Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ъпсемплинг преди печат?
Автор: krist   
Дата:   04-12-08 22:08

Искам да печатам на размери, на които не ми стига резолюцията на апарата. Във филмчетата на Lynda за шарпване препоръчват да не се прави ъпсемплинг, без обаче да казват защо.. Чел съм тук и мнението на Асахи в същата посока. Чудя се обаче за едно нещо: ако машината, на която се печата, иска файлът да ти е на точно определена резолюция, както преди време ми бяха искали във Вранос, тогава неминуемо, ако не ресемплираш, ще ресемплира машината и се чудя дали няма да ми прецака количеството шарпване, което съм приложил? Също така, четох препоръки при ъпсемплинг да се прави леко засилване на контраста и евентуално цветността (последното не ме вълнува толкова при ч/б), а това едва ли го прави драйверът на принтера..?

Отговори на това съобщение
 Re: ъпсемплинг преди печат?
Автор: Grandpa   
Дата:   04-12-08 22:23

От моя скромен опит:
1. Някои машини се справят отлично да си правят ъпсамплинг колкото им трябва. Например Норицу 34хх.
2. Разбира се, че ти такова шарпването. Но в каква степен и колко е въпроса, а отговор може да се даде само при конкретни данни.
3. За контраст и (особено) цвят - не знам.

С други думи, ако знаеш изискванията на машината - прави си всичко ръчно, пускай го с маркирано "не го барайте" и си пей.
Ако не - наистина има шанс машината да се справи по-добре сама.

Отговори на това съобщение
 Re: ъпсемплинг преди печат?
Автор: bpavlov   
Дата:   04-12-08 23:11

Момчета, чакайте малко, какво значи машината си прави ъпсемплинг? На колко ДПИ? За какъв размер печат става въпрос и къде?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »