Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тест на DSLR ?
Автор: emo99   
Дата:   05-12-08 11:40

Здравейте уважаеми форумци !Какви тестове правите преди да си купите DSLR .Някой беше споменал за проверка на цветните канали на фотоапарата,фокуса.Вие какво правите,за да се убедите в редовността на апарата и обектива ? Смятам ,че тази тема ще е полезна за много начинаещи любители.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на DSLR ?
Автор: IDA   
Дата:   05-12-08 12:53

Пробваш дали фокусира и мери правилно и дали светкавицата работи. Кой знае колко много други неща едва ли би могъл да тестваш в магазина.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на DSLR ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-12-08 13:00

Какво искаш да кажеш с това за цветните канали?

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на DSLR ?
Автор: asahi   
Дата:   05-12-08 13:03

Гледам за умрели пиксели и петна по матрицата и визьора.
Гледам документите - фактура на оригиналния собственик, гаранция - да не е краден с две думи.
Гледам окомплектовката, че поотделно нещата са доста скъпи.

Може би и други неща оценявам, но подсъзнателно.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на DSLR ?
Автор: IDA   
Дата:   05-12-08 13:10

Asahi,

Как точно проверяваш дали има умрели пиксели?

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на DSLR ?
Автор: asahi   
Дата:   05-12-08 15:44

Побутвам ги и ако мърдат - значи са живи [smilie5]

Снимам нещо сивкаво на скорост 1/15 и бленда както дойде, но разфокусирано. После гледам в шопа.

Горещите са друго нещо - снима се с капачката 1-2 секунди и пак се гледа.
Може и за по-дълго време, ама си е заяждане вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на DSLR ?
Автор: emo99   
Дата:   06-12-08 21:47

HSGeorgiev..... един форумец си беше купил камера,в която един от цветните каналите липсваше.Относно фокуса-снимат се май някакви таблици,за да се види дали апарата и обектива имат точен фокус.Май профитата нещо са заети и не виждат темата.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на DSLR ?
Автор: Orlin   
Дата:   07-12-08 15:17

Хе, хе...
Аз никакви тестове не правих. Видях в базара обява от форумец, за неговата техника гарантира друг уважаван форумец и не ми трябваха тестове като го купувах.
Но иначе - една две снимки, ако е възможно с твой обектив, чиито възможности познаваш, проверка дали фокуса е добре, тест на външна светкавица, ако държиш и на дистанционното, то общо взето с това се изчерпва механиката на апарата, а електрониката или работи или не.

Отговори на това съобщение
 Re: Тест на DSLR ?
Автор: acklay   
Дата:   07-12-08 15:35

И аз не съм тествал изобщо.Продавача вече си беше продал обективите, а пък аз още не си бях купил.Видяхме се, огледах апарата на външен вид и това беше.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »