Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 снимки за албум на клас
Автор: legop4o   
Дата:   24-11-08 18:43

100% съм сигурен, че имаше такава тема преди, но не мога да я намеря.

Въпросът е следният - 12ти клас искат да си направят албум със снимки за спомен. Обърнали се към някого, искал им по 60 лева на човек, предполагам за снимките + оформлението и печата. Видяло им се солено, сега търсят някой да им направи само снимки, сами щели да се погрижат за останалото. Обърнаха се към мен. Като се вземе предвид, че не си изкарвам хляба с това, а съм и ще си остана аматьор, каква цена приблизително трябва/мога да им искам според вас за нещо в рамките на 40 кадъра (стандартен класически портрет на всеки от класа и няколко общи), бърз ретуш и един празен диск с всичко това? Също така, на какво ниво се очаква да са снимки от този род? Т.е. ще свърши ли работа нормален светъл ден в комбинация с прозорец и рефлектор?

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: MarinY   
Дата:   24-11-08 18:54

legop4o, предполагам, че доста професионалисти споменават роднините ти с тази тема. Това е малко въпрос за професионална толерантност. Нарича се дъмпинг.
Когато не си професионалист, не питай за пари (още повече тук). Направи го за почерпка, за тренировка, за кеф. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: a.buhchev   
Дата:   24-11-08 18:57

Солено им е да поканят добър професионалист, за да имат хубав спомен за цял живот, а иначе не им е солено да пръснат един куп пари за екстравагантни тоалети, коли и други подобни, за да се покажат какви са гъзари.
Да се снимат там със сапунерките[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: boncho_marinov   
Дата:   24-11-08 19:01

Като не си вадиш хляба с това , направи го за идеята и си носи отговорноста. И успех!

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: naik   
Дата:   24-11-08 19:02

Да се снимат с джиесемките-безплатно е [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: legop4o   
Дата:   24-11-08 19:11

Е, казах "цена", не "пари", нали? [smilie8]



Публикацията е редактирана (24-11-08 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: MarinY   
Дата:   24-11-08 19:26

legop4o каза: "... в рамките на 40 кадъра (стандартен класически портрет на всеки от класа и няколко общи), бърз ретуш и един празен диск с всичко това ..."

Мнението ми е на аматьор - Това значи за няколко часа минимум 200-300 кадъра, Един, по-скоро два дни селекция и ретуш.
Сложи си часовата ставка на парите, които си докарваш от основната работа с малка корекция нагоре или надолу, в зависимост от това, на какво наблягаш (удоволствието от снимането и времето прекарано с "моделите" или "коледа наближава и трябва да пазарувам").
Умножи по изразходваните часове ... и готово![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: PieroBG   
Дата:   24-11-08 21:12

Някъде из форума имаше тема - зов за помощ от младоженци! Търсеха някой да им ретушира снимките от сватбата. Има една много хубава поговорка: За грош петел, за грош пее!

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-11-08 21:17

За 60 лева на човек могат да получай най-много посредствен резултат. Нищо повече.

Ако им е солено - да им е сладко! [smilie3]

В онази тема споменах, че качественият печат надминава тази сума.
Да не говорим за времето на фотографа, уменията му и т.н.

В България схващането за "професионален фотограф" е човек, който знае от къде се пуска апаратът и кое копче се натиска, за да стане снимката и накрая взима пари за тази работа.

Който е на това мнение, ще му е солена сумата от 60 лева.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   24-11-08 21:17

Защо всеки приема по подразбиране онзи който им е поискал 60лв за професионалист?

За плюене не са хората които си признават че ще свършат аматьорска работа за аматьорски пари, а тези които се правят на велики, вземат голям хонорар, но наснимват такива снимки, че на клиента вече не му се и ще да погледне 'професионален' фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: Sumuelll   
Дата:   24-11-08 21:25

Основно перо в работата ми /сайта ми/ е отделено на тия юнаци... казват че са неблагодарни и некомпетентни... знам ли... знам само че определено ми става тъпо когато някой каже че техен съученик ще им прави албума от край до край. Пустото му не съм видял до сега нещо сполучливо от такива приумици. От друга страна е на нивото на едно 50% от тези албуми които съм виждал че са изработени от колеги които и те се изхранват от подобни проекти. Въпроса обаче не е ли да се надскочи общото ниво, защо инак си купуват рокли със Сваровски или защо навъртат над 1000км да ходят до Асеновград и други дестинации за рокли и кУстУми? Ако някой им покаже неще по-добро, оп цената била висока... питам аз: какво им е предложил човека за 60лв? 1,2 или 10 снимки, албум тип меню или фотокнига, стилен дизайн с 2-4 снимки на човек на страниците или снимка на ученика с размер 13х18 и на листче хартия долу е изписано името му... че и някакво мото + зодиакален знак. Марти много точно го е писал над мен, инак аз само ще кажа че колега за 2лв на ученик е снимал по твоя начин миналата година... моето мнение съвпада на 100% с Марти.
Инак като цяло си продължавам да поддържам тезата че има такива които търсят албуми според цената и според качеството и че все повече ще се плаща в БГ за качеството.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: bozo   
Дата:   24-11-08 21:37

legop4o,
Абе снимай ги. За 50 кинта всичките, или колкото ти върже. Е, после като видят албума от 60лв на човек от другата паралелка - е няма да е същото, ама нали се гони цена, не качество...

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: djogata   
Дата:   24-11-08 21:46

Малко на майтап може да прозвучи и не знам дали "профитата" ще се съгласят.

Предполагам сте познати/приятели с тези 12-класници. Защо не говориш с тях примерно да си избереш един хубав статив (ако нямаш де) и някаква друга фототехника, която си нямаш, и която може да е полезна за снимането на такива снимки (външна светкавица, и т.н). Те събират пари за техниката, купуваш, ползваш я за снимките, после си остава за тебе и така [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: bozo   
Дата:   24-11-08 21:53

djogata,
Да, прекрасна идея. На същия принцип могат да се спестят и пари от зъболекар..примерно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: sokola   
Дата:   24-11-08 22:11

Ако legop4o снима по предложението на djogata след заснимането на няколко класа ще има стативи,светкавици,множество обективи, апарати и др.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: stzz   
Дата:   24-11-08 22:34

djogata,
[smilie24]

И не бих се изненадал, ако любител-ентусиаст се справи по-добре със задачата.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: djogata   
Дата:   24-11-08 22:45

Bozo, не казвам да не си вземат професионалист - ама те така и така са решили да минат на евтиното - еми тогава човека хем може да извлече нещо полезно, хем да не се прави на професионалист и да вдига очакванията [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: asahi   
Дата:   24-11-08 23:05

За 60 лева и 30 гарантирани продажби бих направил албума. За по-малко - няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: legop4o   
Дата:   24-11-08 23:20

djogata, наистина добра идея, но в крайна сметка реших да го направя като услуга. Принципно парите значат отговорност, не би ми било приятно да им взимам пари така или иначе. А и кой знае, може да има някоя хубава гимназистка [smilie21] За модел, не за друго...[smilie18]

п.с. вариант е да ги навия да наемат някое студио за един следобед и поне да станат като хората снимките... така и на мен ще ми е кеф, и на тях



Публикацията е редактирана (24-11-08 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: asahi   
Дата:   24-11-08 23:30

Нямаш си на идея какъв таралеж си слагаш в гащите.

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: djogata   
Дата:   24-11-08 23:32

60 лева на човек - може, ако албумът (самата книга имам предвид) е с добро качество, и вътре има 30 хубави снимки формат А4 [smilie7]


Навремето в моя клас си направихме такъв албум. Не съм го гледал от 5 години, но пък лицата на хората, които си заслужава да си ги спомням (това са доста хора от класа ми) и досега са в главата ми. Така че не знам за мене доколко си е заслужавало да имам такъв албум, но и не съжалявам за 10-те или 15 лева, които струваше тогава (преди 8 години)

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: bozo   
Дата:   24-11-08 23:54

djogata,
А4 върви по 7-8 кинта, говоря за читаво копие...Иначе бозата е по-евтина. Масово се бръмчи на 13х18 в картонени корици с джобчета от целофан...
Ако си навит ще ти дам 60 кинта да ми завъртиш албум с добро качество (да не са картон кориците, поне изкуствена кожа, самозалепващи страници, обков на ъглите), вътре с 30 хубави снимки А4, но...но ти ще направиш сесията за албума, както и дизайна после. Навит?

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: vladod   
Дата:   25-11-08 00:25

legop4o , чак ще ми е кеф да гледам после как те шибат по приятелска линия целия клас и родителите им [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: gecata   
Дата:   25-11-08 10:06

Ауууу, обичам такива теми $$$$$$$$$ [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (25-11-08 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: снимки за албум на клас
Автор: comorex   
Дата:   25-11-08 10:40

Снимай гимназистките без пари! [beer]
А от гимназистите вземи по 100 кинта! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »