Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 поредния обран
Автор: tbby   
Дата:   10-12-08 20:42

Прибирам се днес след работа и другото го знаете. Бръкнали са във всяка дупчица в апартамента, просто няма място да не е ровено. Не се и нервирам даже, просто има по-важни неща от тия. Ще напиша техниката:
Nikon D80 - SN: 4072582
Nikkor 18-70 - не съм сигурен за номера, защото го купувах от съфорумец.
Лаптоп Dell XPS 1330 - червен. Него съм го пуснал по сериен номер по сервизите.

Ами това е, ще се радвам на съдействие, ако ли пък не - живи и здрави [beer]

п.п.
По този случай ще продам следните неща, ако някой се интересува да провери по-късно пазара:
Студийна светкавица Dynaphos ниския клас в гаранция.
Nikkor 50mm 1.8 в гаранция.


Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: tbby   
Дата:   10-12-08 20:46

Забравих, в откраднатото е и чисто нова светкавица Vivitar 285HV с много кофти залепено велкро отгоре.

Серийния номер на лаптопа е: 86Q9G3J



Публикацията е редактирана (10-12-08 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: apollo   
Дата:   10-12-08 20:46

Не знам дали ще е демократично по разбиранията на Уважаемите Админи но нека обявите в базара задължително са със сериини номера на техниката/ако има такива/[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: Svsvet   
Дата:   10-12-08 20:51

Подкрепям идеята за серийните номера на 100%!!! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

tbby не знам какво да кажа, човече. Убиха студент ей така, с ритници в главата, за едното нищо. Краде се все повече, лъже се все повече, мафиотства се все повече... Всички стоим, наблюдаваме и си мисля, че все повече ни е срам от това, че сме хора[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: asahi   
Дата:   10-12-08 20:56

Прогнозирам поне още 2 обира на съфорумци до края на годината.

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: tbby   
Дата:   10-12-08 20:58

Полицаите казаха, че сега много скачат на жени със злато и бижута, така че посъветвайте половинките си да избягват да носят, че една съседка се качи и ми разправя как са я смлели от бой преди време за някакви кирливи синджирчета... Че и със спрей я напръскали накрая, след като я смазали от бой. Изроди!

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: neuromancer   
Дата:   10-12-08 22:17

тук възниква въпроса за "какво са тия бижута ако не да се носят?"
ама не сме нормална държава, това е ясно

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   10-12-08 22:33

Специално за лаптопа по С.Н. едва ли ще го намерят... ако имаш случайно мак адреса да го разпространиш по най-използваните доставчици.. много надеждно и често се намира така лаптопите, марак и препродавани.

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: tbby   
Дата:   11-12-08 09:06

То имаше и fingerprint reader на лаптопа, но не го използвах. За съжаление никой не ги мисли тия неща предварително. Успокоява ме единствено, че апартамента има застраховка, която включва и обир. Ако ви е нямате, сега е момента. 35 лв за година, нищо не е, но ще ми покрие точно липсващите неща.

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: sirkhann   
Дата:   11-12-08 09:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: tbby   
Дата:   11-12-08 09:34

Застраховката покрива имуществени щети на стойност 3000 лв. За 35 лв - толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: asahi   
Дата:   11-12-08 10:59

Кой е застрахователя и как се казва застраховката?

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: atin   
Дата:   11-12-08 13:06

Гледам гърците тия дни и как им се кефя на тия византийци. Ние още нито един крадлив гъз не сме запалили

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: lizZz   
Дата:   13-12-08 00:21

Какво става, бе?! Каква е тая простотия?!
Леле, не мога да повярвам, че простотията стига до такива нива.. Лощото е, че това е само началото...
Какво ще става нататък? Изобщо някъде безопасно ли е за живеене?

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-08 00:33

дай идея кои е застахователя че мойте не щат апарати и лаптопи да плащат - само стационарна техника - голям кмпютър телевизор и прочие....

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: batzeto   
Дата:   13-12-08 00:46

ILiyanKirkov написа:

> Специално за лаптопа по С.Н. едва ли ще го намерят... ако имаш
> случайно мак адреса да го разпространиш по най-използваните
> доставчици.. много надеждно и често се намира така лаптопите,
> марак и препродавани.

По МАК адрес пак няма шанс! Мак се сменя, ако не се прекрива зад рутер, сървър... те са го измислили шмекерите :(
За фото-техниката е друго, въпреки че ако някой вече си е купил крадена стока и се е набутал с пари,едва ли ще ги върне на добра воля :(

Дай инфо за застрахователната компания,че след поредната такава тема мисля,че има смисъл от такава информация. Без застраховка, никой не е застрахован, а и със...

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: tbby   
Дата:   13-12-08 10:49

Булинс, но както разбирам тепърва предстоят разправии там. Аз обаче съм решил да ги гоня до дупка и ако ми се запъват ще ходим и на съд. Нещо се опитват да шмекеруват, но аз проучих въпроса и нямат никакво основание да не ми изплатят цялата сум. Ще пиша за развитието.

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: tbby   
Дата:   13-12-08 10:51

Само да вмъкна колко са нагли крадците... На следващия ден обрали 2 апартамента на петия етаж!!! Аз съм на третия. Няма такова нещо просто, ума ми не го побира!

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: asahi   
Дата:   13-12-08 10:57

Явно блокът ви е разграден двор и им е харесал.

МАК адресът може да се смени в процеса на зареждане на УИН-а, но това го прави само човек, който има причина да го прави. Крадецът не си краде лаптоп, че да си джитка с него в нета. Крайният потребител ан този лаптоп също едва ли знае, че купува крадена стокаи се налага да крие адреса.

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: hotsnail   
Дата:   13-12-08 11:37

tbby и при мен беше така обраха ни нас а гледам след седмица две и съседа слага СОТ, пък една позната на жената вика че и в тях се умъквали в тоя период.

Явно идва бандата в блока/квартала тараши наред седмица, две и отиват някъде другаде [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: batzeto   
Дата:   14-12-08 12:39

asahi написа:

> Явно блокът ви е разграден двор и им е харесал.
>
> МАК адресът може да се смени в процеса на зареждане на УИН-а,
> но това го прави само човек, който има причина да го прави.
> Крадецът не си краде лаптоп, че да си джитка с него в нета.
> Крайният потребител ан този лаптоп също едва ли знае, че купува
> крадена стокаи се налага да крие адреса.

Така е asahi, спор няма, но ако аз съм обрания, дори да ми намерят лаптоп-а в някой човечец, дето и той завалията си е събирал там парички и си го е купил с триста зора, аджаба едва си го е купил щом е опрял до втора ръка, та малко ще ми е съвестно да му го взема, макар че си е мой на практика. Най-много да даде инфо за "търговците", ама едва ли и те ще са му оставили визитна картичка, след като са крадци ;)
tbby, гони Булинса до дупка поне да си си на парите, т.е. поне това, което може да се измъкне от тях...все пак за това си плащаш! Успех и ни дръж в течение! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: asahi   
Дата:   14-12-08 12:52

Бацето, недей така, моля ти се. Който купува крадена стока става съучастник на крадеца. Незнанието не е оправдание. Преди в закона имаше една категория "добросъвестен собственик или ползвател", не си спомням точно как беше. Дори в този случай предмета на престъплението (лаптопа) се отнема без добросъвестния пряко да е замесен в кражбата.

Купуването на крадена стока стимулира престъпността. Само веднъж съм купувал крадена (според мен) стока - едно телефонче от Русия. После го загубих - с късмета си е вървяло значи.

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: batzeto   
Дата:   14-12-08 14:08

Да така е, по законовия ред си е точно така. (igree)
Ами ще стискаме палци да намерят вещите на tbby, но в противен случай дано от застрахователната му възстановят щетите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: hose   
Дата:   14-12-08 23:41

къде живеем мамка му...

Отговори на това съобщение
 Re: поредния обран
Автор: exo99   
Дата:   15-12-08 06:19

По този повод - от 100 заловени престъпника, само около 1 % влизат в затвора, а сега милозливото ни правителство с амнистия пуска на свобода няколко хиляди затворника.
Много нещо са се загрижили за престъпниците.
Познай след тази амнистия дали ще намалеят кражбите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »