Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Панорама. Голяма панорама. Много голяма панорама!
Автор: didesignbg   
Дата:   26-11-08 15:37

http://photoartkalmar.com/ZOOMIFY/Vienna.html

Много ме впечатли тази панорама.
Не е най-голямата, но е съставена чрез смесване на няколко снимки за постигане по-голяма дълбочина на рязко изобразено пространство.
Съставена е от 349 изображения (направени от 729 снимки)
93398 x 26821 пиксела
Снимано с Канон 5д и 300/4 + Nodal Ninja 5, събрано с PTGui.

Сайта на автора

Отговори на това съобщение
 Re: Панорама. Голяма панорама. Много голяма панорама!
Автор: graphic   
Дата:   26-11-08 16:30

много яки неща [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорама. Голяма панорама. Много голяма панорама!
Автор: Sumuelll   
Дата:   26-11-08 19:02

didesignbg изненадън съм че точно ти пускаш темата. Гигапикселните изображения са отдавна на пазара...
опс поправка [smilie5] и аз не бях виждал 2.5Гп инак планирам отдавна да сложа такава панорама в сайта си, бях отделлил секция за това, инсталирах Zoomify но по 'практически' причини оставих този 'гъдел' за друг ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорама. Голяма панорама. Много голяма панорама!
Автор: freeridefen   
Дата:   26-11-08 19:38

Много е яка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорама. Голяма панорама. Много голяма панорама!
Автор: IDA   
Дата:   27-11-08 14:43

И аз съм изключително впечатлен от панорамата, особено от факта, че при увеличение на отделни отсечки от нея, се вижда детайл, който по никакъв друг начин не би могъл да се види.

Все пак има нещо, което не разбирам. Как може такова едно изображение да се види в реалния му размер? Ако е в някакво панорамно кино, по какъв начин може да се прожектира такова изображение на екрана му? Ако се отпечатат всичките 349 изображения и се съшият в някакво пано, от какво разстояние ще трябва да се гледа, за да се види цялото и в този случай, колко от този детайл ще може да бъде видян с просто око?

С две думи, не ми е много ясен смисълът от това начинание.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорама. Голяма панорама. Много голяма панорама!
Автор: Orlin   
Дата:   28-11-08 08:55

Ами проста сметка:
При отпечатване 300 пиксела на инч, ще се получи плакат 8/2 метра. Съответно за да го гледаш хубаво трябва да си на около 10 метра от него, тогава детайли няма да виждаш, но ако искаш - приближаваш се на 10 сантима от плаката.
Това разхождане напред назад се спестява от софта, който е използвал автора. Това е и смисълът на начинанието - да може да се избере част от една голяма панорама и да се разгледа в детайли.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорама. Голяма панорама. Много голяма панорама!
Автор: IDA   
Дата:   28-11-08 13:46

Или да се ползва бинокъл :-). Орлине, благодаря.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »