Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кроп във Фотошоп
Автор: harvester_vn   
Дата:   20-11-08 12:31

Може ли, и ако може как да се настрои Crop tool така че да спазва някакво отношение на страните на кропа, без да има мерни единици? Тоест кроповете да са 100%.
Мога да го направя и и чрез селектиране с Rectangular marqueе и след това Image/ crop, но предимството на Crop tool e че ако селекцията не е ортогонална на оригинала, след изрязването се завърта и изправя автоматично.

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: sauron69   
Дата:   20-11-08 12:34

през АЦР, като си отвориш файла като РОУ, може да се направи тий [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: harvester_vn   
Дата:   20-11-08 12:37

За ACR е ясно, за самия Фотошоп питам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   20-11-08 13:04

Напиши пропорциите в мястото за размер, а за резолюция го остави празно. В тази ситуация и мерната единица няма значение.

Например: широчина=16; височина=9, резолюция=нищо. След кропване получаваш правоъгълник с пропорции 16:9 без рисемпъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: harvester_vn   
Дата:   20-11-08 13:14

Подозирах че е нещо съвсем просто.
Благодаря! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: harvester_vn   
Дата:   20-11-08 13:41

Сега пък възниква следващия въпрос:
Задал съм примерно 3/2 и кропвам. Получената снимка е с размери 3 на 2 см и например 1257 пиксела на инч. При връщането на резолюцията на 300 п/и (без рисемпъл), губи ли се нещо от качеството?

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: krist   
Дата:   20-11-08 14:04

хмм, при мен ако напиша 3/2 после ми кропва снимката до 3х2 пиксела[smilie5], но ако си сметна какво е отношението 2/3 от дългата страна и сложа такива размери в полетата за съотношение и става.. така или иначе се оправям, но знаете ли дали има начин да се покажат и линии примерно по третини, златно сечение, златни триъгълници или други подобни благинки (в acdsee примерно при кроп има третини...)?

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   20-11-08 14:26

harvester_vn, нищо се не губи освен отрязаното.
krist, в полето за размерите имаш активиран пиксел като мерна единица. Изтрий го. Това за третините и четвъртините е по-скоро учебно помагало, отколкото ценен инструмент.

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: krist   
Дата:   20-11-08 15:22

асахи, благодаря, ама не бачка[smilie2] в полето Width пиша примерно 3 (трия px след него), в полето Height пиша 2 (трия px след него), а Resolution оставям празно. "Снимката" след кропа става с размери 3 на 2 пиксела[smilie10] Е, с малко фантазия мога и да се сетя какво има на нея, ама общо взето не си падам нито по кубизъм нито по поантилизъм[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: didesignbg   
Дата:   20-11-08 16:12

как си личи кой има нов фотошоп [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: krist   
Дата:   20-11-08 16:23

sx3 за нов ли ще го броим, или визираш asahi?

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   20-11-08 16:29

Може би дефолтния units е пиксели та затова така го подразбира. Сменете мерките от Preferences. Аз лично не съм попадал в такава ситуация, защото след инсталиране конфигурирам Шопа с други мерки. Поради това и не знам кой шоп е нов и кой - стар. Извинете за създаденото неудобство.

Отговори на това съобщение
 Re: Кроп във Фотошоп
Автор: didesignbg   
Дата:   20-11-08 16:44

аз съм с цс2 и при мен такава екстра няма, предположих че асахи е с нещо от цс3 нагоре[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »