Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 помогнете малко за истински монитор
Автор: danny_falin   
Дата:   18-11-08 12:46

привет,
искам да попитам тука профитата, знам че много от вас не правят компромис когато става въпрос за монитор, искам хубава картинка, истински цветове и градиенти без зъби [smilie5]

спрял съм се на:

NEC 20" LCD 2090Uxi
S-IPS TFT, Brightness 270 cd/m2; Viewing angle: 176° H/176° V; Contrast ratio: 700:1; Response time: 16 ms; Colours deepth: 16.77 mil.; Inputs: D-SUB, DVI-I/DVI-D; Optimal resolution: 1280 x 1024 at 60 Hz; Ergonomics: TCO03; Optional Multisync Soundbar 80; TORO Design:Screen rotation 90°,L-shape front button for intuitive OSD control;

този модел го намирам за 1100лв без ддс
(ако някой знае по-добра оферда да не се ские ами да я сподели)

и така както си чета из нета и си разглеждам
попадам на:

NEC 20" LCD 2070NX
S-IPS TFT, Brightness 250 cd/m2; Viewing angle: 176° H/176° V; Contrast ratio: 700:1; Response time: 16 ms; Colours deepth: 16.77 mil.; Inputs: D-SUB, DVI-D; Optimal resolution: 1600 x 1200 at 60 Hz; Ergonomics: TCO03; Multisync Soundbar 70; USB Integrated hub; TORO Design 90º

който изненадващо струва 700лв без ддс


по спецификации са малко различни,
270 cd/m2 ---- 250 cd/m2
1280х1024 ---- 1600х1200
това открих като разлики,
иначе и двата са S-IPS

държа до отбележа, че мониторите никога не съм ги виждал/докосвал,
за сега избирам само по спецификация в интернет,

ще ми е много полезно за мнения за мониторите, и някаква логика в паричната им разлика, аджаба защо тя е толкова голяма,
да не е някакво дърво по-ефтиния, защото за 2090Uxi знам че е добър

ако някой има и друга идея в този ценови диапазон, също е добре дошла

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: dau   
Дата:   18-11-08 13:13

ако имаш пари взимай 2090Uxi

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: n1x0n   
Дата:   18-11-08 13:22

Според мен разликата между двата не заслужава +50% в цената, както и да го погледнеш.



Публикацията е редактирана (18-11-08 13:22)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: Grandpa   
Дата:   18-11-08 21:01

Абе NEC са ясни, но вече не са единствените (с Eizo и LaCie), предлагащи монитори с IPS панели.
Преди 2-3 години както и да е, но сега бих се поогледал и за нещо друго (и по-голямо?).

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: rockfan   
Дата:   18-11-08 22:45

От мен съвет, обади се във фирмите и питай дали са налични и дали не са последна бройка. Скъпи монитори малко фирми държат на склад. Патих месец с прайс листи и дилъри. Монитора който взех е с S-PVA матрица , последна бройка вероятно заради два проблемни субпиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: orakk   
Дата:   19-11-08 02:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: danny_falin   
Дата:   21-11-08 22:37

това упражнение се оказа страшен проблем
нямат ги, не може да го скиваш, за да го видиш трябва да го поръчаш- демек твой си е

дайте някакви алтернативни модели
явно и s-pva са читави панели или бъркам ?

имам и друг проблем, искам да е с голяма точка, демек малка разделителна голям диагонал
на това условие само скъпия нек отговаря за сега

[smilie8]

оказа се че в страницата на стилтех където първо видях UXi-то спецификацията им е грешна
и двата са 1600х1200

в такъв случай към 2070NX клонят нещата
в страницата на нек разликите са със страници, но нищо не ми говорят
освен че панела е с някакво по-специално пола покритие и UXi-то е 8мс а NX-а е 16мс



Публикацията е редактирана (21-11-08 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: hotsnail   
Дата:   21-11-08 23:55

абе прочети на някой ифцялен сайт за двата монитора

по-евтиния (моя е такъв ама по малък -19") е с LUT 12 битов май т.е. няма много възможност за гласене на параметрите в самия монитор и трябва корекциите да се правят на видео картата. Пък при по-скъпия самия монитор може да се настрои за точен цвят.

Ама не знам за конкретните модели аз избирах пролетта и четох.

НЕК са най-добрите цена/качество въобще не се заблуждавай. ДЕЛ и ХП имат някой добри модлеи ама там само с поръчка става май т.е. няма шанс да го видиш преди да ти доставят капарирания твой монитор. С нЕк е пак така. не че хората са измекяри ама селянийка става с тия пиксели, моя слава богу няма дефекти но хората изрично ми казаха, че ги продават запечатани от завода. Ако има дефект дето е извън нормите ти го оправят ама ако е в нормите на Нек това е.

Така си купих и фотоапарата.

Предпочитам фабрично запечатанна стока, пред такава дето уж изглежда добре ама някой я е пробвал доста сериозно и не му е харесала.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: sirkhann   
Дата:   22-11-08 00:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: christal   
Дата:   22-11-08 03:33

Може да е сериозен монитор 2090Uxi, но горе се говори за оптимална резолюция 1280Х1024 [smilie5]
Това е малко несериозно [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: danny_falin   
Дата:   22-11-08 10:56

ами предпочитам по-голяма точка
1600х1200 бих взел 21 инчов
работил съм на 19 1280х1024 и съм свикнал всичко да е лесно четимо, а не да се цъкля от 30см пред него
не че е проблем де, в името на качеството ще го преглътна че е 1600х1200

проблем ли имаш с това[smilie8]



Публикацията е редактирана (22-11-08 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: borisyankov   
Дата:   22-11-08 12:11

Защо просто не си увеличиш размера на шрифта? Не е ли по-добре от колкото да се задоволяваш с ниска резолюция?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: psychoiho   
Дата:   22-11-08 12:16

ако си склонен на PVA матрица виж EIZO - имат добри модели. Мисля че това с невероятното съотношение цена/качество при нек е легенда.

hostnail - 12 битова лут таблица е абсолютно достатъчна за да постигнеш хубаво калбриране без да пипаш картата, говориш глупости и не си наясно с процеса.

danny - когато си купуваш фотографски монитор мисли за снимки, не за четене на текст. В браузера винаги можеш да зумнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: danny_falin   
Дата:   22-11-08 13:46

е да
така е,

но постоянно да зумваш
да вдигаш шрифтове
освен това хп няма нативна поддръжка на дпи
и и да вдигаш и да не вдигаш половината текст си остава ситен

мерси за отзивите
мисля, че се ориентирах

поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: sirkhann   
Дата:   22-11-08 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: k7   
Дата:   22-11-08 14:40

Аз съм се спрял на Lenovo L220x
http://www5.pc.ibm.com/uk/products.nsf/$wwwPartnumLookup/_T33HNUK?open&OpenDocument&epi=web_express




Публикацията е редактирана (22-11-08 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: danny_falin   
Дата:   23-11-08 23:19

това леново с какъв панел е ?
нещо много бедна спецификация има на сайта, нито панел нито мс са описани
ако е 5мс то работата е ясна, тн за кофата

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: k7   
Дата:   23-11-08 23:22

s-pva

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: k7   
Дата:   23-11-08 23:27

Тук пише 6 мс : http://bulcom2000.com/productbg.php?R=10&SR=142&p=53188



Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: danny_falin   
Дата:   23-11-08 23:42

едно интересно ревю на това леново:

http://www.xbitlabs.com/articles/monitors/display/lenovo-thinkvision-l220x.html

има и профил правен със спайдер, за собствениците на монитора сигурно ще е от полза

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: k7   
Дата:   24-11-08 00:08

Не е перфектният монитор/то и такъв според мен няма/, но мен ме устройва.ще се използва за фотография и не само.За парите, които имам за монитор, а те са максимум 1000лв. се вписва в критерийте, а те са:
1.поне 21"
2.16:10
3.добро време за реакция-6-8 мс
4.читава матрица-в случая S-PVA мисля, че е добра
5.коментари-четох доста и това което прочетох ме устройва.

пп.Благодаря на Дани за ревюто


Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: danny_falin   
Дата:   24-11-08 01:00

и аз чета къдет квото хвана и не мога да реша
заболя ме главата вече от матрици пиксели и т.н :)

аз искам нещо с по-едър пиксел (това леново е точно обратното на едър пиксел, за неговия размер 1650х1050 е разделителната а то е 1920х1200), максимално добро цветопредаване, иначе и 20мс ме устройват

не държа да е 16:10 :) но не е и изключено


а то се оказа май че 22 16:10 по вертикала е всъщност 19 че и по-малък ?

имаше една картинка дето са наслагани 16:10 и 4:3 различни инчове за сравнение, някой може ли да я изкопае от нета ?

поздрави



Публикацията е редактирана (24-11-08 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: e-mil   
Дата:   24-11-08 04:13

16:10 е съотношение. Не се мери в инчове.
22 инча е дължина на диагонала.

Това "16:10 по вертикала" не бях го чувал като мярка. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: k7   
Дата:   24-11-08 05:35

Дани братле, аз затова спрях да чета.2 месеца се рових по форуми, сайтове, четох ревюта и се убедих, че няма перфектен монитор.И мен ме притесняваше "дребния пиксел",ама един ден го видях товя Леновона живо и разбрах, че това е моят монитор.И аз бях луднал,тук във форума подлудих колегите, бях пуснал няколко теми за монитори.Колебаех се м/у Dell,HP,искам разбирасе Nec и Eizo,но са ми над възможностите дори и само 200-300лв. и за това се спрях на Lenovo.А и тези неща се сменят, така, че другият път ще е нещо по-добро.
Искам да ти благодаря на теб и на всички колеги които ми помогнаха.Лек ден и много усмивки Ви желая.


Отговори на това съобщение
 Re: помогнете малко за истински монитор
Автор: Plamen11   
Дата:   24-11-08 08:09

k7,няма перфектни неща.При подобен избор винаги се правят компромиси.Щом този монитор се доближава максимално до твоите изисквания,тогава той е най-подходящ и ще ти върши работа.Със сигурност има много по-добри,но тогава ще трябва да направиш компромис с цената и да промениш бюджета си.Отначало аз също се бях насочил към някой в този ценови диапаон,но накрая взех по-скъп.danny_falin,аз също не исках голяма резолюция.Исках текста да е четим без да ми се налага да сменям размера на шрифта.Мога да кажа,че на 22" при 1680х1050 това е точно така.Поне аз нямам никакви проблеми с това.Аз избирах между NEC i Eizo.Взех Eizo S2231W.Доволен съм.Върши ми работа,както за снимки,така и за всичко останало.Не знам как е при игри,но правих тест за някакъв лаг,че човек от друг форум го интересуваше и каза,че е доста добре.Въпреки,че го ползвам свързан към лаптопа с аналогова връзка досега не съм имал никакъв проблем.Изобщо не ми дразни очите и е доста спокойно за работа.Основния недостатк е по-високата цена.Иначе Nec също имат много добри модели,обаче повечето със S-IPS матрица за тази цена са все 20",а аз исках 22",макар и с S-PVA.Доволен съм.Не съм имал друг TFT монитор и не мога да го сравня с такъв,но мога да кажа,че е достатъчно добър за моите нужди.Успех в избора!



Публикацията е редактирана (24-11-08 08:11)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »