Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за функциите REAR и FP
Автор: tupan   
Дата:   08-12-08 14:39

Моля,да ме осветлите за предназначението на горните функции.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за функциите REAR и FP
Автор: didesignbg   
Дата:   08-12-08 15:11

Не знам за твоето упътване, ама в моето много хубаво са обяснени[smile]

rear е синхронизация на светкавицата по второ перде.

FP е специален режим за синхронизация при скорости по-високи от 1/250. Жертваш мощност на светкавицата за сметка на по-висока синхронна скорост, за него ти е необходима светкавица от типа на сб 600/800/900

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за функциите REAR и FP
Автор: tupan   
Дата:   08-12-08 15:26

didesignbg,благодаря ти.Сигурно и в моето ръководство обяснено добре,но английският ми за съжаление е много слаб.Интересуваше ме всъщност при какъв вид снимки се използват единия и другия режим.До колкото успях да схвана FP,се използва при многокадрово снимане и евентуално при просветка при контрастно осветление-например портрет в 12ч. на обяд.Виж за функцията REAR все още не мога да схвана при какъв тип снимки се използва.



Публикацията е редактирана (08-12-08 15:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за функциите REAR и FP
Автор: didesignbg   
Дата:   08-12-08 15:51

Синхронизация по второ перде е удобна като искаш да хванеш следи от движение и след това да замразиш обекта със светквавицата.
Това е такъв пример.

FP можеш да ползваш основно за просветка при висока осветеност и снимане на отворена бленда.
Дава ти възможност и да фиксираш бързо движение - пукащ се балон, капки и други подобни.
Самата светкавица светва многократно в този режим за да позволи еднакво количество светлина да достигне до различните части от сензора/филма.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за функциите REAR и FP
Автор: kaff   
Дата:   08-12-08 15:51

tupan, риар режима се ползува при дълги експонаций. Снимал съм сирни заговезни, прескачането на огъня. остава диря от човека прескачащ огъня и имаш застопорен образ при падането.
А при ФП режима рез ярките слънчеви дни когато ти трябва да изчистиш сенки, ползваш ФП режима иначе стига до 1/250 а реално трябва примерно да снимаш 1/800тна преекспонира кадъра.
Успех.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за функциите REAR и FP
Автор: tupan   
Дата:   08-12-08 16:20

didesignbg,kaff Благодаря ви за обясненията и прмерите.Нещата ми се изясниха.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за функциите REAR и FP
Автор: attempt   
Дата:   08-12-08 16:36

Да ти кажа и аз мислех, че всичко ми е ясно и после прочетох ТОВА . [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за функциите REAR и FP
Автор: tupan   
Дата:   08-12-08 16:54

Това което успях да разбера,понеже както казах по-горе не съм на ти с английския език,е че трябва да се преценява във всяка конкретна ситуация,както режима на светкавицата,така и програмта на която снима фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за функциите REAR и FP
Автор: Pink_Kong   
Дата:   08-12-08 17:36

Специални благодарности на Didesignbg за уместните и полезни теми и коментари!!!
[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »