Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата тема
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-11-08 02:22

как се справяте с картинката, когато диоптъра на камерата не е достатъчен?

Знам, че може да се поръча камера с точен диоптър за окото на съответния фотограф, и това решава всичко.

Въпросът ми е обаче е за всички останали случаи, когато не си направил специална поръчка.

Разбира се, електронния индикатор за фокус помага, но е кофти когато виждаш размазано

(аз имам +1.5 на дясното око - точно това, което използвам [smile])


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-08 02:24

Поръчай си бре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство
Автор: tantris   
Дата:   18-11-08 02:24

Ми очила или лещи не ползваш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-11-08 02:30

грешка (- 1.5)

имам някакви очила, обаче не ми е гот с тях да снимам

pd, мързи ме да поръчвам за старата камера...като купувам нова,тогава...



Публикацията е редактирана (18-11-08 02:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-08 02:33

успех пич.
Има решение спокойно [smilie24]
лека вечер от мен

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство
Автор: chris73   
Дата:   18-11-08 02:34

1.5 не е много, би трябвало да може да се коригира с визьора... Ако носиш пък лещи, проблема е никакъв... С очила е налко кофти, но пак става...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   18-11-08 02:39

Абе не те знам как ти с -1.5 не можеш да се оправиш - аз имам -3 на едното и -3.5 на другото и компенсацията на визьора ми стига, пък при теб що не стига за тва -1.5 не знам... Иначе става и с очила, а с лещи е най-гот. Аз обаче предпочитам без нищо и да компенсирам с лещите във визьора. Дерзай!

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-11-08 02:42

може диоптърът да е пораснал на -1.75 или (-2.00) - за това да не ми е достатъчен визьора...

във всеки случай много непълноценно се получава с размазано виждане

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-11-08 02:52

vlex, и аз предпочитам като теб - без нищо.

значи, значи диоптърът на viewfinder-a на камерата ми може да бъде нагласен в рейндж от
-2 m-1 до +1 m-1

мога да купя допълнително corrective lences за визьора ot -5m-1 do +3m-1...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   18-11-08 02:56

Само за протокола това -2/m са -2.0d [smilie3] Каква е щракалката ако не е тайна? Защото ако не е нещо величествено мисля, че не си струва купуването на допълнителни диоптър компенсиращи лещи.

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство -инспириран от другата тема
Автор: sunnyshot   
Дата:   18-11-08 03:01

не съм съвсем на ясно дали -2 m (на степен -1)е равно на -2.0 диоптъра

щракалката е един остарял Nikon D100

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   18-11-08 03:13

http://en.wikipedia.org/wiki/Dioptre

[smilie25]

Иначе апаратче като апаратче, предполагам за любителски цели го ползваш. Аз лично не бих инвестирал в компенсационни лещи, но пък аз съм си пинтия [smilie25]

Поздрави,
Влад

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата т
Автор: anastas   
Дата:   18-11-08 08:24

Дайте някакво линкче за тази приставка за визьора.Астигматизъм коригира ли?Колко струва?Каде маже да се поръча в БГ?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата т
Автор: мара   
Дата:   18-11-08 08:31

аз си катам с очилата...никви ядове.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата т
Автор: мара   
Дата:   18-11-08 08:36

оп..да не се редактирам..каРам. пък и не съм фотограф. ма си снимам с очилцата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата тема
Автор: lrn   
Дата:   18-11-08 08:54

sunnyshot,

За коя марка става въпрос, макар, че май се досещам - Никон имат корекция на визьора от минус 2 до плюс 1 (При Канон е малко повече).
Купува се ето това:
http://www.nikonusa.com/Find-Your-Nikon/Photography-Accessories/Eyepieces/2945/DK-20C-Correction-Eye...

Има различни коректори и в плюс и в минус. По мои проучвания в БГ трябва да струва около 15лв. Бях пратил един мейл до Фотосинтезис, ама така и не ми отговорира ама както и да е като му дойде времето ще ги търся по телефон.

На мен също не ми е голям проблем да гледам през очилата, ама кефа се скапва при силно слънце.



Публикацията е редактирана (18-11-08 08:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата тема
Автор: nsirakov   
Дата:   18-11-08 08:59

късоглед съм, с над 3 диптъра... и нямам проблеми... кокото да кадрирам виждам... а АФ се справя повече от отлично ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата тема
Автор: compur   
Дата:   18-11-08 09:05

аз кат мара я карам (пардон - кадрирам) с очулата, ма нещо зеха да са надраскват...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата тема
Автор: asahi   
Дата:   18-11-08 09:39

Не съм чел нагоре, но:
1. Има диоптрични приставки.
2. Можеш да си подбираш тяло според възможността за диоптрични корекции.
3. С очила и плуването е неудобно, но да не забравяме, че съвършенството е недостижимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата тема
Автор: sirkhann   
Дата:   18-11-08 11:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата т
Автор: danbi   
Дата:   18-11-08 11:59

с очила не се снима чак толкова зле, но има поне две неудобства :)

1. трябва да се озориш да виждаш по периферията на кадъра;
2. очилата се драскат. което носталгично ме подсеща за стъклените стъкла [smilie5]

обаче, освен за някакъв много специален случай (ама то си има LiveView за такива) не ми хрумва защо трябва да сваля очилата и да се взирам през визьора...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата т
Автор: мара   
Дата:   18-11-08 13:37

именно...що требе да ги сваля, та да се блеща у визьора!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата тема
Автор: Lalinda   
Дата:   18-11-08 13:49

И аз си снимам през очилата. Когато снимам обаче, си слагам старите очила със стъклени лещи и прибирам нечупливите, които наистина се драскат от всичко, вкл. и от бърсалките, които ми продават с тях.

Веднъж обаче един немец, и той си очила, ми подари една диоптрична приставка, която се надява на визьора (върху нея се монтира диоптрична леща с диоптъра на това око, с което снимаш). Не съм я използвала, защото би ми се наложило пък да си свалям очилата, а без очила не виждам (-5 и -4).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата тема
Автор: shiki   
Дата:   18-11-08 14:02

АстигматизмаТА е Убаво нещо-всички модели ги виждам по-дебели, пък на кадрото излизат стройни![smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към фотографите с късогледство/далекогледство - подсетен от другата т
Автор: boll   
Дата:   18-11-08 14:34

Защо не опиташ с някой увеличител за визьора. С ДК-21М забелязвам, че корекцията на диоптъра доста се измества (не съм сигурен в + или -)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »