Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Егото на фотографа.
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-08 23:17

Случвало ли ви си е да си кажете ,че не ставате?
Че,нямате поглед ...нямате талант дори мъничко...
Кое ви кара да продължавате напред дори и безмислено...

Да някой от вас снимат за удоволствие и не ги интересува дали кадрите им стават за нещо.

Случва ли ви се да направите добър кадър,да получите похвала от талантливи хора...и да си кажете еее значи не съм толкова зле...а след това да потънете в дупка и отново да се питате дали имате поне мъничко талант..и уникалност във вашите кадри...

Поствам това защото аз често си задавам тези въпроси.Знам ,че техниката не е от особено значение...дори никакво ,за това по добре да не говорим за нея...

Нека поговорим за идейте..за креативноста и за дупките и липсата на идей и муза....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: danbi   
Дата:   24-11-08 23:20

Музата е важен компонент, без муза не става. Не се пали искричката...

Но само с муза също не става. Ако няма какво да се запали и дузина музи напразно ще се мъчат.

Хората отдавна знаят, че перпетуум мобиле няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: apollo   
Дата:   24-11-08 23:20

Абе тия от Канон ще вземат ли накрая да поставят копчелъка за он/офф на правилното място [smilie8] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-08 23:22

apollo държа на хумор :) особено като става дума за канон.
Но нека не спамим тук ...
Съвсем сериозно съм поднесъл темата.
Просто при мен е като вълни.
Понякога чувствам ,че всичко се осмисля ,а понякога ми идва да си засиля цялата техника в базара и да си купя джанти за колата (в кръга на шегата)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: hotsnail   
Дата:   24-11-08 23:26

Ами ПД аз съм така също няма погледа може би почти сигурно даже.

Ама секефя на техниката и да ти кажа доста хитирнки понаучих - портретче как става, макро, архитектурка, композиция, други дреболии дето преди не ми правеха впечатление.

Та това ме кефи.


http://212.36.3.59/site_pics/116/t_1166729398_foggy.jpg




http://212.36.3.59/site_pics/191/o_1196003905_PICT0034-3.JPG




http://212.36.3.59/site_pics/196/t_1204393006_PICT0226.JPG



А тая по-долу много си я харесвам ама не я пускам за гласуване да не се разочаровам [smile]


http://212.36.3.59/site_pics/179/o_1224275577_DSC04245retouch.JPG



Аз мисля съм в между категорията Бабе и категорията олигофрен от класацията на Кен Рокуел. (ама той да знае къде е в моята класация...)


Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: pc_genius   
Дата:   24-11-08 23:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: danbi   
Дата:   24-11-08 23:29

Няма да говорите лошо за Кени, ей! [smilie9]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

pd, полза да си купиш джанти няма. Ще се обезценят по-бързо от DSLR-a и даже мангалите няма да ги искат за скрап.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-08 23:34

Еми да но на мен ми е такъв характера ,че искам да съм добър в това което правя и правя всичко възможно за да го постигна.
Ест фотографията ми е хоби и не отделям толкова огромно време...
Имам 10-на книги в нас.
Отделно 5-6 гб видео уроци за цс3...

Но теорията няма нищо общо с таланта.
Тя просто помага да постигнеш крайната цел.
НО ако нямаш идея и това няма да ти помогне.

Снимам сериозно от почти вече година.
И за този малък период мисля ,че съм се развил достатъчно.
Но от тук нататък какво?

за 1 г мисля ,че имам общо 5-6 сериозни кадъра.
Около 10-на дето стават и всичко останало е по скоро талаж...

Което е обесърчаващо...особено като гледам колеги как всеки кадър им е добър колкото моят най добър ,че и в пъти повече :)

Чуствам се бездарен в такива моменти [smilie2]

НО имам някакво вътрешно чувство ,че ще ги настигна [beer] .
Чувствам ,че мога но рядко просто си давам зор да го покажа....
Странно нещо....

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: Lalinda   
Дата:   24-11-08 23:35

За какво да СТАВАТ кадрите?
[smilie10] [smilie18] [smilie10]
Разбира се, че не стават.

Постоянно ми се случва да смятам, че ничии кадри НЕ СТАВАТ.

Случва се след всяко посещение на нефотографска и дори на фотографска изложба.
[smilie6]

Не е спам.

Фотографското вдъхновение е доста мижаво по сравнение с това на останалите артисти. Затова и резултатите са едни такива... мижави.

Музите пък често ги гледаме разсъблечени и е повече от ясно, че и те не стават... Мии...

Сещам се за думите на моя приятелка, която още преди десетина години, при появата на цифровите фотоапарати, ми намигаше, че ще се появи ново крило на течението за всестранно развитата личност, в което мнозина ще смятат, че използването на фотоапарат ще се смята за покрит норматив за културно извисяване... Миии...

Ако няма какво да кажеш, не би могъл да го кажеш и с фотоапарат.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: rapt0r   
Дата:   24-11-08 23:41

Не забравяй практиката ПД,това което може да научиш от "проба-грешка" неможе да ти го дадът нито фотолитературата,нито уроците на ПС-то ,важното е ,че имаш мерак!
Мисля ,че трябва да обменяш опит от колеги,да ходиш по пленери да си сверяваш часовника с другите,а пък и година си е прекалено малко време за да станеш добър.....поне аз така си мисля!Поздрави и не се сдухвай за глупости![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-08 23:44

Lalinda чесно да ти кажа има истина в думите ти.
Особео в тези:
"че използването на фотоапарат ще се смята за покрит норматив за културно извисяване... "

Виж и ти си прав ....
Но има хора който наистина успяват да говорят чрез това и наистина внушаваи или казват нещо.
Малко са...но ги има...

Не съм съгласен ,че фотографското вдъхновение е мижаво :)

Има хора който просто немогат..не са този тип,не усещат нещата по този начин :)
И за тях най малкото вдъхновение е нещо ....

Има хора с по разчупено мислене и идей..мисля ,че те трябва да се ценят.

Аз лично за това не обичам модната фотография.И всичко което би могло по някакъв начин да е нагласено...
И нагласена фотография може да говори....но това не е умение да уловиш момента.

Аз в момента снимам сам нагласени неща.По рядко непринудени :)
Но си падам адски повече по вторите.

ЗА това искам да ставам птичар..донякъде...там се искат други качества.Може би там ще намеря смисъл да снимам любимите си животни и да ги показвам на хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-08 23:53

Ето няколко мой любими кадри.
Който са някак са образец какво бих искал да снимам.


http://www2.imgshare.eu/i/41V63384.jpg




http://www2.imgshare.eu/i/16n63422.jpg




http://www2.imgshare.eu/i/6tn63490.jpg




http://www2.imgshare.eu/i/ib763531.jpg




http://www2.imgshare.eu/i/MRL63560.jpg




http://www2.imgshare.eu/i/wnM63602.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-11-08 23:54

Половината са с турбо сапунерката ми бившата.

Като цяло...слаба работа [smile]

Стига за мен :)
Споделете :)Или никой няма такива проблеми?



Публикацията е редактирана (24-11-08 23:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: danbi   
Дата:   25-11-08 00:12

pd, всички имаме таива проблеми.
който твърди че ги няма, или засега е имал късмет, или е лицемер.

аз пък имам друг проблем [smilie5] тоест, веднага ми хрумна "да ти имам проблема". толкова много обичам да снимам, че като ме прихване музата мога да снимам по няколко дни подред (нормално 3-4) и след това имам няколко хиляди кадъра, които просто нямам възможност да прегледам дори. гледам ги обикновено месеци по-късно.. с друга емоция, с друг поглед. някои от тях харесвам, други не. и това е на вълни.

c'est la vie, както казват французойките [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: e.stanev   
Дата:   25-11-08 00:53

The same sh#t with me... Много е странно, и при мен е на вълни, малко като в критическата[smilie8]

Абе оттърване няма то е ясно...таз болест е до живот.

Аре да лягам, че утре ще ставам рано...


Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: tantris   
Дата:   25-11-08 00:58

Аз пък изначало мразя фотографията[smilie10]



Публикацията е редактирана (25-11-08 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: chris73   
Дата:   25-11-08 01:14

Ами аз с времето съм разбрал, че ме бива повече техничарски, отколкото артистично... Понеже съм тотално амътьорче, а по професия инженер и програмист, не правя от това трагедия, явно някои хора си имат виждане/светоусещане, което аз нямам...

За това мисля да експериментирам в по-техничарските раздели на фотографията, като скоростна, астро, инфрачервена и др., а иначе макрото ми е мания, което може да се види и от профила ми...


http://212.36.3.59/site_pics/194/r_1187947270_P1120480sm.jpg



http://212.36.3.59/site_pics/104/h_1184689137_pr3_P1080543_140k.jpg

Другото, на което мисля да наблегна, е постепенно да се оборудвам по-сериозно, също така и на по-професионалната и старателна постобработка, които гледам тук се ценят...



[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-11-08 01:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: недялко_М_цанев   
Дата:   25-11-08 01:45

Когато колата ви затъне в преспа не пробваите с педала на газта.Само ще се окопаете по-зле.

Като си в криза не се пъни - ще се смачкаш още повече.

Цигара време, разговор по телефона и нещата може да не ти се видят чак толкова изпуснати.

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: burningice   
Дата:   25-11-08 08:54

Не ставам за фотогораф, снимките в профила ми го доказват, имам техника, нямам поглед, но ми харесват планинските пейзажи в България- само за това мъкна техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: bilbobaggins   
Дата:   25-11-08 09:29

Ама какво толкова страшно има че ищаха е на вълни...
Не снимаме ли за кеф, няма смисъл да си мъкнем техниката (за любителите де).
Не ви ли е приятно, като не ви се снима, да седнете пред РС-то, да си отворите една директорийка от архива ви със снимки и да си погледате, да се спомните нещо; след 2-3 дена (седмица) пак ще ви дойде... ищаха де [smile].
Не вярвам да има човек който всеки ден става с намерението да снима, да прави шедьоври, и при това с такъв интерес, че нищо друго да не го интересува.
[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: livinginchaos   
Дата:   25-11-08 09:45

Снимам си за кеф... сериозна професия още нямам, но не съм се и замислял да бъде фотография. Обикновено когато професионалисти ми гледат снимките винаги има за какво да се закачат и да кажат не стават, не че аз мога да кажа, че стават за нещо... Но на мене както и на моите приятели те си носят запаметената емоция от някаква случка... И то за това е фотографията - да запаметява емоции - който умее ги хваща по-добре, който не... допълва със спомени [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: roger   
Дата:   25-11-08 09:58

Чудя се защо очакваш оценката на "големите", за да се вдъхновиш отново!?! Мислиш ли, че те чакат нечия оценка, за същото!?!?

Като всяко изкуство и фотографията е въпрос на лично усещане. Аз мисля, че всеки си е задавал твоите въпроси в някакъв етап. Трябва да си по-уверен в себе си.

Бих те посъветвал, когато изгубиш вдъхновение да пробваш следните варианти:

1. Потърси вдъхновение в нещата, които харесваш извън фотографията - филми, спектакли, природа, приятели и т.н.

2. Ако все пак знаеш какво точно искаш да снимаш, виж дали имаш всичко необходимо, за да направиш кадрите, които искаш - теория, техника /това, че имаш 6ГБ уроци незначи, че си научил всичко необходимо :)/

3. Търси вдъхновение от съфорумците - аз си имам любими автори, които непрестанно ми показват как нищо незнам, но и ме карат още повече да се възхищавам на фотографското им майсторство и фотошопските им умения. Вярно е, че повечето от тях никога няма да разкрият тайните си, но това още повече ме амбицира.

4. Не на последно място - имай търпение. Научавай нещата едно по едно, но ги научавай добре. Една година наистина не е много време.

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: sirkhann   
Дата:   25-11-08 10:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: Orlin   
Дата:   25-11-08 10:15

PD, винаги съм се възхищавал как почваш всяко изречение на нов ред, че дори и от време на време прескачаш. Аз така не мога. Нямам талант.

Иначе - НЕ, не ми се е случвало да си мисля, че изобщо ама дори и мъничко нямам талант. Щото мъничко имам, колкото толкоз. И понеже снимам за удоволствие МЕ интересува дали кадрите ми стават за нещо и ДА, приятно ми е да получа похвала от знаещи хора.

Обаче НЕ, не изпадам в дупка, пак защото снимам за удоволствие и изобщо не търся уникалност в моите кадри, защото такава НЯМА.

Ама това не ме притеснява, защото пак ще припомня, че повечето пиеси на Шекспир са нагло изкопирани от други автори, той също е писал за удоволствие и е бил смятан за среден, но неблестящ автор на времето. За което не му е пукало особено.


Отговори на това съобщение
 Re: Егото на фотографа.
Автор: asahi   
Дата:   25-11-08 10:23

Талантът не е нещо, дето човек може да го осъзнае за себе си. Виждаш нещо, чувстваш го, снимаш и предаваш чувството. Ако стане - стане. Имам тонове снимки, дето не стават.

По-големият проблем ми е, че нямам време за шляене и снимане.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »