ezik]

джъмбо дай боже всекиму да е щастлив и да се кефи с това което щрака [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: mr.jb   
Дата:   10-12-08 15:49

то в азия и европейските коли тачат уж повече,но не значи че са за предпочитане [smilie3] макар че ако гледаме пазарните дялове..май никон го тачат, а канон го купуват...

че цената на новото 5д ще падне малко или много е ясно, но това че на 50д е паднала не е толкова заради конкуренцията, колкото заради свития пазар в следствие на глобалната криза.

за момента за нас потребителите е добре, но до кога ще видим...

другото което ми е интересно защо никой не споменава full HD камерата която има този модел? А лично смятам че както Apple с Iphone дадоха насока на пазара на смартфони, така и тази екстра ще даде нова насока в цифровата фотограия (ако може да се нарече фотография).

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: borisyankov   
Дата:   10-12-08 17:07

Абе какво ви пука за пазарни дялове? Да не сте акционери в тези компании [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   10-12-08 17:18

mr.jb не се споменава fullHD защото колкото и да е хубав експеримента с тази технология в 5Dmk2, това е продукт който е много далече от функционалността, възможностите и ергономията на видеокамера. За експерименти и подобни става.. за професионална работа --- без да накачулиш макерата с още един куп аксесоари (които Канон изглежда не предлагат) едва ли.

А цената на един продукт на пазара е толкова, колкото потребителите смятат че струва. Особено за масовите продукти, където има повече от един конкурент (производител, търговец).

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: borisyankov   
Дата:   10-12-08 17:28

> много далече от функционалността, възможностите и ергономията на видеокамера.

Наистина е много далече. По едни възможности в негативна форма, по други в позитивна.

Например коя камера ти дава възможност да снимаш със сменяема оптика (под $10К), със фул фрейм сензор (под $100К) и на съвсем използваемо ISO 3200 (хептен пък ги няма тези).

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: mr.jb   
Дата:   10-12-08 20:59

danbi, никой не казва че може да замести на 100% една камера...именно затова бях споменал че това е новост и ще повлече след себе си нови продукти които за да са конкурентни ще трябва да направят нещо по-добро и така след време ще стане поне на 90%.

Иначе Борис много добре го е казал че има и минуси и много плюсове...

а относно цената на продукт и потребител...би трябвало да е така в идеалния случай, но ще ти дам един пример който не е по темата но може да илюстрира действителността. В момента цената на петрола е такава, че реалната стойност на 1л трябва да се продава в бензиностанциите по 1.40лв (максимум).Виждаме обаче каква е цената и как пак го купуват. Или това че имаме няколко мобилни оператора прави ли цената на разговора колкото ние бихме искали като потребители ;) Навсякъде се държи един праг на печалба под който компаниите нямат стимул да продават (и който за съжаление се увеличава - или поне го правеше преди кризата) и уж привидно свалят цени, конкурират се и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: 5д, марк 2 в продажба в България от кога?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-12-08 02:13

mr.jb, и с какво точно "Apple с Iphone дадоха насока на пазара на смартфони" ?

с липсата на GPS или с ужасното качество на снимките от вградената камерка, а може би с Touch Screen ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »