Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 фотоемулсия ?
Автор: caro-anton   
Дата:   01-12-08 23:12

Сега съм се поболял на една тема -

не на фотохартията (това все едно пчелите да кажат - не на меда)...

ще си бъркам...

Фома продават емулсия в кутии, с втвърдител, готова за употреба почти - има си една лека процедура как се разтваря емулсията на водна баня и после как се работи... уж лесна работа.

Идеята е да се вадят копия от сорта на А1 и А0 и разни по-малки - до А4 примерно.

Някой да има опит? Щото аз почвам и така или иначе след месец ще имам...но ако знаете, да вземете да ме зарадвате с някоя идейка?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: ivansky   
Дата:   01-12-08 23:23

аз съм си взимал.
2002 год. мисля че беше за около 60 кинта.
трябва да внимаваш като я топиш на водна баня, после с четката да не направиш балончета. не я бъркай и нанасяй внимателно.
а тоя втвърдител не го ползвай.
в противен случай каквото е останало в кутията после няма да може да се разтопи дори и при вряща вода на водната баня.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: caro-anton   
Дата:   02-12-08 00:28

ами те казват да се топи само толкова, колкото ще ползваме, че все пак този втвърдител бил за механична устойчивост?

аз я намерих за около 40-50 лв

много ти благодаря за съвета с балончетата, това просто не го очаквах...хм...ще тренирам.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: ivansky   
Дата:   02-12-08 00:55

topi я на водна баня на 40-50 градуса.
в никакъв случай не наливай втвърдителя в емулсията (мисля че беше около 20 мл).аз не съм го ползвал и не съм имал проблеми с разлепване на емулсия, а не съм я и задъбвал.
чакай да се разтопи и нанасяй с четката.
емулсията на фома е с леко завишен контраст спрямо нормалната хартия (поне на мен така ми станаха снимките спрямо нормална хартия)
и квото остане-в хладилника...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: lukcheto   
Дата:   02-12-08 01:40

А ти всъщност къде намери Фома емулсия да се продава, че си търся точно такава?

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: ivansky   
Дата:   02-12-08 02:08

0888328900
и
02/8595516
христо дончев
вносител на фома за бг.

в момента имам в хладилника тетенал, но още не ми е дошла музата да я мажа[smile]



Публикацията е редактирана (02-12-08 02:10)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: caro-anton   
Дата:   02-12-08 03:09

Лукче, ти ... както всеки качествен лук...ме накара да пророня сълзи в съседната тема...

А може би тук го има този филм?

http://www.polapremium.com/shop/film/sx70/fi_sx70_1_0909_artistic
www.polapremium.com



Публикацията е редактирана (02-12-08 03:18)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: lukcheto   
Дата:   02-12-08 05:35

Щом го има ТАМ, добре, спокойна съм, че ще си поръчаш[smilie5]
А аз ще пренасоча всички онези страдащи души към този сайт, да си набавят желаното, защото и те като мен заблудени от съобщението на Полароид и Freestyle Photo Suplies , че количествата са изчерпани[smilie25]

Всъщност в ebay също се намира, но това не значи регулярно производство[smilie25]



Публикацията е редактирана (02-12-08 05:42)

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: caro-anton   
Дата:   02-12-08 11:59

Не съм някакъв супер компетентен, но си мисля, че проблемът на моменталните филми са суровините, то ест ако няма фирма-доставчик на специфични реактиви, няма как да се произвежда филма.
Търсене има, не е ясно (поне за мен) какво ще стане с интегралния филм в обозримо бъдеще.

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: lukcheto   
Дата:   02-12-08 19:31

TZero:


http://photo-cult.com/pics/026/pic_00012_0026840.jpg



SunFlowerMan

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: lukcheto   
Дата:   03-12-08 22:59

Ивански, няма налична liquid емулсия Фома в БГ говорено е с Дончев, принципно може да се поръча, но ситуацията е забулена в песимизъм...

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: caro-anton   
Дата:   04-12-08 01:12

И във Фома ситуацията е забулена - поръчва се и се чака един месец...после се чака още малко ... и то какво става... поне цената е по-добра от тази на Х.Д. Не че искам да му правя антиреклама, ама едно е да се купи от фирмата, друго от дистрибутор...

Отговори на това съобщение
 Re: фотоемулсия ?
Автор: ivansky   
Дата:   04-12-08 01:28

лукче, 2002 си поръчах от христо дончев течна емулсия и фототехнически филм, които пристигнаха без проблем.
сега не знам как стоят нещата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »