Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: mirmiracle   
Дата:   20-11-08 18:43

Искам да си взема сигма сд 15, но първо искам да се посъветвам с някой който е снимал с него. Мерси предварително![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: mirmiracle   
Дата:   20-11-08 18:44

сигма сд 14 . сори

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: sd   
Дата:   20-11-08 22:21

друго си е Foveon!

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: mirmiracle   
Дата:   20-11-08 22:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-11-08 23:14

снимат я, тия дето са си я купили.

carl_cox например

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: chris73   
Дата:   20-11-08 23:32

Апарат за ценители... Не е за всеки...

Какво ще снимаш?

Така и не можаха да го доусъвършенстват този Фовеон...

Сигма май по си ги бива в основния им бизнес - обективите...



https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=862697&t=860789


https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=691705&t=691312




Публикацията е редактирана (20-11-08 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yakumo   
Дата:   21-11-08 00:41

Да се опитам да помогна, макар и с много малко лични впечатления и повече от приятел, който има ... съмнителното удоволствие да снима с това ... нещо [shtrak]

Снима нещото и не снима зле, ако имаш много време - бавен до почти безобразие

Дисплеят - хм... ако го нямаше май щеше да е по-добре [smilie5]

И една червена точка свети ли свети в окото, докато апарата мисли, пък ти кадрираш следващата снимка

И визьорът е за чудо и приказ [smilie18]

И съвместимостта със софта за пост-процесинг - сигменският е... хм, меко казано

Иначе, ако си със здрави нерви и си в студио (кофти бял баланс, поне от първите бройки) или прайш пейзажчета на абсолютно спокойствие е ОК [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: sd   
Дата:   21-11-08 11:06

Що ли нямам подобни впечатления след около 35 000 кадъра с СД14 и 10 ина хиляди с ДП1.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: mitakabus   
Дата:   21-11-08 11:37

sd написа:

> Що ли нямам подобни впечатления след около 35 000 кадъра с СД14
> и 10 ина хиляди с ДП1.[smilie5]
..сигурно щото си снимал - горе колегата само е чел, малка разлика ама знам ли , може да е така...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: yakumo   
Дата:   21-11-08 12:03

СД, имам предположение що нямаш подобни впечатления: може би не искаш да имаш подобни впечатления [smilie18] [smilie3]

Иначе филмовата Сигма си я пазя още и си снимам с нея, простено й е да е дървенка, даже чар си има някакъв в това.

А, митакабус - за Сигмата не съм чел нито ред, нямам и намерение, споделям впечатленията, които придобих по следния начин - този приятел ми се похвали, че си е купил въпросното нещо. Тръгна на пътуване. Върна се и каза "ще продавам, тва не ми трябва да се мъча с него".

Викам си, чак пък толкоз зле - и го взех да видя за какво става дума. Ми, приятел ми е, ама не бих му дал пари, за да го отърва от СД 14 [smilie18]

Има си предимства, разбира се, но... въпросът е за сметка на колко ползваемост [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: sd   
Дата:   21-11-08 12:23

yakumo: това че ги продавам, не означава че ако нещо не ме устройва ще си го купя и ще се "мъча" с него само защото го продавам. А купищата снимки дето съм направил със СД14 и ДП1 не предполагат мъчение по време на снимането.[smilie5]
Можеш да се увериш сам, но в профила ми в култа.

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: yakumo   
Дата:   21-11-08 13:00

Разбира се, така е. Да не забравяме обаче, че това е и до навик - когато се привикне към нещо, то се възприема другояче.

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: quazar   
Дата:   21-11-08 13:02

Трябваха ми около 2 месеца да му свикна на този апарат, но дори когато все още ми беше трудно да снимам с него удоволствието беше огромно. Затварям си очите пред калпавия дисплей и бавната работа, защото като отида сред природата да снимам или архитектура, оставам повече от доволен от резултата. Вярно е, че и софтуерът за обработка е бавен на мощни компютри, а на по-слаби машини си е... Но - кликваш AUTO за настройките на изображението и имаш снимки-бижу. Все пак - важен е крайният резултат, а със SD14 (и най-вероятно и със SD15) той е страхотен. Ако ще снимаж репортажи и спорт - забрави - бавен и лош шум от ISO 400 нагоре. Ако си в студио или снимаш природа, архитектура, портрети - това е правилният избор. Иска време да му свикнеш, но фовеона няма да те разочарова :)))

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonTheWave.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: carl_cox   
Дата:   21-11-08 13:07

yakumo - наистина SD14 може да не е от най-бързодействащите апарати, но си мисля, че най-важен момент си оства крайния резултат...

разбирам, че за мнозинството фотолюбители бързото опериране на камерата е съдбоносен фактор, дори историята напомня абсурдното анатемосване на Canon 5D, но да не забравяме, че в края на деня, всички правят едно и също - отварят си снимките и гледат...

в тези мигове, не се питаме колко бързо са снимани кадрите, а започваме да се вглеждаме в динамиката, цветопредаването и тн и тн

в JPG, SD14 оперира не е много по-ралично от други камери, в RAW е по-бавна, защото нейният RAW е средно 10мб...

надявам се да ме разберете правилно - нямам нищо против камериете да са техологични зверове, но не винаги това автоматично води до гарантирано добри резултати...

пробвал съм няколко различни марки, които до една покриват нуждите ми, включително SD14...

ако имам критики към нещо, то не е техниката, а самият мен :)


Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: landstar   
Дата:   21-11-08 17:38

добър апарат, ама : търпение-спасение му е девиза. туткава работа и особняшка. Виж новия Е-3 на олито е с подобна цена май. Не е същото като детайл, ама билбордове няма да печаташ я. Само за това е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: mirmiracle   
Дата:   21-11-08 17:48

В момента се продава една сигма сд14 с обектив 18-200 и цената е добра.

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: asahi   
Дата:   21-11-08 19:02

СД14 не е за снимане на динамични спортове, но си има сериозни почитатели.

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: mirmiracle   
Дата:   21-11-08 19:15

според мен това е един недооценен апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: bobi97   
Дата:   21-11-08 20:40

По добре изчакай СД15,защото с СД14 трябва да имаш много, ама много здрави нерви.
Снимах с СД14 15-20 минути и дигнах кръвно.
На дисплея не се вижда нито къде ти фокуса,
нито какво си снимал.
Щракаш по няколко кадъра,чакаш софта да ги обработи а крайния резултат си направи извода-дали е удоволствие.После сядаш пред фото шопа и се бориш с баланса на бялото.
Като се замислиш за какво ти е този Фовеон
сензор?[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: sd   
Дата:   21-11-08 21:09

хаха - що ли при мене и фокуса е дето трябва, и баланса си е къвто трябва. Всъщност тия дето не харесвате СД14, снимали ли сте на диапозитив?

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: apollo   
Дата:   21-11-08 21:13

Абе като сме на темата, къде мога да видя достатъчно ясно и категорично предимството на Фовеона по отношение на динамичен обхват и цветопредаване за което толкова се говори... защото ми се струва че разликата май е пренебрежимо малко!!!

Не друго ама си мисля за ДП1 та така [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: mirmiracle   
Дата:   21-11-08 21:20

абе не знам ама като гледам SD как се бори с баланса на бялото... ще ми се и аз да се боря така. Гледам има и хора с много по скъпи апарати, които чакат само да излезе нещо по-ново и модерно и се хвърлят на него щото цифрите там са по-големи [smilie5] За моите любителски нужди апаратът е перфектен - а и цената му е много привлекателна. Това че малко хора го имат не е показател, след като виждам добри резултати . Похвално е за сигма, че са решили да измислят нещо ново - по-лесно щеше да бъде да вземат готова матрица и да работят с нея... нали така?

Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: apollo   
Дата:   21-11-08 21:23

Та да се върнем към динамичния обхват и цветопредаването... има ли ги или ги няма... ако ги има къде да се убедя в това!!![smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: bobi97   
Дата:   21-11-08 21:34


http://store2.data.bg/deetron/Sigma%20SD14/SDIM0124.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Снима ли някой със Сигма СД14?
Автор: mirmiracle   
Дата:   21-11-08 21:37

http://www.rytterfalk.com/

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »