Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: asr   
Дата:   19-11-08 12:31

Четох и сравнявах ревюта за двата апарата, ама ако някой има желание да ми помогне за предимства и недостатъци на единия и другия ще съм благодарен.Мисля да поръчам да ми донесат от Англия, чувам че по Коледа и особено след Нова година обикновено правят намаления там.В момента като по на сметка е Сонито сравнено с цената във Фотопавилиона.


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   19-11-08 12:36

Тествай Сонито и после Олимпуса в Синтезиса/Павилиона.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: asr   
Дата:   19-11-08 12:40

От Стара Загора съм и тук си нямаме ни Синтезис ни Павилион, а нямам време да ходя до София само за това, сори

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-11-08 12:46

СОНИТУ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   19-11-08 12:49

много са различни телата и системите, за да ги избираш по спецификации. иди, виж и пипни, тук само ще ти се размъти главата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: batemmm   
Дата:   19-11-08 13:13

Колега и аз съм на същия кръстопът, като теб, само че бях включил и PENTAX К200. Сигурно си мярнал темата "Избор на DSLR апарат". Там ми дадоха много съвети и споделяне на личен опит. Накрая на база на сравнения и четене се бях настроил за SONY-то.... до момента в който отидох в магазина и хванах OLYMPUS-а в ръце. Ползвам ултразуум на SONY от 2 години и щеше да ми е много по-лесно да мина пак на SONY (организацията им е много сходна). Сега оставих за последно да направя личен тест с гореизброените апарати при еднакви условия и ще го постна или в нова тема или към моята, старата. Ако не бързаш, изчакай няколко дни и ако този тест може да ти е от полза ще се радвам Аз съм от Варна и в нашите магазини не ми отказаха да направя подобен тест (след който ще се разделя с определена сума :) ). Успех в избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   19-11-08 13:55

Взимай Олито тогава - най острите китови обективи на света!Ако някой не вярва да пита гугъла!


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: cicomanco   
Дата:   19-11-08 14:19

Оли![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   19-11-08 23:15

Взимай Олимпуса и не му мисли! Ще се сдобиеш със страхотна система!

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: mitakabus   
Дата:   20-11-08 07:11

pd написа:

> СОНИТУ [smilie24]
Това трябва да се сложи на първа страница във Форума - ПД , препоръчва СОНИ! Не може да бъде...[smilie24] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: paparak_ivi   
Дата:   20-11-08 10:48

Определено олимпуса е по добриа избор,все пак а е доста по нов модел тяло и на всичкото отгоре по добресе справя със ситуациите от никона д 80(това е поздрав за пд)[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: matani   
Дата:   20-11-08 11:12

Още един глас за Е-520 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: PlamenT   
Дата:   20-11-08 11:49

Ползвам Е-520 и съм много доволен.
Едно от основните предимства на оли системата, е че могат да се купят изключително качествени обективи на цени по-ниски от тези на конкурентните марки!
Всички са стабилизирани поради наличие на стабилизация в тялото.
Например Zuiko Digital 14-54mm f/2.8-3.5 в базара може да се намери на около 500лв.
- Zuiko Digital 12-60mm f/2.8-4.0 SWD за към 1350 - 1400лв нов.
- Zuiko Digital ED 50-200mm f/2.8-3.5 SWD, който си заслужава всяка вложена стотинка.
- Zuiko Digital 50mm f/2.0 Macro, една легенда на Оли, която също в базара може да се намери на около 700лв нов.

И не на последно място е факта, че китовите обективи на Оли са с най-добра рязкост по целият кадър и изработка в сравнение с конкурентните марки!

Недостатък на модела е малкият брой фокусни точки, само 3, но с това се свиква и не е голям проблем да снимаш протрети примерно с Zuiko Digital 50mm f/2.0 Macro.

Със Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM не съм снимал, но предполагам, че и с него няма да има голяма трудност да се намести фокуса на точно определено място.

Успех в избора! [smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: matani   
Дата:   20-11-08 11:53

Само да добавя към мнението на PlamenT, че Оли-то има и добър LiveView, като при него фокусните точки са 11. Вярно, фокуса е по-бавен е от този през визьора, но според моето скромно мнение..резултатите са по-добри и с по-голяма успеваемост, особено когато се използва при добро осветление!

Говорейки за портрети, LiveView ти дава възможността и за "Разпознаване на лица" в кадъра, което допълнително гарантира безпогрешен фокус и успешен кадър [smilie21]

Един от основните недостатъци на Оли-то според мен е липсата на въртящ дисплей [smilie11] ( А-350 има ) ... което бързо започна да ме дразни [smilie18] .. но не е болка за умиране.

Друго, което може да е полезно...серийно снимане в RAW: 4 кадъра при А-350 / 8 кадъра при Е-520



Публикацията е редактирана (20-11-08 12:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Олимпус Е-520 или Сони А350
Автор: NikNikolov   
Дата:   20-11-08 12:17

Със Мегапикселите как стои въпроса ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   20-11-08 12:18

откакто минаха границата от 6 мегапиксела вече може спокойно да не ти пука [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »