Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: kaloyan   
Дата:   29-11-08 13:59

Здравейте!

Това не е поредната "малумна" тема, просто искам съвет от хора, като вас, които се занимават с фотография и са наясно с фотоапаратите в днешно време.

В момента снимам с Canon EOS 350D, искам вече да направя някакъв Ъпгрейд, в рамките на 3000лева.
-Имам няколко Канонски обектива, както и светкавица, та ми е малко трудно да си помисля да мина на Nikon, но може и това да е вариянт.

Погледнах новия Канон 50Д, но като прочетох всички възможни форуми, останах с впечатлението че Ту го Бива, Ту НЕ...
Погледнах и 40Д, но там работата куца, с сравнение с 50Д.

Гледах също 5Д (2ра ръка, стария), но е като "дърво", адски стари неща, като процесори, Мегапискели и т.н

Въпроса ми към вас е, можете ли да ми споделите, кой фотоапарат е добър, като за такъв Ъпгрейд, няма значение дали е Никон или Канон, просто да се събира в цената.

П.С Моля, да не поствате мнения, които не са свързани с темата, сериозен съм!

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: Георги   
Дата:   29-11-08 14:00

ъпгрейдни оптиката най-добре

че онова дърво с калпава оптика е още по-голямо дърво

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: kaloyan   
Дата:   29-11-08 14:02

Снимам с 50мм/1,8 II , 75-300mm 4,5 като обектива към него не го броим.



Публикацията е редактирана (29-11-08 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: darksorrow   
Дата:   29-11-08 14:02

какво ще се снима?

това за "адски старите неща" принципно се прокламира от една определена група хора, да ти кажа... ако не снимаш натегнат спорт и не ти трябват к/сек камерата е предостатъчно бърза, а като картинка все още не са много цифровите дигиталки в лайка формата, дето го бият осезаемо.



Публикацията е редактирана (29-11-08 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: apollo   
Дата:   29-11-08 14:03

Направи лек финансов ъпгрейд от 350Д на 20Д и останалото премисли за обективи. В края на крайщата важна е крайната картинка а не тялото [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: Георги   
Дата:   29-11-08 14:03

с тези три обектива каквото и тяло да купиш все ще ти се струва зле [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: kaloyan   
Дата:   29-11-08 14:04

Предимно не съм фен на репортажни снимки, включващи Спорт.

Най-много ще се снима: Пейзажи, портрети и друг художествен стил.



Публикацията е редактирана (29-11-08 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: darksorrow   
Дата:   29-11-08 14:04

5д е твоят апарат, за мен лично поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: darksorrow   
Дата:   29-11-08 14:05

ау, сега видях обективите...

като Георги [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: kaloyan   
Дата:   29-11-08 14:07

За обективите ясно, въпроса е, че тялото ми започна да дава много проблеми, като досадните ерори например, тялото е на близо 3,4 години, направо изцеден от снимане.

И на мен ми се лепнаха очите на 5Д, но функциите не ми харесват, със сравнение на другите фотоапарати, доста "стар" ми се вижда, в крайна сметка, за това пуснах темата, да ми стане ясно, че ми се запали главата вече :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: kaloyan   
Дата:   29-11-08 14:08

Да речем, че имам обективите, какъв фотоапарат ще ми препоръчате и защо ?

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: apollo   
Дата:   29-11-08 14:10

Да кажем че 200-250лв. отидат за ъпгрейд към 20Д то останалите 2750-2800 може да ги похарчиш за хубави обективчета [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: darksorrow   
Дата:   29-11-08 14:10

ще се изроди в малоумни спорове, както обикновено.

5д снима чудесно. ако искаш функционалност - никон. д700 е стахотен апарат с много добра картинка, макар и не осезаемо по-добра от тази на дъртото 5д, но като функции е много напред. преценяваш си какво искаш, щом си достатъчно в час за да четеш спецификации, едва ли някой наоколо ще може да ти каже какво ще е най-добре за теб.

гледай обективите, това бих ти препоръчал. с кофти оптика и на най-функционалното и перфектно като картинка тяло, все ше е зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: apollo   
Дата:   29-11-08 14:14

17-40L
70-200 4L
1.8/85
100/2.8 macro

Стига да не държиш да е ново с гаранция ще е прилично-завършен комплект а ше залепне хубаво на едно 20Д [smilie3] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: Георги   
Дата:   29-11-08 14:17

остай го

той си мисли че като си вземе 50д или никон д300 и всичко ще литне с тези евтините стъкла


да вложи още 3 бона за лъскаво тяло, и поне следващия път като тръгне да купува ще се замисли първо за оптиката [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: kaloyan   
Дата:   29-11-08 14:22

Сега ще ми се карате ли ? Не си мисля нищо подобно, фотоапарата ми прави проблеми, искам да го заменя, питах какъв вариант е добър и чух разумни мнения.

Благодаря на apollo за подбора на обективи.

към Георги, ако си мислех подобни неща, щях да си взема не 50Д, а МаркIII, но все пак ти Благодаря, за по-горните ти мнения, оценявам го.



Публикацията е редактирана (29-11-08 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: kolcho   
Дата:   29-11-08 14:24

kaloyan написа:

Предимно не съм фен на репортажни снимки, включващи Спорт.

Най-много ще се снима: Пейзажи, портрети и друг художествен стил.
.........................

Ако е наистина така - един добър избор е 5Д. Цитираните от теб "недостатъци" с оглед на спокойния стил на снимане, който предвиждаш, са незначителни.
В същото време - на новите модели нисък клас ФФ на Канон, Никон и Сони тепърва ще им се налага да доказват предимството си пред добрия стар 5Д в областта на получените изображения. В областта на техническите възможности те са по-напред, но картинката......, хе, хе - има да се случват доста конфузи именно с картинката, защото, макар и остарял технически, 5Д е страхотен именно в крайния резултат[smilie3]
Предложението на колегите да вложиш съвсем малко пари в някое запазено 20/30Д , а с останалото да ъпгрейднеш сериозно оптиката си също не е за пренебрегване.
Ти решаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: pc_genius   
Дата:   29-11-08 14:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: ogimag   
Дата:   29-11-08 14:32

40Д

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: vladovg   
Дата:   29-11-08 14:45

kaloyan така не става иди до някой магазин хвани в ръчичка телцата снимаи гледаи сравняваи 2 нощи не спи и накрая ше си избереш според мен 20 30 D е добър скок и другото вложи в стъкалца [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: djart   
Дата:   29-11-08 15:08

Снимам с 350Д и апарата няма грешка, обективите също, но помня, че преди, когато питах за съвет, хората тук ме посаветваха да мисля, повече за стъклата и да обърна по-голямо внимание на тях и не толкова на тялото [smilie24], Мисля, че за скок на др. апарат по осезаема разлика в картинката ще видиш с 5Д и +- 2 обектива незнам, защо трябва да те притеснявта толкова допълните и по-нови екстри като мега пиксели или процесори ( по-бързи) при положение, че на пейзажите не им трябват, кой знае какви нови екстри ( поне аз така мисля ), с 20Д мисля, че няма да е толкова осезаема картинката ако естествено не е с хубави обективи и ето пак се достига до опитката. Щом имаш проблеми с 350Д, вземи по възможност най-запазения апарат 20Д, 30Д или 5Д и си вземи обективите, които хората са описали по-горе. За пейзажите си вземи филтърчета.., градиенти.. статив ако нямаш.. Успех с покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: hash   
Дата:   29-11-08 15:10

Кажи какво не ти достига в сегашната система, за да получиш адекватен съвет. Ако просто тялото ти дава грешки си вземи друго 350Д или 20Д.

За мен продай всичко, което имаш и купи на старо:

20Д/30Д
17-40L
70-200 4L
1.8/85

Трябва да влезеш в бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: pc_genius   
Дата:   29-11-08 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: Pavel   
Дата:   29-11-08 15:18

Аз съм с Никон, но ако минавах на Канон бих си взел:
40D - 1200-1300 лв
Tokina 11-16/2.8 = 1150 лв, нов модел е и втора употреба надали ще намериш
Tamron 17-50/2.8 - втора ръка е 650-700 лв
Canon 70-200/4 - това не го знам [smile]

Естествено като разпродадеш всичко което имаш в момента.



Публикацията е редактирана (29-11-08 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Ъпгрейд от Canon 350D на ... ?
Автор: Orlin   
Дата:   29-11-08 16:28

Ами и аз имам да ъпргрейдвам от 350Д. А и мой познат вече ъпгрейдва.

При обективите, които пишеш - трябва първо за тях да се замислиш. И там да подобриш нещата, тялото не го мисли толкова.
Варианти:
- Оставаш на 350Д и купуваш хубави обективи.
- Купуваш 20Д/30Д/40Д в зависимост от бюджета и хубави обективи
- Скачаш на 5Д и хубави обективи.
Разбира се, остава и възможността да продадеш всичко и да минеш на друга марка.

Ако държиш на качествена картинка и не те притеснява малкият екран и стария процесор - 5Д. Ако държиш на ново и лъскаво - 40Д/50Д.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »