Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Няколко въпроса от начинаещ
Автор: snoopcho   
Дата:   23-11-08 19:40

Здравейте понеже скоро мисля да си взема едно Никонче Д80 та имам 2 въпроса ...

1вия е ... Препоръчаите ми някаква карта (може да е много тъп въпроса но наистина не знам коя карта става и коя не ... знам че е СД но ... ) да е 4 гигабаита но да не е някаква специална ... имам впредвид нещо обикновенно и евтинко ...


2рия е - Понеже гледах сенници ... има някои доста скъпички ... та се спрях на този модел http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=44&product=2378&show=additional#slides-pane-0
Евтин е ... (и точно този модел ме кефи , а не другите обикновенните ) та за 21 лв ще ми свърщи ли работа подобен сенник или ? ако се зима трябва да се зима нещо скъпичко ?

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса от начинаещ
Автор: asahi   
Дата:   23-11-08 19:43

Купи си евтина карта с максимална гаранция. Другото не те ползва.

Сенникът се избира според обектива. Ако звъннеш в Павилиона и кажеш какъв ти е обектива ще ти кажат дали става сенника.

Други съвети: Купи си книжката "На фокус" от Павилиона (10 лева) и/или посети курс по фотография (2 седмици, 150 лева).

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса от начинаещ
Автор: vlex   
Дата:   23-11-08 21:01

Естествено можеш да вземеш и сандиск сдхц клас6 екстрийм3 - ще е по-бърза, но се съмнявам да намериш съществени разлики [beer]

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса от начинаещ
Автор: snoopcho   
Дата:   23-11-08 21:13

точно това викам че не искам таква ... предложете ми модел на евтина 4 гб моля ?

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса от начинаещ
Автор: bordon   
Дата:   23-11-08 21:29

За картата послушай asahi - вземи си евтина карта и голяма гаранция. Сега цените на картите падат и ти ще имаш по-голям избор.
Ако искаш, можеш да се спреш на варианта вместо 1 от 4 Gb да си купиш 2 от по 2 Gb. Знам, че излиза малко по-скъпо, но ако едната се повреди / дано не се случва [smile] /, ще си работиш с другата и няма де имаш толкова голяма загуба на снимки. [smilie5]
А за сенника - като си купиш Д 80, с него ще си вземеш и обективи /предполагам не е само тяло [smilie11] /. Та към обективите би трябвало да има и сенници. Новите ги продават така, а също и в БАЗАР-а повечето предложения са с тях. [smile]
Иначе, не всеки сенник става за всеки обектив. По-нагоре е казано.
Сенника върши работа през цалата година и не ти трябва нещо много скъпо. Всъщност неговата фунция е по-различна от това, което явно си мислиш. Защото ако ти се наложи и нямаш сенник, може спокойно да използваш и твоята ръка със същата цел.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса от начинаещ
Автор: vlex   
Дата:   24-11-08 03:00

Не си писал нищо конкретно. SD=Secure Digital, SDHC=Secure digital high capacity с една дума - ужким събира повече информация - как като е все същия капацитет не ми е ясно, ма нейсе. Може би има по-голям капацитет на някъв буфер и затова е по-бърза - знам ли [smilie11] Иначе аз си взех за 24 кинта ако не се лъжа от раковска нормална 4гб сдхц клас 6 на трансцедент. Гаранцията е 2 години какво е по закон - доволен съм, става за цъкане [smilie3]

gl & hf
Влад



Публикацията е редактирана (24-11-08 03:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса от начинаещ
Автор: doca   
Дата:   24-11-08 04:01

Най-евтините карти, които зная да се продават са от тук:
http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=34196

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса от начинаещ
Автор: vinse   
Дата:   24-11-08 13:27

За карта мога да препоръчам Кингстън SDHC 4ГБ клас 4 - абсолютно те устройва в 99% от случаите в които ще снимаш. Вероятно при сериини снимки (примерно на движещ се обект) ще записва по-дълго ама едва ли всеки ден ще ти се налага да снимаш (примерно) бързи коли [smile] Цената на нова карта (но не от магазин ами от човек и следователно без гаранция) е от порядъка на 25 лева.
За сенника са ти казали горе - новия обектив се продава със сенник, следователно няма да ти се наложи да купуваш отделно.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса от начинаещ
Автор: vlex   
Дата:   24-11-08 14:48

doca, ти разби светогледа ми с тоя линк от мост [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса от начинаещ
Автор: IDA   
Дата:   24-11-08 16:48

Аз ти препоръчвам "сива карта". Най-много от нея ще имаш полза!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »