Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pentax K-m първи впечатления
Автор: icarus   
Дата:   21-11-08 21:23

Ами това вече е в продажба ...
... и си го купих ...
Как да ви кажа (пиша), пъвите ми впечатления са общо взето "на кантар". Камерката е малка, "ляга" плътно в ръката, позицията на е-deal колелцето е не много ергономична (левичар съм и си бъркам в дясното око[smilie5] ). Теглото на апарата обаче "подсказва", че снимането ще е лесно и леко упражнение. Новия китов обектив явно е "пластмасова" имитация на нещо качествено. 4 броя АА батерии и никаква възможност за монтиране на грип. По данни на Пентакс с литиеви батерии при 50% светкавица трябва да издържи над 700 "клика" ...
Но да не го плюя повече :

Плюсове :
- лек и компактен - идеален за 2-ро тяло. Аз лично съм инвестирал в много К и М42 оптика, "новакът" ги приема безпроблемно;
- бърз автофокус, потвърждение на фокуса при всички ръчни К и М42 (с преходник), стабилизация при твърди обективи без контактни пинове за обратна информация;
- "интуитивно" снимане - за такива като мен, снимали с какво ли не, дебелата книжка - упътване на български език (270 страници) ще остане неотворена и липсата на мазни отпечатъци в долните краища на листата й биха повишили цената "като втора ръка";
- ИСО от 100 до 3200 и "динамично разширяване на обхвата";
- цената !!! 829 лв кит с обектива 18-55 мм за стабилизиран 10Мпикс апарат и "обратна" съвместимост с обективи, произвеждани през последните 35-40 години.
Минуси :
- ..аси "гадното" меню по подразбиране. Графичен интерфейс "а-ла Виста" с натрапчиво ярко изображение и иконки. Бързо го изключвам. Ярко светещ зелен светодиод за "включено". И на него "shut down". Имам си достатъно компютри у дома и в офиса ...
- липса на "лайф вию". Не че ми трябва;
- Грип ? Забрави ... добре, че батерии АА се продават във Фантастико, Била, ОМВ и кръчмата в Чуйпетлово;
- меренето се "превключва" през меню или комбинация от 3 натискания. Същото и за режимите на автофокуса. Стабилизацията се изключва от менюто. "Глезотиите" от К10/20 ги няма ... но за 2-ро тяло защо ли са ми ?

Като заключение - имам едно "тяло" на конкурентна цена, "easy to use" за начинаещи тип "насочи и щракни", ще го ползвам за 2-ро (и ще "пенсионирам" К200) ...

Забравих, за снимките, айде утре, че навън е тъмно, духа нещо като "фьон" и ме мързи да се разхождам с целия "арсенал" обективи - обещавам за утре или в неделя (първия сняг).

Поздрави [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: apollo   
Дата:   21-11-08 21:25

Като отчетем и статива то разликата в цените с по-голямото братче ще да е около 50-тина лв. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: digitalgab   
Дата:   21-11-08 21:27

Да не би да искаш да кажеш че е по добър от К200?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: apollo   
Дата:   21-11-08 21:29

[smilie10]



Публикацията е редактирана (21-11-08 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-08 21:39

а честито що вместо да копираш от ревтата не пуснеш снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: icarus   
Дата:   21-11-08 21:42

Разлики К-м и К200 :
ИСО 3200 към 1600 / това не ме интересува/;
3.5 fps към 2.8 fps / това го ползвам редовно, картите памет са евтини/;
525 към 690 грама / в раница заедно с Canon 5D II и 5-6 обектива всеки грам е от значение/;
20% "по дребен" - виж горното;
Новото си е ново и гаранцията му е нова;


и други такива ...



Публикацията е редактирана (21-11-08 21:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: джъмбо   
Дата:   21-11-08 21:44

да нося 2 дслра от различни марки???? хаха

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: icarus   
Дата:   21-11-08 21:45

"да нося 2 дслра от различни марки???? хаха"

ами забавлявам се ...

и не са "дслр-и" , а цорк-ове [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-11-08 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: ibk   
Дата:   21-11-08 21:48

ЧЕСТИТО!!!
[smilie24]

"Ярко светещ зелен светодиод за "включено". И на него "shut down"." - Този светодиод действа и като индикатор за силата на батериите, ако не знаеш.
[beer]



Публикацията е редактирана (21-11-08 21:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: icarus   
Дата:   21-11-08 21:49

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: asenr   
Дата:   21-11-08 22:35

Ха честито [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax K-m първи впечатления
Автор: icarus   
Дата:   21-11-08 22:42

Асене, утре Токина-та и Парагон-а ще "кадрират" основно първия сняг отзад Витоша откъм Студена ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »