Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за съвет
Автор: imarinov10   
Дата:   29-11-08 22:43

Смятам да си направя подарак за празниците като си купя фотоапарат ама се двуомя между няколко модела ако може да ми дадете савет кой да избера... моделите са Nikon D60 AF-S 18-55 DX II - Canon EOS 1000D - i Sony DSLR A350K [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: asahi   
Дата:   29-11-08 22:44

Се тая.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: BotsRevenge   
Дата:   30-11-08 00:54

Ако ще се ограничиш до евтини китови обективи - Pentax K200D с китов обектив (или и с двата китови) е добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: hotsnail   
Дата:   30-11-08 01:02

Ами има и по-евтини Сонита ако 14-те мегапиксела не са по някаква причина задължителни.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: imarinov10   
Дата:   30-11-08 02:05

май ще зема сонито

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: Stoychev   
Дата:   30-11-08 02:08

Казват, че Никон и Канон са по-добри марки. [smilie8]



Публикацията е редактирана (30-11-08 02:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: imarinov10   
Дата:   30-11-08 02:24

да и аз така сам чувал ама като 4ета сонито е с малко по големи показатели[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: autosvet   
Дата:   30-11-08 10:41

На кое?

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: imarinov10   
Дата:   30-11-08 16:29

nikon --ISO 100 – 1600 ISO
sony--ISO100 -3200
Nikon DX format CCD 10.2 MP
sony Megapixels 14.9
nikon AF-S 18-55
sony 18-70mm F3.5-6 Lens

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: imarinov10   
Дата:   30-11-08 16:38

сони или никон това е въпроса

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: hotsnail   
Дата:   30-11-08 16:48

За конкретните модлеи Сонито е най-доброто като параметри.

Канона е изключително слабо предложение, Сони а200 е доста по-добре. Канон 450Д е добър ако имаш парички.

Никона е може би най-удобен и лесен за ползване. Пък двата обкетива 18-55 и 55-200 са прилични като качество. Лошо на Никона Д60 е че не момже да фокусира автоматично със стари модели обективи дето нямат мотор. Това е проблем понякога.

Сонитата и Пентакс и Олимпус имат вградена стабализация в тялото! Това е голямо предимство ако искаш сравнитлено евитни обективи - пример аз имах Тамрон 17-50 ф2.8 850 лева нов - за никон или канон 17-55 ф2.8 малко по-добър обектив със стабилизация е над 2500 лева.

За Сони можеш да си вземеш и друго обективи от Тамрон или сигма или Сони или стари минолта и всички ще имат стабилизация и то напълно конкурентна на никон и канон.

Накратко Никон или Сони в тоя сегмент.

Канон имат много добри апарати и обективи и т.н. ама за повечко парички. За съжаление в тоя сегмент последните години ми се срува че изпуснаха вълната .

Аз бих те посъветвал да си купиш сони А200 за 799 лева и да си вземеш обектив сигма 17-70 за 570 лева или Тамрон 17-50 ф2.8. Такава комбинация ще прави по-добри снимки от кой да е комплект дето продват обектив и апарат заедно.

Сони А300 и А350 имат много добро и смислено liveview - това е възможността да гладаш на екрана какво ще снимаш. Другите марки за сега нямат нещо смислено според мен (освен олимпус).

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: imarinov10   
Дата:   30-11-08 17:08

мерси за съвета сигурно 6те си зема сони а350 има една промоцика тука.за 300 паунда имал сам сони досега и винаги съм оставал доволен.искаше мисе да пробвам и никон ама това ше го реша като ида в магазина ?}}[thankyou] [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: geokar   
Дата:   30-11-08 17:21

Канона! Или а350 - при него автофокуса на лайввю е много бърз и,освен това, монитора се движи. Никон 60Д е "слабака на групата", няма лайв-вю, няма възможност за експозиционни редици (ауто брекетинг, с който се правят ХДР) и т. н. В момента в Германия той се продава много по-евтино от другите два и явно има защо. Допреди година Сони бяха силни в други области, обаче сега използват на практика разработките на "Коника-Минолта", която глътнаха, така че може да им се вярва!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет
Автор: geokar   
Дата:   30-11-08 17:30

П.С.Забелязал съм, че в този сайт има доста "клакьори" на Никон, които отричат канонската продукция. Специално при посочените от теб два апарата всички тестове, препоръки и информации, които излизат тук, в Германия, са в полза на Канона. (Прегледал съм повече от десет специализирани списания и знам какво говоря.) Виж ако беше Д90 - друга работа!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »