Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 5D II - RAW
Автор: ecobo   
Дата:   22-11-08 16:56

Гледам, че някой бъгна старата тема, вероятно с голямо изображение, което не може да се зареди. Затова пускам пак линка към РАВ-четата:
http://88.191.20.67/video/akiba/EOS-5D-MarkII-ISO-RAW.zip


На мен ми изглежда доста добре на 1600ИСО, макар че мен специално ме интересува повече как е на ниските исо-та, детайла бива... Естествено, най-добре е като има наличност в БГ, да взема 2-3 обектива, да щракна 20-30 кадъра както аз си знам и тогава да реша дали ще го купувам... [smilie3]

http://img530.imageshack.us/img530/3257/5d21600isoec5.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: Pavel   
Дата:   22-11-08 17:01

Муцка си е камерата, поне от тези файлчета, не знам какво толкова го плюят този апарат. Снимам с Никон, за уточнение [smile]



Публикацията е редактирана (22-11-08 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: nodoubt   
Дата:   22-11-08 17:03

явно все още , когато е тъмно , за канона има един цвят - тинесто зелено [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: HP   
Дата:   22-11-08 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: mixmike   
Дата:   22-11-08 17:24

явно все още , когато е тъмно, за канона има един цвят - тинесто зелено
точно тогава когато му е прекалено тъмно на никона и "мрачната" сигма [smilie5] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: muu   
Дата:   22-11-08 17:33

аз я бъгнах без да искам...

зарежи да е добре на 1600исо, детайла си отива , невъзможно е изостряне на образа а без ноизредъкшън е мъка... но по ме стресна шумът на 320исо... там качих картинки с настройките и линкове към джипезите... ако админа махне поста с качения джипег като внмъкната картинка ще си тръгне...

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: nodoubt   
Дата:   22-11-08 17:37

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: ecobo   
Дата:   22-11-08 17:47

Абе докато не го пипна и не щракна, категорично мнение не давам.
Но ако е добре на 100-200 исо, мен ме устрийва.
Пускам линк към картинките, щото знам колко много народ се точи на този апарат, да не се окаже прее*ан някой после [smilie7]

За нисък шум си има Д3 и Д700, ама мене ми требе резолюция и ми се чини, че 5Дмк2 ще върши работа в това отношение [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: muu   
Дата:   22-11-08 17:49

Автор: muu
Дата: 22-11-08 14:16

ъъъ, много изразен шум,цветен и не само, още при 320 исо. на 1600 е кошмарно. това или е предпродукшън или и аз не знам. с малко обработка обаче и с няколко от най скъпите Лки става добра машина... ако няма да снимаш на полутъмно и висока чуствителност, де...





джипег файл от роу 320iso :http://renai.kicks-ass.net/muu/005.jpg

настройките
http://renai.kicks-ass.net/muu/2.jpg







джипег файл от роу 1600исо :http://renai.kicks-ass.net/muu/007.jpg


настройките :
http://renai.kicks-ass.net/muu/3.jpg



така ги виждам нещата...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: джъмбо   
Дата:   22-11-08 18:16

муу какво да ти донеса в болницата....




ако оцелееш след това богохулно изказване за канон

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: muu   
Дата:   22-11-08 18:33

що бе джъмбо? [smilie10] тамън казах че с подходящи обективи и някои компромиси става добра машина?!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimi2007   
Дата:   22-11-08 18:36

Старата песен на нов глас.........[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: джъмбо   
Дата:   22-11-08 18:39

ми по дефолт няма обработка като снимаш с канон.... винаги получаваш свежа и питателна храна..ъъъъъ снимка [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: tantris   
Дата:   22-11-08 18:40

Бахти раздумката между никонджии в тая канонска тема.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: джъмбо   
Дата:   22-11-08 18:41

ми щото не смеете да се обадите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: tonevjr   
Дата:   22-11-08 18:46

Абе ще излиза ли друг ФФ от канон според вас,на някаква достъпна цена естествено(не като 1дс) да знам да чакам ли или...?[smilie8] Аз сериозно.[smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: джъмбо   
Дата:   22-11-08 18:48

че какво му е на 5д??????
за 2000 се намира

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: muu   
Дата:   22-11-08 18:48

tantris, nikon е само една от марките фототехника която ползвам и съм ползвал [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: tantris   
Дата:   22-11-08 18:50

Да ама на всеослушание обяви, в темата- анкета, че единствено с Канон не снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: ecobo   
Дата:   22-11-08 18:56

Аз няма никакви, ама НИКАКВИ предразсъдъци относно марката, с която снимам. Ако СКИНА изкарат утре по-добър апарата, на по-добра цена, нямам никакви скрупули да си го купя.
В момента снимам с Канон, но много харесвам Никон и нищо чудно да си купя такъв, макар да не е икономически изгодно да се поддържат 2 системи...

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: tonevjr   
Дата:   22-11-08 19:06

ecobo,именно!
Джъмбо....на 5д-то нищо му няма,не мисля да го разкарвам....но все пак става доста годинки,трябва да има някакво развитие![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: borisyankov   
Дата:   22-11-08 19:35

muu, по отношение на артистичната част на фотографията - евала. По отношение на техническата [smilie23]


Няколко въпросчета:
1. Защо кропа ти е на 200% ???
2. Не мислиш ли че шумът е много по-ясно изразен в тъмните области? Не е ли по-точно да се разглежда средно светла такава?
3. За да се приравни към Д3 например, не е ли по-добре да доведеш картинката до 12мп?

Всъщност първият скийн шот показва достатъчно реално че кадърът е с много добре контролирано отношение шум/детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-11-08 19:38

Страхотна камера на страхотни пари :)
Просто става за определен вид фотография:)
Студио..портрети...
Едва ли някой ще хукне да гони птици точно с това тяло [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: muu   
Дата:   22-11-08 19:46

1.янков, това не е кроп а скрийн шот с настройките! има линк към ЦЕЛИЯ кадър! аз кропове не пускам....
2. шума в тъмните области е кофти цветен шум , още при 320исо - приложил съм също цял кадър!
3. когато разглеждам една техника аз се интересувам от това което ми дава като краен резултат! от какъв зор да "приравнявам" към Д3?!?

сега, успокой се малко , ако трябва пий нещо... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 5D II - RAW
Автор: boni   
Дата:   22-11-08 19:48

Високата резолюция се ползва при ниско ИСО - пейзажи, студио и т.н. Там тази камера е перфектна, както и А900.
Така или иначе високото ИСО се ползва предимно в репортажен тип снимане и няма никакъв смисъл да се взираме на 100% отворени картинки на 1600исо. Този апарат като гледам примерите издържа съвсем спокойно 60х40, че и отгоре при 1600исо. А900 има повече шум на 1600 и въпреки това показах принтове 60х40 и на 1600 и на 3200исо. Тези, които ги видяха, могат да кажат имаше ли проблем с шума[smilie3]

За мен камерата е идеално използваема, когато е нужна висока резолюция - снимаш си на ниско ИСО и нямаш проблем - принтиш календари, големи пана с пейзажи и т.н. Също е идеално използваема, когато снимаш сюжети, предполагащи високо ИСО - нямаш никакви грижи за чудесно качество минимум до 60х40.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »