Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 40D Проблем
Автор: fluupy   
Дата:   11-11-08 23:06

Ще съм ви много благодарна, ако някой ми помогне със съвет! От скоро се сдобих с Canon 40D, от много години си мечтаех за SLR. Но не се радвах и месец, тъй като се появи проблем с автофокуса - от време на време отказва изцяло да работи и пак така се оправя от само себе си, когато си реши. Не мога да установя дали се случва при по-специални условия, но често отказва да работи и при добрo осветление. Обективите с които снимам са Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM и Sigma 70-200/2.8 APO HSM, като проблемът се появява и при двата. На какво мислите може да се дължи и може ли да ми препоръчате сервиз, тъй като апаратът е купуван от Америка и гаранцията не му важи. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: 40D Проблем
Автор: snooper   
Дата:   12-11-08 00:54

ZENTEX ltd..София Младост 1 бл 25 вх 3 тел 0888972776,zentex@abv.bg

Това е доказаният сервиз, другото са тинтири-минтири.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 40D Проблем
Автор: d_ave   
Дата:   12-11-08 10:04

да не са зацапани контактите за обектива? как точно отказва да работи - не движи мотора въобще или само се колебае без да "постига" фокус?

Отговори на това съобщение
 Re: 40D Проблем
Автор: Paqk   
Дата:   12-11-08 11:21

и при мен се случи с моя 40д,преди два три дни се случи и с друг такъв апарат.
елементарния ремонт е :
вадиш батерията изчакваш малко и пак я поставяш:)
при двата апарата нещата се оправиха

Отговори на това съобщение
 Re: 40D Проблем
Автор: fluupy   
Дата:   15-11-08 22:43

Здавейте отново. Не сработва мотора изобщо и се случва и при добра светлинна среда. За зацапване може ли да се говори, след като открих този проблем седмица-две след като купих фотоапарата и как да разбера дали е от това? Понякога се оправя като му помогна ръчно да фокусира. С батерията съм пробвала, не става [smilie8]



Публикацията е редактирана (15-11-08 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: 40D Проблем
Автор: tantris   
Дата:   15-11-08 23:35

Да не би да са зацапани полупрозрачните участъци за АФ сензорите на огледалото?

Отговори на това съобщение
 Re: 40D Проблем
Автор: asahi   
Дата:   16-11-08 19:36

Да не би Зентекс да те е отсвирил че продължаваш да питаш тук?

Отговори на това съобщение
 Re: 40D Проблем
Автор: magnifico   
Дата:   16-11-08 19:43

asahi нещо е кисел напоследък [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: 40D Проблем
Автор: asahi   
Дата:   16-11-08 19:46

Грешиш.

При условие, че имаме изявен специалист по въпорса, телефонът му е публикуван, а и няма друг спец дали е оправдано питащия да губи време, трафик и надежди за въпроси във форума?

Отговори на това съобщение
 Re: 40D Проблем
Автор: fluupy   
Дата:   18-11-08 21:36

asahi Извинявам се, че губя тъй ценното време и трафик, а това за надеждите не го разбрах. Силно се надявах повредата да не е сериозна и да се касае до моя грешка в работата с фотоапарата или нещо, с което мога да се справя и сама. Изключително благодаря за отделеното внимание и даденият ми телефон на Zentex, мисля да се обърна към него при първа възможност. Освен да обявя темата за ПРИКЛЮЧИЛА за друго не се сещам...

Отговори на това съобщение
 Re: 40D Проблем
Автор: asahi   
Дата:   18-11-08 21:40

Въпросът ти е от 11.11. До днес е минала една седмица. Дали е загубено време сам решаваш. Аз не бих се двуумил 7 дни да попитам някого по телефона.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »