Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Gray Card
Автор: mga1981   
Дата:   02-12-08 10:07

Здравейте съфорумци.Питането ми е от къде в нета мога да си намеря прословутата gray карта за коригиране на баланса на бялото?Имам една книга на Скот Келби където той казва че на гърба на книгата е сложил такава карта която може да се откъсне и да се ползва,ноо по стар български обичай явно са си я резнали преди мен в книжарницата.Ако може някой да попмогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: didesignbg   
Дата:   02-12-08 10:08

Фотопавилион, Фотосинтезис, Динафос

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: mga1981   
Дата:   02-12-08 10:09

Питането ми беше за във нета където да мога да си я сваля с добро качество и да си я разпечатам.

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: El_Fuego   
Дата:   02-12-08 10:09

Тук можеш да си купиш.
По ред причини вариантът с разпечатването в домашни условия не работи.



Публикацията е редактирана (02-12-08 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: mga1981   
Дата:   02-12-08 10:12

Ok мерси ще продължавам да се ровя.Може и да успея.Не ми се дават грешни 20-30лв.[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: didesignbg   
Дата:   02-12-08 10:16

[smilie18]
Виж сега по-добре си спести усилията, че като я разпечаташ ще се наложи и да я ползваш някак...

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: El_Fuego   
Дата:   02-12-08 10:16

Виж сега - картата ОТРАЗЯВА 18% от светлината. Не е като да запълниш един лист с 18% сив цвят.
Освен това има и изисквания към мастилата, с които отпечатват тези карти - при всякакъв характер на осветлението да отразяват все 18% от падащата светлина. Надали разполагаш с такъв тип мастила.

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: n1x0n   
Дата:   02-12-08 10:20

Ok мерси ще продължавам да се ровя

Ако намериш къде раздават безплатни - свиркай. Щото модела "Отпечатах сам" абсолютно за нищо не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: mga1981   
Дата:   02-12-08 10:23

[smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: mga1981   
Дата:   02-12-08 10:25

Ами какво да се прави като в тая скапана държава всеки е свикнал да краде както може.Щях да си имам истинска карта ако тъпаците в книжарницата не ми я бяха откъснали[smilie8].



Публикацията е редактирана (02-12-08 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: sauron69   
Дата:   02-12-08 10:27

не знам дали са ти я откъснали, или прсто нашите издатели не са я сложили- аз също имам книга на Скот Келби, където б трябвало да я има, ама не [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: n1x0n   
Дата:   02-12-08 10:40

Щях да си имам истинска карта ако тъпаците в книжарницата не ми я бяха откъснали

Веднага ще те утеша, че и тази в книгата е също толкова безполезна, колкото и онази, която би си разпечатал сам на първия принтер.

Истинските карти се печатат със специални мастила... поради ред причини.

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: Avi   
Дата:   02-12-08 10:48

тоо, тва 18% сиво не беше ли всъщност цялата задна корица на книгата?

някакъв такъв спомен имам, даже се чудех какво е това малоумие, че за да ползваш картата да си разпарчатосаш книгата...

ама винаги има голям шанс да не съм разбрал правилно де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: asahi   
Дата:   02-12-08 10:54

Карти се продават в Павилиона и Динафос.
Ако можеха да се печатат у дома нямаше да струват толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: stormfx   
Дата:   02-12-08 11:11

А color checker chart дали се продава някъде ?

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: El_Fuego   
Дата:   02-12-08 11:13

По-горе съм дал линк.

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: kadar   
Дата:   02-12-08 11:23

Е защо казваш че не ти се дават 20-30 грешни ?????
Хем искаш сива карта , хем не искаш да си платиш ????
Типично по български .............

Нямам думи просто [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: Manchev   
Дата:   02-12-08 11:27

Автор: mga1981
Дата: 02-12-08 10:25

Ами какво да се прави като в тая скапана държава всеки е свикнал да краде както може.Щях да си имам истинска карта ако тъпаците в книжарницата не ми я бяха откъснали


Преди да говориш за скапаната държава се сети, че и ти не си по-различен от другите. Много е гот да минеш тънкана, да има келепир и т.н. Като е безплатно юруш,ама като трябва да се дадат 14лв за Dynaphos сива карта и настава драма. Ако наистина ти трябва тази сива карта, целта оправдава средствата ю ноу. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: mga1981   
Дата:   02-12-08 11:49

Ами колкото и да е маловажно все пак съм си платил чисто и почтенно книгата, защото има хора които я искат на готово ако ме разбираш.Така че не мисля че ми е оправдано да давам още пари конкретно за това при положение че съм ощетен.[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: n1x0n   
Дата:   02-12-08 11:53

Така че не мисля че ми е оправдано да давам още пари конкретно за това при положение че съм ощетен.

абе, човек... на теб колко пъти трябва да ти се повтори че НЕ СТАВА ЗА НИЩО онази карта от книгата!

Един път ти се каза, втори път... разбери че се печатат със специални мастила тия карти - не могат да се направят с черното мастило на офсета. Пълно менте е тази карта в книгата - никаква работа не върши.

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: mga1981   
Дата:   02-12-08 11:56

Поста ми беше конкретно за изказването на Manchev ясно ми е че едва ли ще е толкова коректна, но все пак може би ще е малко по-добре отколкото да си я отпечатам в къщи.[beer] Мисля че тази тема се изчерпи вече, така че ако някой има да казва нещо смислено да го каже не да си търси интриги само.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: n1x0n   
Дата:   02-12-08 11:57

но все пак може би ще е малко по-добре отколкото да си я отпечатам в къщи

Тц...

а темата верно се изчерпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: 3DFEN   
Дата:   02-12-08 15:39

mga1981,

Ако толкова държиш на тази карта от книгата, предполагам, че си прочел и книжките на Нешънъл Географик за фотографията. В тези книжки на втора страница. Демек на втора корична страница има такава сива карта - сив фон. Пробвай с него, (нея).
Ма хората по горе ти казват, че не стаа.

Между другото, убеден ли си, че в книжарницата са откъснали картата?
Ако книжката е на български тя може и въобще да не е отпечатана.

Между другото ако погледнеш в нета има и по скъпи и по евтини карти и се обяснява тук там защо едните са по скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Gray Card
Автор: GenaDP   
Дата:   02-12-08 15:46

За баланс на бялото може да се ползват доста неща с неутрален (т.е бял или сив) цвят. Друг е въпросът доколко читаво се справят със задачата...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   02-12-08 15:51

Пластмасовите капачки за буркани са си експо диск под прикритие. Стига да уцелиш правилната, аз имам една много читава[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »