Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   01-12-08 18:51

Здравейете! Имам възможност да започна като фотограф в едно добричко фотоателие което си е от доста време и има страшно много клиенти. Но аз съм уплашен от няколко неща - първо изобщо незнам какво ще представлява точно работата ми, разбрах че се снимам по сватби, балове и т.н. , друго - собственикът ще ме обучава 1 година, но иска да подпиша 3 годишен договор за работа. Някой от вас който работи като фотограф в ателие би ли ми обяснил какво представлява работата, а ако има хора от Добрич още по добре тъкмо биха ми казали за това ателие дали е добре да започна там работа (ще кажа кое е ателието на ЛС)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: marchello   
Дата:   01-12-08 19:02

Защо не седнеш с бъдещият си шеф да си поговорите какво-що? Че така обикновено има ощипани [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   01-12-08 19:06

скоро и с него ще поговоря, но исках малко мнения поне на работещи таква професия в подобни условия [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Rumi_7   
Дата:   01-12-08 19:07

Виж си условията, при които можеш да напуснеш - предизвестия, неустойки...
И най-готината работа на света да работиш, пак трябва да си знаеш правата и задълженията.
А, друго - виж в договора дали ще пише нещо за това кой придобива авторските права над снимките.

Само давам насока, не знам за какво става дума... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   01-12-08 19:10

мда на това ще обърна внимание, интересува ме самото естество на работа какво представлява?

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Davidoff   
Дата:   01-12-08 19:11

Това само работодателя може да ти каже [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   01-12-08 19:13

ти нали си от Добрич Davidoff? или се бъркам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: eVoKe   
Дата:   01-12-08 19:13

:Davidoff: [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Davidoff   
Дата:   01-12-08 19:15

Ами да речем, че съм временно пребиваващ, но за по дълго време [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: bozo   
Дата:   01-12-08 19:20

sineokiq1987,
Ключовата дума е "длъжностна характеристика"...за да не се окаже после, че за да не скучаеш трябва да пренасяш торби с цимент, примерно...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   01-12-08 19:21

хахах [smilie8] кажete ми ако знаеte нещо за ателието на подлеза на градската градина или ателието в хотел Добруджа (и двете са на един собственик) така и така си от тези среди и си доста пред мен, все ще знаеш нещо, всмисал дали всичко е тип-топ там. Имам наистина голямо желание да се занимавам с нещо подобно и все трябва да започна от накъде.



Публикацията е редактирана (01-12-08 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: stormfx   
Дата:   01-12-08 19:25

Няма такива филми като три годишни договори.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 19:29

Отиваш и снимаш...ква щяла да му бъде работата :) и от време на време ще бъъдеш лимонка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   01-12-08 19:30

еми така ми го каза самия собственик - първата година ще те обуча и после да не си заминеш ще работиш още две години. Не ме притеснява че договора е три години само да си струва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 19:33

Споко :) чувставй се уверен и се учи.
Ако ще се плашиш да не беше почвал...
Доста глупаво е това което правиш е момента в този форум.
Ще се справиш не се притеснявай [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   01-12-08 19:36

аз все още не съм започнал работа при него pd сега работя съвсем друго, искам да започна там защото тази работа ме привлича, но не съм уверен в себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: bozo   
Дата:   01-12-08 19:39

Нали ще те обучава една година, какво се плашиш...

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: djogata   
Дата:   01-12-08 19:39

"Тригодишен договор" може и да е добро, и лошо, в зависимост от условията на договора.

Защото може и да означава просто, че човека се наема да инвестира в помощник и се опитва да покаже заинтересованост и задължение към ангажимента си и така да привлече по-перспективен човек.

От друга страна, може условията да са доста "задължаващи" и той да иска да те задържи почти без право на напускане за трите години и така да не рискува да си тръгнеш точно след като те е обучил.

Естествено първият вариянт е по-добър, но вторият е еднакво вероятен... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: comorex   
Дата:   01-12-08 19:39

Кво се чудиш!
Ако шефът ти има на какво да те научи, а и ти схващаш бързо, подреждаш правилно информацията в главата си и можеш да я изпозваш, за да надграждаш знанията си - след три години ще си готов да минеш на следващо ниво.
Ако сега нямаш собствена техника и ти връчат хубава служебна, това също съвсем не е за подценяване.
Ама първо трябва да си дадеш отговор наистина ли искаш да се занимаваш с това нещо.
Иначе информацията е ресурс и никой няма да седне да те учи ей така, без ти да поемеш някакви ангажименти.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: aeobs   
Дата:   01-12-08 19:41

Не виждам смисъл млад човек да се забие в някакво тъпо фото.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-12-08 19:43

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stormfx   
Дата:   01-12-08 19:50

Имах предвид, че според кодекса на труда такова нещо като 3 годишен договор няма. Иначе е понятно защо човека би искал да го задържи след като го обучи.

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: Pineapple_Pix   
Дата:   01-12-08 21:33

Добре,благодаря ви за мненията.Ще говоря със собственика,ще видя какви са условията и ще ви уведомя за по-нататък.Все пак се надявам да започна работа там и да положа началото на моята фотографска кариера [smilie7] (извърлих се като чикия на мокър пясък) [smilie25] [smilie21] [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предлагат ми работа като фотограф - малко инфо
Автор: pc_genius   
Дата:   01-12-08 21:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladovg   
Дата:   01-12-08 22:13

Ако искаш да се развиваш в тази сфера това е една добра възможност ако пък и човека е с дългогодишен опит (стаата школа) още по добре това което ще научиш няма да го научиш на никой фото курс. Но аз гледам на предложението не като работа а като начин да научиш нещо повече да станеш по добър в това което ти харесва да правиш ,всичко друго са подробности. Желая ти успех каквото и да решиш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »