Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко тестче
Автор: Akeyzerr   
Дата:   24-11-08 21:04

Преди малко започнах да правя тестови кадри на обективче, което пуснах в базара по-рано този следобед. Това, което тръгна като тестови кадри се превърна в малко сравнение на 3 обектива:
Canon EF 24-70/2,8 USM L
Canon EF 70-200/2,8 IS USM L
Canon EF 70-200/4 IS USM L

Предоставям тестовите кадри за всеобща дискусия.

Част първа - 70мм:
http://tranz.it/load.php?id=VNm6Sz5pgAX3jgUP191716


Ако има интерес, ще направя още тестове.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тестче
Автор: Akeyzerr   
Дата:   24-11-08 21:05

За първи път правя подобни тестове и сравнения, защото до сега не ми се е налагало, а сега просто ми стана интересно.

Не претендирам за нищо, просто давам материал за коментари :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тестче
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-11-08 21:10

Тези обективи не са нови. Дори новият 4 ИС е вече достатъчно тестван.

Какъв е смисълът от това упражнение? Нима ще видим нещо по-различно от това, което сме виждали до момента? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тестче
Автор: Akeyzerr   
Дата:   24-11-08 21:22

За мен смисълът бе да видя кой обектив, който притежавам, каква рязкост има при еднакви условия.
Писах, че не претендирам за нищо, просто споделям файловете, без да давам оценка. Предоставям възможност всеки да види каквото поиска, затова давам RAW-ове, а не crop-ове. :) С най-добри чувства.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   24-11-08 21:27

Там е номера, че 24-70 и 70-200 въпреки че имат обща 70мм дължина, не се ползват за едни и същи неща - тоест условията не са еднакви.

От една страна тестове се правят от статив, от друга често при снимане не се ползва статив. Всеки който е снимал достатъчно знае че на практика много условия скапват остротата и реално оптиката много рядко е ограничаващия фактор.

Например при снимане на хора, IS-то ще бие другите два въпреки че е по-бавен с една бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тестче
Автор: Akeyzerr   
Дата:   24-11-08 21:38

Точно затова никога не съм се интересувал от подобни сравнения, но сега просто ми стана интересно :)

Снимах от статив, с 40D и две импулсни ламби :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тестче
Автор: pc_genius   
Дата:   24-11-08 22:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тестче
Автор: stzz   
Дата:   24-11-08 22:07

Доста теми с проблемни обективи се извъртяха, а от друга страна в базара се предлагат подбрани бройки та си мисля:
добре е да си имаш база данни с някоя тестова табличка за да знаеш какво купуваш, за не малко пари обикновено.

Akeyzerr
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тестче
Автор: compur   
Дата:   24-11-08 22:24

аз затова преди време пуснах линкове за обективи, подкрепени със снимки от хора от цял свят. ма нещо потъна бързо-бързо!

Отговори на това съобщение
 Re: Малко тестче
Автор: sheriff   
Дата:   25-11-08 11:26

Тъй като гледам - 70-200/2,8 не е по-мазен от 70-200/4, а що не направи и с двата кадри на ф4? 24-70 май му е избягал фокуса?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »