Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Подчинена светкавица за сапунерче
Автор: danbi   
Дата:   01-12-08 23:29

Признавам, не съм разследвал подробно въпроса, но нека запознатите да споделят какво е налично на нашия пазар като допълнителна/подчинена светкавица за сапунерчета.

Става въпрос за фотоапарати които нямат изводи за синхронизация и имат лошия навик да блещят по няколко пъти със светкавичките си.

Отговори на това съобщение
 Re: Подчинена светкавица за сапунерче
Автор: mitku   
Дата:   02-12-08 00:27

Например Nikon SB-800 в режим SU-4, няма проблем да свети с който и да било сапунер [smilie7] . Има и по-евтини варианти, естествено. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Подчинена светкавица за сапунерче
Автор: GenaDP   
Дата:   02-12-08 00:38

Има синхронизатори, които палят произволна светкавица по втория светлинен импулс...

Отговори на това съобщение
 Re: Подчинена светкавица за сапунерче
Автор: mitku   
Дата:   02-12-08 00:54

Има например Nikon TTL Sensor Unit SU-4, с който практически всяка светкавица би свършила работа. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Подчинена светкавица за сапунерче
Автор: didesignbg   
Дата:   02-12-08 09:17

Пък един мармот завива су-4ките. Няма да сработи това.
Имаше схемички за направи си сам знам че си фен, получава се. Готовия синхронизатор също не е лош вариант.
Защо канонци не вземат дейно участие в темата се чудя, при тях този проблем стои със страшна сила.

Отговори на това съобщение
 Re: Подчинена светкавица за сапунерче
Автор: mitku   
Дата:   02-12-08 10:11

Не че нещо но мояата SB-800 си работи безгрижно на SU-4 режим с всичко, което съм пробвал, включително сапунерчетата ми (Паналайки FZ18 и TZ3 и Канон A80). [smilie7]
Но е факт, че тез допълнителните отделни SU-4 джвъчки (от второто ми мнение по-горе) не съм ги пробвал и само съм чел за тях... и само предполагам, че работят по същия начин както SB-800. Не работят ли тъй?

Отговори на това съобщение
 Re: Подчинена светкавица за сапунерче
Автор: didesignbg   
Дата:   02-12-08 10:14

те си работят прекрасно, но нито са иТТЛ, нито разбират от префлаш.
Силно ме съмнява някои да си купи сб800/900 за да я ползва със сапунерката.
Гената дето скромничи, май продаваше светкавици със вграден синхронизатор разбиращ префлаша.

Отговори на това съобщение
 Re: Подчинена светкавица за сапунерче
Автор: GenaDP   
Дата:   02-12-08 11:44

Разбиращи от префлаш имаме в момента само един модел - студийна светкавица. От малките светкавици имаме 2 вида с фото-клетка, но светват само по първи импулс. Уж китайците имат и модел, разбиращ от пре-флаша, но досега цена за него не сме получили...

Отговори на това съобщение
 Re: Подчинена светкавица за сапунерче
Автор: danbi   
Дата:   02-12-08 11:53

значи, външен синхронизатор направи си сам?

попаднах на някакви дето продават в eBay комплект синхронизатор (завинтва се на гнездото за статив, като външен грип на сапунерчето), светкавица и батерии+зарядно (+ други боклуци, аман тия американци) за ~$80. като се замисля, не е лоша идея...

но, малките студийни светкавици така или иначе няма да се палят. а просто по-яка светкавица на сапунерче.. ами тъпо си е [smilie5]

SB800 имам -- но целта е да избегна щерката да ми примъква техниката за забавление, щото сапунерчето и не пали светкавиците. [beer]

та за сега идеята на GenaDP за синхронизатори май най-много ми допада. остава да ги има и да се разберем за парите [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »