Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: ZILLIUS   
Дата:   16-11-08 09:43

Здравейте приятели,искам да поставя голямата си дилема пред вас.След много чудене утре заминавам по работа до Атина и мисля и да си купя фотоапарат,но се спрях на въпросните двамодела.Единият по-стар,но по-евтин,а другия по-нов,но по-скъп.Моля да ми отговорите според вас кой е за предпочитане от тях.Говорим само за тела,без обективи.Иначе за обектив съм се спрял на SIGMA 24-70 f/2.8 Macro(за канон или никон)съответно.Какво мислите за обектива,бива ли го?Предварително благодаря за мненията ви![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: nikton1954   
Дата:   16-11-08 10:02

Nikon !

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: access   
Дата:   16-11-08 10:25

Тялото е нещо като консуматив, обективите са трайната инвестиция.


Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: chukov   
Дата:   16-11-08 10:28

nikton1954 написа:

> Nikon !
>
> [smilie24]
>

Би ли обяснил по-подробно в конкретния случай защо препоръчваш никона

Но конкретно като предимства пред 40-та

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: rewer   
Дата:   16-11-08 10:52

Въпреки че ползвам Nikon,40D е много по добро като тяло и функции.По добре D90 или D200 ,но все пак виж http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos40d%2Cnikon_d80&...




Публикацията е редактирана (16-11-08 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: photostoykov   
Дата:   16-11-08 11:00

Обективът е за цифров фулфрейм и 35 mm филм!
Ще ти липсва широкото, тъй като 24 mm при кроп-фактор 1,5 (Nikon) е равно на 36 mm, а при кроп-фактор 1,6 (Canon) е равно на 38,4 mm.
Иначе е мн. добър избор за кроп, заради използването на т.нар. "sweet point".
[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-11-08 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: ZILLIUS   
Дата:   16-11-08 11:05

Наистина Д200 е добро предложение ,но ми идва вече нагорно финансово.Като ,че ли везните накланят към 40Д,но ме притеснява пусти му и автофокус ,иначе като функции ме устройва перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: chukov   
Дата:   16-11-08 11:10

Е на 40 Д-то автофокусът е перфектен какво те притеснява

Ти снимал ли си с 40Д?
Откъде си натрупал впечатления за него?

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: nikton1954   
Дата:   16-11-08 11:17

Защото съм имал Canon.Nikon е по-добрата марка с по-добри среднобюджетни обективи, железен автофокус и никакви неприятни изненади.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: vladi3   
Дата:   16-11-08 11:21

Привет, аз снимам с канон 40д, от фокуса нямам оплакване, а и до голяма степен зависи от обектива който ползваш! Сравнен с никон д80 канона е по-добрия избор, и мисля че всеки би го признал.



Публикацията е редактирана (16-11-08 11:21)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: chukov   
Дата:   16-11-08 11:33

nikton1954 написа:

> Защото съм имал Canon.Nikon е по-добрата марка с по-добри
> среднобюджетни обективи, железен автофокус и никакви неприятни
> изненади.
>
> [smilie24]
>


Говориш на широко и нищо не казваш

Има си конкретни модели тела и обективи, които превъзхождат други на конкурентанта марка
Нещата са много относителни и не може да се каже кое си струва да се купи
Зависи единствено и само от целите, за които ще се ползва комплекта и от бюджета, с който разполага човек

Всичко друго са глупости на търкалета

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: Gosha   
Дата:   16-11-08 11:34

Аз проблем с автофокуса на 40Д никога не съм имал, камерата си е идеална за цената си.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: gecata   
Дата:   16-11-08 11:42

Различен клас апарати няма място за сравнение.... Ако ти трябва лада просто си я купуваш и забравяш за сравнения с БМВ

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: канювиги   
Дата:   16-11-08 11:45

Nikon si izveri!!! A kak sa cenite V Atina ?
Kagi kolko struva d80 tam?
Merci!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: popov   
Дата:   16-11-08 11:58

40D е много по-добър избор от D80 - шумът му е в пъти по-нисък, има liveview (ценно е за macro например),а аутофокусът си му е много добър даже. Всички AF точки са cross, като централната има и диагонални сензори за обективи f/2.8 и по-светли, което допълнително повишава точността на фокусиране. Снима с 6.5 кадъра в секунда (срещу само 3 на D80), има 14-битов цвят (12 бита при D80) и 40D има самопочистващ се сензор т.н. да не изреждам спецификациите - има ги в нета.

Ако държиш на Nikon по-добре събери пари за D90 - прекрасен апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: vladi3   
Дата:   16-11-08 12:03

Е точно, че са различен клас апарати, има място за ГООООЛЯМО СРАВНЕНИЕ [smilie25] . И канон 40д е по-добър и е по-висок клас разбира се. Как определяте кой апарат в кой клас да сложите ако не ги сравните, с магия предполагам [beer]. Човека пита за 2-та апарата.



Публикацията е редактирана (16-11-08 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: E.Stanev   
Дата:   16-11-08 12:12

Canona e в пъти по дообър от Д80, няма абсолютно никаква база за сравнение. Снимал съм с 40д близо година и само хубави неща мога да кажа за модела.Но колкото до избора ти при никон аз даже бих предпочел Д70 отколкото Д80 по ред причини. Ako си решил да взимаш Никон, по добре инвестирай в по скъпи стъкла, на които не им падат цените с всеки месец, и вземи тяло втора ръка, без значение какво е. После ще си ядеш ушите като искаш да го продаваш. Цената на Д90 сега е 1900, а до 6-7 месеца ще падне до 1100-1200 лв. втора ръка (на около 7-8 хил. кадъра) Аз така направих и съм много доволен от своя избор. [smilie24] Взех си едно много запазено Д70 и съм много доволен. Имам добри стъкла, които си купих чисто нови от Щатите и сега си щракам с пръсти. Чиста работа. Абе каквото и да избереш само ти знаеш какво е най-доброто за теб. [smilie24]

Мали колко изписах[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: danbi   
Дата:   16-11-08 12:15

винаги съм се чудел на твърдения "скъпчийска фирма"...

като оставим настрана бутиковите и колекционерски стоки (каквито нито Канон, нито Никон продават) за всички останали стоки, цената се определя от пазара. Ако на пазара D80 струва повече от 40D (примерно), това просто значи, че купувачите оценяват повече D80.
Това само произволен пример.

Сега, причините поради които го оценяват повече може да са всякакви, репутация, надеждност, по-добри акесоари, даже и повече доволни клиенти.. има ли значение?

От друга страна, и едното и другото ще ти върши работа -- не след много време ще захвърлиш и двете [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: E.Stanev   
Дата:   16-11-08 12:26

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: HP   
Дата:   16-11-08 12:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: ZILLIUS   
Дата:   16-11-08 12:39

Значи ,спрях се на 40Д и цената му от 650евро за чисто нов мисля ,че е доста добра в сравнение с тази на павилиона.Цената на Д90 в Атина е 860евро,разликата е 200 евро които по-добре да инвестирам в обектив.Относно обектива Сигма 24-60 /2.8 мисля ,че ще ми върши чудесна работа,нищо че при кроп фактор1.6 няма да имам много широко,аз за широкоъгълен обектив имам предвид нещо друго,но за него по-натам ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: danbi   
Дата:   16-11-08 12:43

хехе, не е ли логично, че ако някой производител надуе цената на стоката си над това, което купувача смята за разумно да плати за нея -- тази стока просто ще си стои по рафтовете или в склада?

Да почнем от тук.. та да видим до къде ще стигнем. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: Henaro   
Дата:   16-11-08 13:37

Научете се да задавате въпроси най-накрая.Правилния въпрос е; Какво ще снимам?А верния отговор е;Ако ще ползвам "дълги стъкла"-Канон ,ако ще ползвам "широки стъкла"-Никон

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: tantris   
Дата:   16-11-08 15:03

Henaro, [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: EOS 40D или Nikon D80 туй е въпроса?
Автор: sirkhann   
Дата:   17-11-08 10:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »