Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon EOS 350D - счупи се!
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   09-12-08 14:44

От два дни верният пластмасов Canon забива зверски. Средно през две снимки забива тотално. Бутоните спират да работят. Връткам пауър бутона на OFF, но всичко продължава да си свети и се налага всеки път да вадя и вкарвам обратно батерията. Не ми дава никакъв Error, просто забива.

Пробвах с друга карта, презареждах батерията, вадих другата, която е за часовника, почистих контактите за обектива, ама ниц.

Отделно автофокуса с китака работи когато си иска. Иначе с 85-цата си е ОК. Предполагам това е проблем необвързан с предходния, но знам ли...

Имал ли е някой подобен проблем?

Мисля да преинсталирам фърмуера. Съществуват ли някакви рискове при преинсталирането му?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D - счупи се!
Автор: mixmike   
Дата:   09-12-08 14:57

аз имах подобен проблем с 30D-то. Само дето проблема беше неоригинална батерия купена за резервна. Забиваше и даваше че е празна, а като я сложа в зарядното, НЕ я зарежда - изписва че е заредена. Смениха ми я и се оправи. Според мен и с упдейт на софтуера може да се оправи, но най-лесно при Zentex - 100% ще се оправи. 350D не се чупи току така[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D - счупи се!
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   09-12-08 15:09

Оригинална е батерията. Година и половина я ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   09-12-08 15:21

отиди да видиш зентекс какво прави [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D - счупи се!
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 15:57

дам и му прарти поздрави[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D - счупи се!
Автор: youn   
Дата:   09-12-08 19:41

Ако е само софтуерен проблема помага като се извади основната и малката батерия за часовника и се остави апарата 30тина минути без тях. Като се сложат пак трябва датата да се е върнала на датата на производство и настройките на фабричните по подразбиране. Но в този случай може да не е софтуерен проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D - счупи се!
Автор: asahi   
Дата:   09-12-08 19:53

При релоудването на фирмуеъра има риск ако ти свърши тока. Зареди една читава батерия и релоудвай смело. Нищо не губиш.

Ако не стане - поздрави Зентекс и от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D - счупи се!
Автор: menthol   
Дата:   09-12-08 21:01

А на 450D някой знае ли къде му е малката батерия?
Защото навсякъде по описанията (дори и в неговата книжка) пише че има
CR2016 Lithium battery (date/time backup)

, а аз не мога да я намеря ?



Публикацията е редактирана (09-12-08 21:02)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »